Piano - Úvod | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Piano jazz-folk / Olomouc

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Pýr, dým, kráva vpravo
  Nezařazeno
 • Já si ležim a spim
  Porta 1989 (kompilace)
 • Pro Tebe má lásko
  Piano
 • Noční kolní
  Piano
 • Domek u kolejí
  Polohové asociace
 • Příliv
  Polohové asociace

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

Singl "Já si ležim a spim"

(Upraveno: )

Ke třicetiletému výročí vydání našeho alba z roku 1991 znovu vydáváme singl s jednou z našich nejznámějších písní „Já si ležim a spim“ (dostupné např. přes Supraphonline zde -> zde). Píseň vznikla v roce 1989 a poprvé jsme ji ten rok zahráli na výběrovém kole Porty v Šumperku, kde ji také naživo zaznamenal Český rozhlas Ostrava a záhy ji zařadil do svého vysílání. Kouzlem okamžiku se z ní stala jedna z nejhranějších písní roku 1989 této stanice. Zněla zde zejména po ránu, jako povzbuzení pro dobrou náladu. Píseň nám poté výraznou mírou pomohla získat dvojnásobnou cenu na legendárním celostátním kole festivalu Porta v Plzni v létě roku 1989 - diváckou portu a autorsko-interpretační portu za originální humor. Nemalý vliv na úspěchu skladby měla i její prezentace – málokteré kapele se podaří, aby její zpěvák mohl na pódiu ležet. Živou verzi této písně poté zdokumentovala i Česká televize Brno a ČT Ostrava (na videozáznam písně se lze podívat např. tady -> tady).

Nově vydaný singl přináší restaurovanou verzi písně nahranou ve studiu Jalovec v Brně v roce 1991. Originální 16-tistopý záznam byl zdigitalizován z původních magnetofonových pásů díky Jiřímu Lenkovi ve studiu Jumbo v Oseku u Rokycan. Poté jsme nahrávku zrestaurovali ve studiu Lery v Prostějově s pomocí Ladislava Čecha, který ji znovu zmixoval tak, aby si zachovala svůj původní půvab a atmosféru. Nyní si tak, vedle Bandzone, můžete tuto píseň poslechnout i na ostatních digitálních platformách, včetně Spotify…

https://www.supraphonline.cz/album/669146-ja-si-lezim-a-spim
https://open.spotify.com/album/2lBfNGZvq5NvxIKdc7BQ63

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa

Poslední názory

Bez profilu

Lukáš Hvězda

Ahoj.Kdysi jsem s vámi nahrával vaše CD v Brně.Chtěl jsem se zeptat ,jestli bych mohl použít pár úryvku do čtených povídek.Díky za odpověď.

Zobrazit všechny názory