Oblivium Regnum - Úvod | Bandzone.cz

Oblivium Regnum melodic-death / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Zrádce
    Nezařazeno
  • Poslední bitva
    Nezařazeno
  • Homburg
    Nezařazeno

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

2019

(Upraveno: )

ZRÁDCE

Ve dnech 22. a 23.8. 1040 proběhla bitva u Brůdku na Šumavě. V ní česká vojska knížete Břetislava I. porazila vojsko císaře Jindřicha III. Černého.
Na severu Čech je ovšem situace pro císařské příznivější. Míšeňský markrabí Ekkehard II. podplatí správce Prkoše, ten ustoupí do vnitrozemí a Sasové po devět dní plení severní Čechy. Když se Břetislav dozví o Prkošově zradě, okamžitě s vojenským doprovodem míří na sever.
Podle dobových svědectví Prkošovi za trest Břetislav nechal „vyloupati oči, utíti ruce a nohy a hoditi ho do hlubin řeky“.
Prkoš skončil ve vodách řeky Bíliny a Břetislav s Jindřichem a Ekkehardem sjednali mír.

Ke skladbě ZRÁDCE nám opět zahostoval na kytaru mistr Frank ŠERÁK(ex-Fleshless,Garbage Disposal,Intervale Bizzare,Supreme Conception) a na zpěv borec  NEKRO (Dysangelium)

 

HOMBURG

9. června 1075 proběhla bitva u Homburgu na řece Unstrut. Císař Jindřich IV se domníval , že bitva se Sasy je předem vyhraná a ponechal knížete Vratislava II (pozdější první Český král Vratislav I) se svým vojskem a s vojsky Wiprechta z Grojče a lotrinského vévody Gottfrieda jako zálohy. Císařská vojska se však dostala do léčky, ze které je zachránila a celou bitvu zvrátila právě česká vojska. Vojska, která byla v říši považována za divoká, nesmiřitelná a poněkud barbarská, ale vždy vítězná... 


Ke skladbě HOMBURG nám zahostoval na kytaru mistr Frank ŠERÁK(ex-Fleshless,Garbage Disposal,Intervale Bizzare,Supreme Conception)

 

POSLEDNÍ BITVA

26.srpna 1278 proběhla u Suchých Krut tzv. druhá Bitva na Moravském poli. Zde se proti sobě postavila vojska velkého Českého krále Přemysla II Otakara a císaře Rudolfa – nýmanda z Habenburgu – Habsburského. Česká vojska byla v bitvě díky nerytířské lsti poražena a samotný Přemysl II doslova ubit. Podle legendy jeho mrtvé tělo nýmandovi vojáci vysvlékli donaha a ukradli mu pozlacenou zbroj. Na králově těle bylo údajně napočítáno sedmnáct bodnosečných ran. Přemyslova mrtvola byla následně po třicet týdnů hanobena a vozena po městech jako důkaz o jeho smrti. V Čechách nastala zlá léta...

Ke skladbě Poslední bitva nám zahostoval na keyboards Libor Čihák(Your Delusion,ex In The Shadows)

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory