Pocyty - Úvod | Bandzone.cz

Pocyty psychedelic-garage / Strakonice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Kára
    Nezařazeno

Kontakty

Novinky

Jíří Kára song

(Upraveno: )

Jako první přidáváme do našeho již tak našlapaného playlistu písničku věnovanou královi všech pivních králů, dnes již bohužel nebožtíku, panu Jiřímu Károvi. Právě tento člověk nás totiž ovlivnil a stále ovlivňuje tak, jak ovlivňoval dospívající mládež třeba Elvis Presley v letech šedesátých nebo Kurt Cobain v letech devadesátých.

Výsledkem studie Filozofické fakulty Univerzity Kalovy v Praze zabývající se nejvýznamnějšími beatníky, svérázy a zkrachovalými individui, byla roku 2012 osa přímo spojující tři myslitele: Francois Villon - Charles Bukowski - Jiří Kára. Životní filozofie pražského bezďáka rodáka je určitě hodna zamyšlení.

Avšak každá párty má svůj konec. V případě Jiřího Káry trval ten konec mnohem déle, než samotná párty, a při vzpomínce na jeho smutný osud nezůstane oko suché. Má se teď lépe? Žil by jinak, kdyby se narodil znovu? Na nic z toho nám mistr již bohužel neodpoví. 

Jedno je však jasné. 

Po poslechu naší písně by už ani tu muziku radši neposlouchal. 

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Pocyty

Thezeus: Děkujeme za chválu a rady. Na Albu o Károvi pracujeme tak tvrdě, jak to uměl jen sám Kára.

Ondra Šulc: je 20:26, ty kelte vydlážděnej

Bez profilu

thezeus

Hodně dobrý...skvělej garážovej zvuk, hlavně kytara, stálo by za to natočit víc věcí, třeba album o Károvi nebo mozaiku zkrachovalců, teda pokud to neni jenom recese a výsměch muzice jakožto se to asi tváří - pokud neni (?), velice fandim a doporučuju k inspiraci pokud náhodou neznáte - plzeňskou legendu (název si vypůjčili od bezdomovce, kterého zbožštěli), kapelu Umbrtka

Zobrazit všechny názory