Phantoms on fire - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Phantoms on fire punk-rock'n'roll / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Sweat (nové album)
  Nezařazeno
 • Undead friends (nové album)
  Nezařazeno
 • Leavin´ the graves (nové album)
  Nezařazeno
 • I can hear the angels (nové album)
  Nezařazeno
 • Some girls are for lovin´ (nové album)
  Nezařazeno
 • Be Bop A Lula
  Nezařazeno
 • Hangman´s Bride
  Nezařazeno
 • The Girl Who Hates Me
  Nezařazeno
 • Soldiers
  Nezařazeno
 • Wild West Drama
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Posmrtné album Phantoms on fire volně ke stažení:

http://www.mediafire.com/?jv6lq0c6t5tf4hh

Youtube Video 3oc-XMIg48kYoutube Video 3oc-XMIg48k

Bio a historie

Phantoms on Fire se dali dohromady na podzim 2001. Původní sestava byla David Holý – zpěv (ex-No Reason, Stenmark...), Robert Robowski – kytara (současně v Kevorkian), Petr Hemerka – basa (současně v Kevorkian a Eastern Star) a Jan Vágner alias Vagi – bicí (ex-Dreadrot). První koncerty stihli P.O.F. odehrát ještě v zimě téhož roku. V roce 2002 začal Vagi bubnovat zároveň v pražské SKA kapele The Chancers.

První z mnoha změn v sestavě byl na podzim 2002 odchod Petra Hemerky, ten byl ale rychle nahrazen Vikkem hrajícím v třeboňské skupině Suffer. Vikk měl mimochodem kdysi s Vagim velmi krátce fungující kapelu Nella (odehráli asi pouze 2 koncerty). Ještě před jeho příchodem byly ale ve studiu Pavla „Kuřete“ Hejče nahrány 3 skladby (basovou linku zde nahrával Robert), které měly vyjít jako 7“ na strakonickém labelu Badman rec., z čehož ale nakonec sešlo.

Na jaře 2003 začíná David zpívat současně v pražské garage punkové kapele Eastern Star. V létě téhož roku opouští Phantoms on fire Robert. Na jeho místo přichází Jakub Švec, který kdysi hrál s Vikkem v thrash metalových Godhate. Po jeho příchodu Phantoms nabírají druhý dech a poněkud mění svůj styl.

Na konci jara 2004 oznamuje Vagi, že z dùvodu časového vytížení musí kapelu opustit. Phantoms se ale rozhodnou ještě s ním za bicími nahrát 7 skladeb ve studiu Hostivař, které mají utvořit se 3 starými doposud nevydanými skladbami regulérní LP. Protože ale kapela nemùže sehnat vydavatele, vydává si materiál vlastním nákladem jako CD-R pod názvem STAY AWAY FROM US na podzim téhož roku. Skladby ze Stay away from us se pak též objevily na několika kompilacích: This is the night na SK8 AT ALL HAZARDS VOL. 2 (Final), The girl who hates me na DRIVING 2 HELL (Kids and Heroes), Stay away from us na Benefitu pro svobodu zvířat (Misanthrope) a Darkness cum to me na Scream of Nosferatu (Nosferatu). Jak CD-R STAY AWAY FROM US, tak první tři zmíněné kompilace si můžete objednat mailem na adrese: phantoms@email.cz.

Na podzim 2004 Phantoms nacházejí náhradu za Vagiho a tou je Jiří Adámek, kdysi též člen Godhate. Na jaře 2005 je nahráno 7 nových skladeb (3 z toho jsou převzatiny), které nakonec vyšly na CD EP Hangman´s Bride.

V létě 2006 střídá Jirku Adámka za bicími Mr. Mishuge (Michal Stančík), jinak též bubeník kapely Gothart. Kapela také nachází alternujicího basáka, jímž je Mr. Bungle (jinak člen Bukkake Karaoke), Vikk  totiž není schopen z důvodu časového vytížení hrát všechny domluvené koncerty.

V březnu 2007 vyšlo na Cecek rec. CD EP obsahující 7 skladeb nahraných ještě v roce 2005 s Jirkou Adámkem. Tři z těchto skladeb jsou převzatiny, konkrétně Communication Breakdown od Led Zeppelin, Kiss of Steel od Samhain a Rebel Yell od Billy Idola.

Na jaře 2007 také vychází na Tchichimania rec. split 7" s Flaming Cocks, obě kapely na něm mají tři nové skladby.

Na podzim 2007 kapelu nejprve z kapely odchází Mr. Mishuge a krátce poté Phantoms definitivně opouští Vikk, který už nestíhá fungování ve dvou kapelách zároveň a večné přejíždění z Prahy do Budějovic, kde momentálně žije. Kapel za něj ale rychle nachází náhradu a tou je Jakub alis Doug Badman jinak kytarista kapely Elektrick Mann, svého času též občas zaskakoval ve Flaming Cocks. Za bicí se vrací nejpůvodnější bubeník Fantomů Vagi, protože je však stále vytížený v The Chancers, střídá se s Jirkou Adámkem.

Na začátku roku 2008 Phantoms natáčejí 18 skladeb, z nichž by měly být vybrány ty nejlepší na první regulérní album. Nahrány jsou jak zbrusu nové skladby, tak pár starých ze Stay Away From Us. Některé z věcí ještě nahráli Vikk a Mr. Mishuge.