Ondrej Pivec ORGANIC Quartet - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ondrej Pivec ORGANIC Quartet jazz-blues / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Nine Days Wonder 3 478 ×
  • Song For Sam 2 276 ×
  • Beautiful Smile 1 782 ×
  • Don't Get Any Ideas 1 025 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Ondřej Pivec Organic quartet:
Kapela vznikla v roce 2005 čtyřmi studenty Ježkovy konzervatoře - Ondrou Pivcem, Tomášem Hobzkem, Liborem Šmoldasem a Kubou Doležalem a na české jazzové scéně má své jisté místo. Organic Quartet je součástí mladé, neobvykle kvalitní vlny českého jazzu a její potenciál, hráčské kvality, vyzrálý repertoár a výjimečné umělecké nasazení přesahují české hranice.

To potvrzují jak nadšené recenze zahraničních kritiků, cena „Talent roku“ udělená komisí soutěže Philips International Jazz Festivalu 2005, tak i účast na zahraničních festivalech. Kapelník navíc získal ve výše zmíněné soutěži titul „sólista roku“ a následujícího roku byl Ondřej Pivec zvolen "Varhaníkem měsíce řína" Mezinárodním archivem jazzových varhaníků. Zatím nejvýznamnějším úspěchem kapely je cena Akademie populární hudby (Anděl) v kategorii "Jazz a Blues" za rok 2006. O úspěchu Organic quartetu v zahraničí svědčí nedávná úspěšná vystoupení v ORF Radiokulturhausu ve Vídní, v Krakowském klubu Alchemia, Německém klubu Kunstfabrik, na turné po Rumunsku a Moldávii, v Pažížském klubu na bulváru St. Germain, Swinging Hall v Sofii či na Cheltenham jazz festivalu v Anglii.

Ondřej Pivec Organic Quartet hraje převážně vlastní repertoár inspirovaný nejen soudobými jazzovými umělci, ale i významnými veličinami jiných hudebních žánrů (funk, blues, rock). Hudba respektuje tradiční kořeny, je však plná moderních prvků. Band má zvukově velmi atraktivní složení: v jeho čele stojí teprve 23letý jazzový varhaník, skladatel, aranžér a zpěvák Ondřej Pivec. Jeho „kvartet“ tvoří kytarista Libor Šmoldas, saxofonista Jakub Doležal a bubeník Tomáš Hobzek. Jak je patrné, v kapele není basa – tu však supluje svou levou rukou a v poslední době i nohama, pomocí basových pedálů na varhanách Hammond sám Pivec. Za necelé tři roky existence absolvoval Organic quartet přes 250 vystoupení v Česku i v zahraničí v klubech i na festivalech a vyzrál v jednu z nejlepších a nejosobitějších českých jazzových formací.

 Kapela prozatím vydala 3 desky: CD Don't Get Ideas, které bylo oceněno Andělem za nejlepší Jazz/Blues Album roku 2006; vzápětí nato vyšla deska Never Enough, kde je možné slyšet lídra kapely, varhaníka Ondřeje Pivce, poprvé zpívat; a také CD Overseason. Overseason vzniklo v létě roku 2007 v New Yorku a podíleli se na něm Ondřej Pivec, Tomáš Hobzek, kytarista Jake Langley a saxofonista Joel Frahm. Více informací o kapele, cd atp. lze nalézt na následujících stránkách:

Oficiální web: http://www.ondrejpivec.com

Stránky na MySpace.com: http://www.myspace.com/ondrejpivecorganicquartet

Stránky na AllAboutJazz: http://www.allaboutjazz.com/ondrejpivec

Stránky na Stage.cz: http://www.stage.cz/ondrej-pivec-organic-quartet

Stránky na mp3.com: http://www.mp3.com/artist/ondrej-pivec-organic-quartet

Bio a historie

Ondřej Pivec začínal jako klasický pianista, ale záhy dospěl k jazzu. Ještě než mu bylo dvacet, začal hrát na varhany typu Hammond. Mezi jeho vzory patří slavná jména jako jsou Sam Yahel, Larry Goldings, Jimmy Smith, Larry Young a další. Mezi jeho učitele se řadí i věhlasný anglický hammondista Mike Carr, italský geniální varhaník Alberto Marsico a po nedávném návratu z New Yorku i Sam Yahel.

Pivcovy svižné basové linky hrané levou rukou a nohama na pedálech, decentní styl doprovodu a virtuozitu při sólech pravačkou si nemohou vynachválit místní i zahraniční hudební kritici. Jako lídr či sideman odehrál mezi lety 2003 a 2007 více než 500 koncertů u nás i v zahraničí. Dnes platí za jednoho z nejsvébytnějších muzikantů české jazzové a fusion scény.

Oficiální web: http://www.ondrejpivec.com

Stránky na MySpace.com: http://www.myspace.com/ondrejpivecorganicquartet

Stránky na AllAboutJazz: http://www.allaboutjazz.com/ondrejpivec

Stránky na Stage.cz: http://www.stage.cz/ondrej-pivec-organic-quartet

Stránky na mp3.com: http://www.mp3.com/artist/ondrej-pivec-organic-quartet