Pavel Byma - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pavel Byma pop-rock / Frýdlant nad Ostravicí

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Vítr 190 ×
  • Fazolka 228 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

http://www.souzneni-festival.cz/pavel-byma

Pavel Býma

PAVEL BÝMA – zpěvák, kytarista, skladatel, moderátor, lektor

Zpěvák, hráč na elektrickou i akustickou kytaru a klavír aktivně vystupuje na podiích od roku 1987, kdy byl členem bluegrassové kapely Trojka a zároveň tanečník, zpěvák a muzikant ve folklorním vojenském souboru Tatran, později také členem kapely Akasha. Po osamostatnění se byl opakovaně finalistou Porty v Plzni, vysílané Českým rozhlasem. Účinkoval také na Moravském vrabci a v roce 1997 zaujal veřejnost a stal se jedním z vítězů ankety Krtek festivalu Zahrada ve Strážnici. Po úspěšném zastoupení nemocného zpěváka folkové kapely se chvíli věnoval folku. V roce 1998 vystoupil jako host na křtu desky skupiny Kamelot, dále vystupoval s kapelami Fleret, Olympic, Turbo, muzikanty Pavlem Dobešem, Vladimírem Mertou, Pepou Nosem, a dalšími. Nejčastěji Pavel vystupuje na hudebních festivalech, městských slavnostech, veřejných i soukromých akcích, jako muzikant a zároveň moderátor. Při moderování vyniká smyslem pro humor, pozitivním přístupem, schopností improvizace a všeobecným přehledem.

Vlastní skladby, které interpretuje sám, případně tvoří pro spřízněné muzikanty, píše od 90. let. Jeho skladba Můj déšť se stala podkladem videoklipu k povodním v roce 2010, aby dodala sílu do nového začátku lidem touto povodní zasaženým. Stejnou energii vkládá Pavel i do charitativních vystoupení pro děti ve specializovaných školkách i v domovech pro seniory. Příležitostně spolupracuje s pěveckým sborem VIT Gymnázia Petra Bezruče, se kterým opakovaně vystupuje např. na akci Česko zpívá koledy.

Kromě sólové dráhy Pavel koncertuje se svým synem Sebastianem (elektrická i akustická kytara, klavír, zpěv) a příležitostně s dcerou Nicolle (zpěv, kytara). Podle typu akce a domluvy svá vystoupení často obohacuje přizváním hostů hrajících na klavír, bicí, housle, hoboj atd.

Vedle pódiových aktivit vede ve Frýdlantu nad Ostravicí kytarovou školu zaměřenou na hru na akustickou a elektrickou kytaru pro začátečníky a středně pokročilé. Výuka probíhá podobným způsobem jako v lidové škole umění, ve které jako učitel působil, s tím, že klade důraz na využití hudební nauky a schopnost improvizace v praxi. Jeho netradiční, neformální přístup k výuce žáky baví. V rámci odbourávání trémy pravidelně organizuje předehrávky, kde se žáci naučí chování a pocitům na pódiu a přivyknutí stresovým situacím přirozenou formou zábavy. Kromě kytary Pavel vyučuje zpěv, základy zvukařství a úpravu zvuku.

V současnosti Pavel také aktivně pracuje na dokončení svého CD a na koncertech dokáže uchvátit sametovým hlasem, skvěle zvládnutou kytarou a hlubokým smyslem textů.

Kromě hudby má rád sport, astrologii, podporuje talenty všeho druhu a radost mu dělá především předávat ze sebe to nejlepší.

Motto: „Vložme do výhně ten nejlepší materiál, vše, co je v nás, celou svou bytost a dokážeme ukovat neobyčejné věci.“