Old Space - Úvod | Bandzone.cz

Old Space rock / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ladder
  Gallus Gallus Cosmicus
 • Singularita
  Gallus Gallus Cosmicus
 • God Fraud
  Gallus Gallus Cosmicus
 • Virus
  Gallus Gallus Cosmicus

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

Popis vlastní tvorby

(Upraveno: )

Dovolte, abych vám popřál příjemný poslech, a během poslechu vám představil jednotlivé písně, a popsal, o čem pojednávají:

1) Ladder

Písnička z dílny našeho kytaristy Víti Nováčka pojednává o pracovním nasazení v jedné nejmenované firmě. Aneb co všechno jsou lidi schopný udělat, aby se dostali nahoru. Lezou po žebříku (Ladder) stále výš a výš, a zkopávají ty pod sebou. Zkrátka neštítí se bodnout kudlu do zad. Podobnost osob je zde zcela jistě a nepochybně náhodná.

2)  Singularita

Původně naše úplně první počin je inspirovaný písničkou od slavnější kapely a upravený do tajemna vesmíru a singularit ve stylu reggae. Písnička je zaměřena primárně na čas, o tom, jak plyne. Řada rozhodnutí se nedá vrátit zpátky, i když bychom si to přáli. Následně umožňuje i pohled do vzdálené budoucnosti nekonečna. Okrajově písnička pojednává i o pěkných holkách, černých dírách, velkém třesku, speciální teorii relativity a podobných věcech.

3) God Fraud

V překladu blud boží. Původně to měla být veselá písnička. Nakonec se z ní stala naše nejtemnější a nejtajemnější. Pojednává o životních cestách a osobních soubojích, které svádíme dennodenně. Často se totiž stává, že jsou nastavený nějaký pravidla, ale protivníci nemusí hrát fér, lžou, podvádí, manipulují s ostatními, na oko vystupují jako spasitelé a snaží se očernit druhé. To zazní v rafrainu - Without the rules, out of the rules - bez pravidel. I když ztratíme téměř všechno, upadneme v nemilost a téměř každý nám jde po krku, stejně je třeba se zvednout a jít dál.

4) Virus

Zde si každý domyslí, o čem tahle písnička pojednává. Ano, vzhledem k nedávné epidemii COVIDu, jsou zde zachyceny trampoty, které danou dobu provázely. Samozřejmě v pojetí absolutního nadhledu. Takže davy obětí ožívají... jako zombie, a hurá do 1. linie. Dále narážka na dobu trvání, nesmyslnost zákazů a rady typu "savo pít". A samozřejmě bude líp, když z lidí budou ovce, a žádná si nebude dělat, co chce. Poslední sloka vyzývá k dobývání vesmíru jakožto cesty z toho ven, nikoliv 100hoven. A dodatek je samozřejmě zcela pozitivní.

5) Game Over

Protiválečná písnička reflektující pohled do zvrácené mysli lidí, kteří jsou ovládaný druhými. Padají na dno sebeúcty a bez mrknutí oka jsou schopni provádět nechutná zvěrstva, která se jim ještě navíc líbí, protože svět byl k nim nefér, tak si potřebují léčit komplexy. 

6) Nejhezčí

První pokus o cajdák. A když už, tak už se všim všudy. Zamilovaná písnička obsahující však všechny kýče. On chce ji, ona chce jiného. Jiný nechce ji. Ona se smíří s původním. Ten chce stále ji, ale pak zjistí, že nezvládne pocit ponížení v přednosti jinému. Nikdo nechce nikoho. Každý chce každého. V kontextu je to vlastně píseň hrozně, děsně a strašlivě smutná.

7) Tos nedal

Píseň inspirovaná skutečnou událostí. O tom, jak je vlivem jednoho špatného rozhodnutí, snadné spadnout na dno. A také o tom, jak je těžké vrátit se zpět, avšak nikoliv nemožné.  

Zobrazit všechny novinky

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa

Poslední názory

Bez profilu

Arjuscaws

help in writing an essay <a href="https://essayslyness.com/ ">websites for essay writing</a> essay writing services online

Bez profilu

Arjuscaws

help with my essay <a href="https://essayslyness.com/ ">pay someone to write my essay</a> online essay writers

Bez profilu

EecCobre

best essay writing service review <a href="https://essayexpo.net/ ">mba essay service</a> mba essay editing services

Zobrazit všechny názory