Oblivium Regnum - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Oblivium Regnum melodic-death / Praha

„Old School Melo-Death/Black/Doom Metal“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

2019

Upraveno:

ZRÁDCE

Ve dnech 22. a 23.8. 1040 proběhla bitva u Brůdku na Šumavě. V ní česká vojska knížete Břetislava I. porazila vojsko císaře Jindřicha III. Černého.
Na severu Čech je ovšem situace pro císařské příznivější. Míšeňský markrabí Ekkehard II. podplatí správce Prkoše, ten ustoupí do vnitrozemí a Sasové po devět dní plení severní Čechy. Když se Břetislav dozví o Prkošově zradě, okamžitě s vojenským doprovodem míří na sever.
Podle dobových svědectví Prkošovi za trest Břetislav nechal „vyloupati oči, utíti ruce a nohy a hoditi ho do hlubin řeky“.
Prkoš skončil ve vodách řeky Bíliny a Břetislav s Jindřichem a Ekkehardem sjednali mír.

Ke skladbě ZRÁDCE nám opět zahostoval na kytaru mistr Frank ŠERÁK(ex-Fleshless,Garbage Disposal,Intervale Bizzare,Supreme Conception) a na zpěv borec  NEKRO (Dysangelium)

 

HOMBURG

9. června 1075 proběhla bitva u Homburgu na řece Unstrut. Císař Jindřich IV se domníval , že bitva se Sasy je předem vyhraná a ponechal knížete Vratislava II (pozdější první Český král Vratislav I) se svým vojskem a s vojsky Wiprechta z Grojče a lotrinského vévody Gottfrieda jako zálohy. Císařská vojska se však dostala do léčky, ze které je zachránila a celou bitvu zvrátila právě česká vojska. Vojska, která byla v říši považována za divoká, nesmiřitelná a poněkud barbarská, ale vždy vítězná... 


Ke skladbě HOMBURG nám zahostoval na kytaru mistr Frank ŠERÁK(ex-Fleshless,Garbage Disposal,Intervale Bizzare,Supreme Conception)

 

POSLEDNÍ BITVA

26.srpna 1278 proběhla u Suchých Krut tzv. druhá Bitva na Moravském poli. Zde se proti sobě postavila vojska velkého Českého krále Přemysla II Otakara a císaře Rudolfa – nýmanda z Habenburgu – Habsburského. Česká vojska byla v bitvě díky nerytířské lsti poražena a samotný Přemysl II doslova ubit. Podle legendy jeho mrtvé tělo nýmandovi vojáci vysvlékli donaha a ukradli mu pozlacenou zbroj. Na králově těle bylo údajně napočítáno sedmnáct bodnosečných ran. Přemyslova mrtvola byla následně po třicet týdnů hanobena a vozena po městech jako důkaz o jeho smrti. V Čechách nastala zlá léta...

Ke skladbě Poslední bitva nám zahostoval na keyboards Libor Čihák(Your Delusion,ex In The Shadows)


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

Zobrazit všechny názory »