Phoibos - O kapele | Bandzone.cz

Phoibos djent / Opava

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

06. března 2017
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Phoibos - HALF LIE (EP 2019)
  Nezařazeno
 • Phoibos - TAUTOLOGY (EP 2019)
  Nezařazeno
 • Phoibos - NEGATIVE GRID (EP 2019)
  Nezařazeno
 • Phoibos - PETRONEL (EP 2019)
  Nezařazeno
 • Phoibos - ISMAEL (SINGLE 2017)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Psal se rok 2014. Mladý bubeník Patrik "Scoff" Žižlavský v hlavě již dlouho nosí nápad vytvořit kapelu dle svého gusta. Setkává se s kytaristou Lukášem Kurkou, který již v té době skládá materiál, který poslouží jako základ pro budoucí repertoár.

Spolu vytváří projekt Trees As Givers, ve kterém se snaží snoubit klasické progresivní prvky jako nepravidelné takty, groovy, disharmonie s netypickými kompozičními formami či zvláštními laděními. Jejich hudba tehdy prochází značným vývojem, ale jejich myšlenka je jasná - přinést České republice něco, co tady lidé chtějí, ale nikdo moc nemá odvahu to dělat. 

Na konci roku 2015 kytarista přesedlává na osmistrunnou kytaru a celá tvorba klesá do ještě nižších poloh, což je pro nové skladby zcela zásadní. Do hry také vstupují elektronické samply a vzniká tak koncept, kterého se snažili docílit. 

Na jaře roku 2016 se k nim přidává nejmladší složka kapely - šestnáctiletý Vojtěch Vaida, který nalézá stejnou lásku v groovu, jako ostatní členové a se svými basáckými schopnostmi doplní jejich hudební mašinérii.