Pikodeath - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pikodeath thrash-death / Zittau

„stále propagujeme INSANE“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kontakt: 

web: www.pikodeath.cz

E-mail: pikodeath@seznam.cz

Bio a historie

1998:

Tato liberecká thrashmetalová kapela vznikla na okraji roku 1998. Její zakládající členové jsou Josef Vích (Pepíno) (kytara) a Eduard Bílkovský (bicí), Michal Patrný (Tazman) (zpěv) a Petr Řeřicha (Vetchý)(basa). Pikodeath hrál ryzí thrash-metal, ale díky Tazzovému murmuru byl označován spíše na thrash-death. 

2000:

Vetchý odchází z kapely a jeho místo se hbitě ujal Filip Fořt (Fíla), který přišel původně jako záskok, ale hudba ho zaujala natolik, že se stal stálým členem. Měl za sebou už v té době hodně hudebních aktivit (hrál ještě s kapelou KOULE), ale byl založený spíše na bigbítový žánr.

nicméně od tohoto roku se začalo hrát!

 

2001

následovalo první demo "Veselá kopa", které obsahuje skladby - Rozzeběh, Krev, Lovci lebek, T.H.C. Revoluce, Veselá kopa a Uzáwěr. Po nahrátí dema ale Fíla odchází, protože se chtěl věnovat spíš alternativní hudbě.

Po necelých čtyř měsíců shánění postu baskytaristy přichází Milan Tvrzník. Ten v žádné kapele nehrál, neměl tedy koncertní zkušenosti, Koncem roku však kapelu ze dne na den opouští bubeník Eduard Bílkovský, přestal mít chuť koncertovat.

2002

Bylo to krizové období, protože se špatně shání bubeník, který by zvládl odehrát death-grind a vypadalo to, že bude Pikodeath dál fungovat s automatem. Naštěstí se tak nestalo a bubenickou stoličku dočasně obsadil Jan Zrůst, který v minulosti působil mimo jiné v liberecké formaci KRUCIPÜSK, či heavymetalové NERO, Pikodeath začal opět více koncertovat - a to po celých Čechách a Moravě a dostávat se více do undergroundového povědomí. V říjnu 2002 nastupuje Milan na vojnu a post basáka se ujal dočasně Petr Mramornov (Mramor). Mramor působí v liberecké HC/punkové formaci WOJTYLA.

2003

 

přichází do kapely bubeník Martin Kocián (Machetazo), který úspěšně odehrál svůj první koncert 25.1.2003 a stává se tedy regulérním členem kapely. V této době se Pikodeath účastní turné Avalanche Tour po severních Čechách a Moravy přičemž se na dvou akcích setkává s kolumbijskou smrští PURULENT, které, po nešťastné autonehodě a úmrtí kytaristy Daeva, věnuje píseň „Columbia“. Pikodeath hrají po boku kapel jako PURGATORY (De), KRABATHOR, HYPNOS, VADER (Pl), ROOT, ... a poprvé hrají i v německu a na slovensku. Dále nahráli skladbu Boneyard od Impetiga pro kompilaci CD “Tribute to Boneyard

2005

Tazzmann i Mačetazo opouštějí kapelu. Nebylo to snadné, protože odešli oba najednou. Mačetazo do hardcorových Lewisit a Act of God a Tazzman se už hudbou přestal zajímat.

2006

Po dlouhé době hledání a experimentování se usídlili v Pikodeathu zpěvák Martin Zajíc - Dinosaurus, a bubeník Mirek Habětínek - Míra,.

Následovala řada dalších perfektních koncertů,

 

2008 - CD NASUROWO.

Kapela natáčí CD Nasurowo a následovala řada koncertů v německu, rakousku, slovensku i čechách se skladby Seběh, ...až na kost, Neokapital, Super Rygol, Uzáwěr, Despekt a Anal.

 

2010

po dlouhých personálních neshodách je odejit zpěvák Dinosaurus (viz Czech death fest) a bohužel odchází i bubeník Míra. Na místo bubeníka přichází Hektor (léta působil v mladoboleslavských Return to Innocence) a zpěv dočasně zastoupil Kuba Wagner.

2011

tato sestava se ale na začátku roku 2011 rozpadá, přesněji řečeno - Kuba a Hektor opouštějí kapelu, na místo bubeníka přichází starý dobrý Mačetazo a zpěvák Kwardis (Bonesaw of the Brains). Kwardis bohužel v létě 2011oznámil z časových důvodů svůj odchod, kapela tedy shání zpěváka. Dočasně zpívá Pepíno. V listopadu 2011 přichází do kapely zpěvák Loppi, od bývalých Corpe Noctum z Zittau.

 

2012


Milanovi dochází síly a kapelu záhy opoští. Půl roku kapela shání basáka a během té doby hraje ve třech. Na podzim přichází do kapely basák Lu-ci, bývalý hráč rovněž v kapele Carpe Noctum

v této sestavě nahráli Pikodeath další CD - Tief in Dir (maximed a defence rec.)

 

2016

Lu-ci opouští kapelu a na jeho místo přichází Michal Filip (FiDo). Rok poté kapela nahrává svůj první oficiální videoklip ke skladbě Time to Die a koncem roku 2017 nahrává další CD Insane (rovněž maximed a defence rec.)