Osm Setin bez Jídla - O kapele | Bandzone.cz

Osm Setin bez Jídla alternative-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Lovec
  Nezařazeno
 • Čtenář
  Nezařazeno
 • Vlasy
  Nezařazeno
 • Bassová prdel
  Bassová prdel (SINGLE 2022)
 • Skončila dřív
  Skončila dřív (SINGLE 2022)
 • Poslední (SINGLE 2018)
  Nezařazeno
 • Slza na tváři (SINGLE 2013)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kapela bývalých studentů hrající r&b soul/rock. Osm Setin bez Jídla to má k vám velmi blízko. Asi 12 minut metrem. Uslyšíte veselé písničky o smutných věcech a budete součástí vystoupení, při kterém se členové kapely nebojí použít nahotu k získání popularity.
 

Bio a historie

Na gymnáziu v Českém Brode se roku 01/02 sešla parta individuí. Uběhly 4 roky, během kterých pořád nikdo o nikom nic moc nevěděl. Až přišel ten osudný třídní výlet na lipenskou přehradu, výlet plný komických událostí a kuriozit. Tam se doposud světem příliš nezatížení chlapci Kuba a Vašek, sboristi od narození, Honza, Úvalským bigbítem odkojený klučina, Štěpán, od těch časů do dnes s metalovou náladou, a Vláďa, líne selátko, dali dohromady. Většina z nich doma potají provozovala muziku už delší dobu, tak si řekli, že si založí kapelku.

Říct si coby-kdyby bylo jednoduché, ale udělat první krok, sejít se a zahrát si, už bylo těžší. Uběhly dobré 3 měsíce řečí, až přišel ten osudný měsíc říjen 2006. Všichni se sešli v brzkých ranních hodinách v českobrodském divadle. Až na Vláďu, který se po 2 hodinách co jsme ho všude naháněli omluvil, že nemá čas přijít. Celá akce dopadla úděsně kvůli neschopnosti zahrát si cokoliv kloubného a hlavně kvůli takové hlasitosti, že si lidé stěžovali ještě týden potom. Pak se zase pár měsíců nedělo nic.

Když už toho nic bylo moc, odhodlali se kluci zkusit to znova. Tentokrát v od lidí vzdáleném Vrátkově. Dostavil se dokonce i Vláďa, zděšení na konci dne nebylo až tak hrozné, ale dobrý pocit z toho taky nebyl. Takhle se nějakou dobu pokračovalo. Komplikace byla v tom, že se kompletní sestava sešla asi tak... nikdy. Většinu času byl zaneprázdněn bubeník Vláďa, proto za něj občas přišel zaskočit Štěpánův 11letý bratr Kryštof. Když ho viděli poprvé, zarazilo je, jak takový prcek může do bicích tolik řezat. V porovnání s Vláďou mu to šlo úžasně. Vláďa o trénování a hrát s nimi ztratil zájem a z kapelky po necelém půlroce zmizel. Od té doby byly bicí nástroje Kryštofova parketa.

Po té dlouhé době, kdy jsme zkoumali, jak se na ten či onen nástroj hraje, přišel čas na splození prvního vlastního výtvoru. Zdálo se, že už se může konečně začít normálně hrát a trénovat. Kapela tedy zkoušela asi tři měsíce ve složení: Vašek (klávesy a zpěv), Kuba (housle a zpěv), Honza (kytara), Štěpán (baskytara) a Kryštof (bicí). A jednoho červnového dne 2007 se kluci odhodlali k prvnímu koncertu právě ve Vrátkově.

Výkon kapely nebyl nejlepší, ale setkala se s kladným ohlasem a s dobrými klobáskami po téměř hodinovém vystoupení. Na konci tohoto měsíce si zahráli ještě jednou, ale zde už byla zpětná vazba publika poněkud horši.

################################ 2008 & 2009 ###############################

Před odletem Vaška na studijní pobyt do USA se stihly natočit jejich „největší pecky“ ve Štěpánově domácím studiu. Vašek na konci prázdnin odlétá do Ameriky a kapela nemá klávesy ani zpěváka. Zlom nastal hned na první zkoušce. Zjistilo se, že Kuba zpívá stejně dobře jako Vašek a neustále se zlepšuje. Od té doby kapela hraje ve složení: Kuba (housle a zpěv), Honza (kytara a zpěv), Štěpán (baskytara a zpěv) a Kryštof (bicí). Pilně zkoušeli a koncertovali až do června dalšího roku (2008), kdy si zahráli na Ouvalskym bigbítě a zúčastnili se celorepublikové soutěže United Islands of Prague. Věřte nebo ne, Zpětná Vazba soutěž málem vyhrála. Z celkového počtu přes 900 kapel se dostala do finálových dvaceti. Zahrála si v pražském klubu Bunkr a se svýmy 381 hlasy skončila druhá. Dále si zasoutěžili na Ladronkafestu (opět druzí) a předvedli se na Traverzafestu, celorepublikovém srazu hokejových fans v Klánovicích, na několika trzích v Kostelci n.Č.lesy a v neposlední řadě na sedmácké zábavě v Českém Brodě.

Úspěchy a dění kolem nás do té doby:

 • 2. místo v soutěži United Islands of Prague 2008 (z více než 900 kapel)
 • 2. místo v soutěži LadronkaFest 2008
 • finále soutěže ProRock 2009
 • účast na festivalech Ouvalskej Bigbít (2008,2009) a TraverzaFest (2008, 2009)
 • článek o kapele v časopise Rock&Pop
 • několik článků o kapele v regionálním tisku Kolínský deník

O letních prázdninách Štofi odjíždí už na třetí dovolenou s babičkou, tentokrát na celý měsíc srpen. Vymýšlí se písnička "Vlasy", zkouší hlavně Honza a Kuba, Štěpi nemá moc čas a hlavně se blíží první nahrávání v "opravdovém" studiu.

31. srpna je první návštěva studia za námi. V kolínském studiu Sklep se nahrály písničky Diskotékový Princ a Lovec. Majitel studia Láďa Dousek se zdál ráznější, než jsme čekali, trochu nám dopomohl k ladění, ale den byl v pohodě a vše dost rychle nahrané.

V září se dost dlouho čekalo na nahrávky, Láďa Dousek nás napínal. Ono ale dva týdny nejsou zas tolik. Průtah způsobilo hlavně přidávání metal efektů.

Štofi se na dovolené s babičkou nakazil, chytil nějaký ajc a musel brát antibiotika. Proto zkoušíme hlavně zpěvy (Kuba+Honza+Štěpi). Štofi musí být doma a kvůli nemoci nemůže moc hrát na bicí. Rodiče o něj mají strach, proto má zakázáno jezdit za kapelou a proto jede kapela za ním. Chvíli se zkouší v Kostelci nad Černými lesy.

################################### 2010 ###################################

Rok 2010 byl docela hustej a hodně se toho přihodilo. Objížděli jsme soutěže a i větší či menší koncerty. Podařilo se nám probojovat se na Pražský Majáles, kde jsme jako studentská kapela začínali sice jako úplně první, ale zkušenost čupr!

Před letníma prázdninama jsme si zahráli s kapelou Premier (jojo, Hrobař... :D) a přihlásili se už tuším po druhý do Skutečný ligy. Tam se nám vzhledem k tomu, co jsme za antimuzikanty, docela dařilo a ze 173 kapel jsme se s konečným počtem 23.5/30 bodů umístili na 57. místě!

Tady jsem si půjčil nějaký videa od Lukáše Fouska a spol., takže se můžete podívat, jak to asi probíhalo :D

 • Na začátek video s nejpraskavějšim popruhem na světě.
 • Následuje rozhovor kde si vůbec nikdo nedělá prdel ze Štěpiho. Ale můžete kouknout, dozvíte se plno informací :D
 • Tady je záznam z hraní v Playoff.
 • A ještě rozhovor chvilku potom, co jsme dohráli. Probírá se Ladronka, Štěpiho popruh a v průběhu se cestuje nahoru a dolů.

Tímhle pro nás taky Skutečná liga skončila i na další roky. Prostě už jsme byli moc dobrý (ne kecám, popravdě bychom lepší skóre už asi nikdy nedali, tak jsme nechtěli pokoušet štěstí a samozřejmě Lukáše).

Ale asi největší událost byla výhra na Ladronkafestu. Tam jsme jednou už sice v 2008 byli, ale pravidla proti tomu nebyla, takže se znova hlasovalo na internetu. Pět kapel z hlasování na netu postupovalo na festival, kde už o výsledku rozhodli diváci svým aplausem. Pro koho lidi udělali největší bordel, ten vyhrál. A to se o pár decibílků povedlo nám! Takže ZV si odnáší první místo z Ladronkafestu 2010 :D

V létě jsme taky natočili video pro UDG. To se klukům tak líbilo, že nás vybrali jako jedny z výherců minisoutěže a dovolili nám si s nima střihnout živě písničku u nich na turné! A to byla !!!párty!!! :D

Zdálo by se to jako super rok, plno akcí, sranda a šlape to, ale přihodila se komplikace. Do soutěže O nejstylovější kapelu roku pořádanou Bandzone jsme přihlásili opravdu pikantní fotešku, která posléze vyšla i v časopise Bravo (kdo tu fotku v časopise viděl se určitě ještě teď stydí :D). My a všichni kolem nás z toho byli nadšený, dokonce i Štofiho babička (jo, mluvíme o ní ve Skutečný lize), jen doma u houslisty Kuby to tak dobře nevzali. K tomu se přidaly další starosti kolem škol, vztahů s holkama, vztahů s klukama a dopadlo to nakonec tak, že se Kuba rozhodl z kapely odejít.

Z počátku pro nás hrozná a nepředstavitelná věc se ale rázem obrátila v úplnej opak. Konečně jsme začali něco dělat :D Poslední dva měsíce roku 2010 tedy ZV dojíždí jen ve třech - Štěpi, Štofi, Honzi. Za tu chvilku jsme se toho naučili mnohem víc, než za celou dobu předtím. Zjistili jsme, že bychom mohli začít alespoň trochu zpívat, trošku se věnovat nástrojům a hlavně muziku nebrat už jako mladá gymplácká kapela (jak o nás tehdy napsali v časopise Rock&Pop), což jsme do tý doby popravdě vlastně pořád byli. Dál už to bylo jinak! Už ne obyčejná gymplácká kapela, ale prostě extra líný špekouni :D

Jo a mimo to se ještě někde na internetu potuluje ke stažení ZV Demo 2010, co jsme postupně během roku dotáčeli a kde bylo 6 čupr píšniček. Mohlo by jít ještě koupit na ulož.to. A nebo si o něj prostě pište na mail ;-)

################################### 2011 ##################################

2011 je na cestě ;-)

################################### 2012 ##################################

...

################################### 2013 ##################################

CD Na velikosti Kočičí lásky záleží

Změna názvu kapely ze Zpětná Vazba na Osm Setin bez Jídla

První oficiální videoklip k písničce Hlava schovaná pod polštář

První oficiální singl Slza na tváři

################################### 2014 ##################################

EP (** ** ********)

Sexy Tour bez Jídla

8Setin z 2Levelu Tour

Od roku 2007 sepisuje a v neupraveném stavu udržuje Honzik
Update 12. 4. 2022: A od 2015 na to pěkně seru koukám. Možná kvůli tomu, jak už je BZ strašně out... asi jako jeho zakladatel :D Mrkněte na FB nebo IG kdyžtak <3