ONA - O kapele | Bandzone.cz

ONA hardcore-metal / Třebíč

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

03. srpna 2020
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Parasite
  The Calling
 • Push The Finger Against The Wall
  The Calling
 • Attention Whore
  The Calling
 • 10 seconds
  The Calling
 • The Calling
  The Calling
 • 68 Missed calls
  The Calling
 • Lullaby
  The Calling
 • Let Me Fly With You
  The Calling
 • Dangerous Mind
  The Calling

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv, Scream, Growl

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Napsali o nás:

OBSCURO:

"ONA má venku debut, se kterým dává jasně najevo, co chce hrát, jak to chce hrát, a díky tomu jej může využít jako základy pro stavbu své nadějné kariéry"

 -Celá recenze -

HARD MUSIC BASE:

"Prostě moc pěkně se v tomhle albu plácám a vychutnávám si vznešenost zrůdnosti, kterou jsme povýšili ve všem pěkném na jedinečnost, která nás vyprovodí do hrobu "

-Celá recenze-

FOBIAZINE:

"(..)post či prog postupy, pomalé procítěné pasáže se střídají s ostřejšími, čistý éterický hlas s hrdelním řevem, je to, jak jsem psal výše, celkem schíza(...)"

-Celá recenze-

METALFOREVER:

"Titulní "The Calling" začíná něžným vybrnkáváním a téměř dětským zpěvem. Pak přijde mohutná změna a s ní drtivé riffy a growl."

-Celá recenze-

METALMANIA:

" Jednoducho vždy stojí za pochvalu, ak sa myšlienky a pocity z textov podarí pretaviť aj do hudby samotne."

-celá recenze-

 

Rozhovory:

METALMANIA - rozhovor se Silvií

TŘI KÁPĚ - rozhovor s celou kapelou

Reportáže:

OBSCURO:

" Koncert bych popsal jako explozi pozitivní, povzbudivé energie(...)"

-Celá reportáž-

Bio a historie

Kořeny naší kapely sahají do roku 2013. Potkali jsme se v Třebíči jako tři kluci ovlivnění harcorovou a metalovou hudbou. Po pár měsících se k nám připojil druhý kytarista, který se později stal jediným. V tomto složení jsme tvořili nové písně a hledali chybějící zpěv. Vyzkoušeli jsme několik zpěváků a odehráli několik koncertů. Přitom jsme cítili, že to ještě není to správné spojení. 

Zlomovým okamžikem byl pro nás až počátek roku 2015. Rozhodli jsme se, že přestaneme hledat a najdeme. Vesmír nám šel naproti. V té chvíli došla současné zpěvačce naše zpráva. První zkoušku provázela až mystická atmosféra. Energie souzněly. Věděli jsme že tak by to mělo být. 

Potkali jsme se nejen hudebně, ale hlavně lidsky. A tak už nic nebránilo tomu, aby se daly všechny písně do konečné podoby a mohli jsme vyrazit do studia. Nahrávali jsme v Brně v SONIDOS ve spolupráci se Zdeňkem Ondráčkem. Po téměř roce, kdy jsme mu nedali pokoj a stále se vraceli něco vylepšovat jsme naznali, že lepší už to nebude a tak spatřil světlo náš debut "The Calling". Obal k desce dovedl do dokonalosti brněnský umělec Tristan Nekuda. Cover vyjadřuje celkovou náladu desky, nicméně je inspirován především písní "Parasite", ke které nyní tvoříme videoklip, který co nevidět pustíme do světa. 

V současné době se věnujeme především koncertní podporou "The Calling", skládání nových písní, propagaci a debatě o smyslu vesmíru.