okýbachi - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

okýbachi world music-acoustic / Raškovice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
2 970
Poslechnuto skladeb
1 551
Profil registrován
2.3.2015

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Okýbachi je originální akustické duo, které ve své autorské tvorbě propojuje prvky worldmusic, minimalismu, folku, rocku, blues, jazzu, aj.

Naše hudba je stylově a nástrojově pestrá, energická, velmi dynamická s výlety i do zamyšlených poloh. Dáváme do vystoupení plné soustředění a vášeň a svou radost z hudby přenášíme na naše posluchače. Návštěvníci našich koncertů charakterizují naši hudbu jako nezaškatulkovatelnou a zároveň velmi zajímavou a inspirativní.

Zpíváme a hrajeme na akustickou kytaru, ukulele, foukací harmoniky a řadu zajímavých převážně etnických nástrojů jako metalofon, bubny daf, doumbek, liquid udu a sundrum

Duo okýbachi vzniklo v létě 2014. Oba členové, kteří se znají již déle, neboť spolu hrají v dalších formacích (viz info níže), již delší dobu tuto spolupráci plánovali, až k ní nakonec došlo víceméně šťastnou náhodou, kdy je kamarád - organizátor festivalu Veet Maya v Dolní Lomné vyzval ke společné volné improvizaci. Od té doby společně prozkoumávají různá zákoutí akustického muzicírování a především tvoří vlastní originální hudební motivy a texty inspirované vším, co se jim hudebně zamlouvá - blues, jazz, šedesátá léta, etno, worldmusic, latina, folk, valašský folkór atd. Důležitou součástí jejich vystoupení je improvizace.

Bio a historie

Aleš Nitra je hudební hledač samouk, který jako kytarista prošel různými amatérskými seskupeními různých hudebních žánrů – od rockové hudby v raném mládí, přes folk, blues, funky atd. Hrával v jazzově a funky laděném Občas Quartetu a několik let spolupracoval v duu a různých uskupeních s frýdecko-místeckým jazzovým kontrabasistou Zdeňkem Holkou. Byl dlouholetým členem tria almára, které se věnovalo vlastní tvorbě s meditačními a etno prvky, a pop-rockové skupiny KACZI (skupina palkovické zpěvačky Kateřiny Koulákové). V současnosti je také členem akustického jazzového tria LAM TRIO z Frenštátu p. R., které se věnuje převážně jazzovým standardům 20. až 40. let.

René Gavlas-alias Srneček: od ranného dětství ovlivněn nadšením svého otce- bubeníka pro hudbu! Zde vidí kořeny lásky k hudbě a k bubnům, které jsou součástí jeho životní cesty. I když nebyl přímo rodiči veden ke hře na nástroj, sám se brzy přihlásil do zpěvu, později začal hrát nabicí soupravu a perkusní nástroje. Vzdělával se na ZUŠ v Olomouci. Následně absolvoval Lidovou Konzervatoř v Ostravě v oboru bicí nástroje. Hrával v mnoha hudebních projektech od Gymnázia ve stylech dixieland, bigbeat, rhytm and blues, artrock až k fůzím worldmusic s funky a jazzem. Hrával v hudebních formacích např. Mladí a klidní, Stopy v písku, The Balloons, Afurt atd. Již dlouhodobě je součástí projektu meditativní alikvotního tria s názvem Za Hranicemi Ticha. Nyní se podílí na tvorbě repertoáru v quartetu JazZda. K jeho hobby i profesi patří muzikoterapie a vedení pravidelného Skupinového bubnování pro veřejnost. V poslední době se věnuje tradičním rytmům různých kultur.