noWhere - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

noWhere rock-blues / Liberec

„noWhere nebo nowHere, toť otázka :-)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • You've Got a Friend 209 ×
  • People Get Ready 142 ×
  • Sladké je žít 130 ×

Fanoušci: 5

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
1 193
Poslechnuto skladeb
491
Profil registrován
26.6.2017

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Syntezátor / Sampler, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Harmonika
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara, Kontrabas, Doprovodný zpěv, Jódlování
Nástrojové obsazení: Piano, klavír, Syntezátor / Sampler, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

noWhere je parta muzikantů, nic víc, nic míň. Každý má za sebou odehranou slušnou řádku kšeftů. A v téhle partě chtějí hrát pecky, co je baví, které mají rádi, a v domovských či dalších kapelách si je nemají moc šancí zahrát. A věří, že najdou podobně smyšlející lidičky, kteří si ty pecky rádi naživo poslechnou.
NowHere nebo noWhere.
Zde nebo nikde!
Ale když už někam přijedeme hrát, tak to bude
NowHere!

 

Bio a historie

Početí...

Znali se přes patnáct let, Tomáš s Vláďou. Nikdy spolu nehráli, krom několika jamů. Jeden z posledních byl docela povedenej, navíc měl Tomáš v té době muzikantsky hubené období a tudíž hlad. Takže vcelku logicky padla otázka, jestli nepokračovat v občasném hraní ve dvojici s podporou nějaké rytmiky vzadu. To byla ale blbost! Jak se samozřejmě ukázalo, chtělo to regulérní kapelu.

Po několika neúspěšných pokusech najít muzikanty na Liberecku (ty fakt dobrý, kteří jediní připadali do úvahy byli ovšem značně vytížení), sáhl Vláďa do svých bohatých kontaktů a vytipoval špičkové muzikanty, a hlavně skvělý lidi, Pavla na basu, Standu na bicí. Po internetu jsme připravili pro začátek seznam cca 15 pecek, a u Pavla proběhla první zkouška. Tomášovi se začal plnit sen. Měl kapelu profíků hrajících tak, že nemusí přemýšlet co kdo a jak hraje, a sám už to nemá moc šancí pokazit.

A tak to vlastně začalo...

Dnes máme alternující bubeníky, za sebou nahrávání dema na Konzervatoři Jaroslava Ježka, několik desítek písniček čítající playlist, skvěle zpívající Katku, odehranou řadu fajn kšeftů, a parádní budoucnost před sebou, jak jinak :-)

Tomáš Wollmann

(ex. Prouklovi Kočkeni)

Na to, že je ajťák, tak zpívá moc hezky. A je hlavním důvodem vzniku noWhere. Zatím se stále potvrzuje, že Satrošové a Vaiové hrají moc pěkně, ale písnička, dobrá písnička vede. A ta se musí odzpívat. A protože Tomáš má rád Michala Prokopa, Vláďu Mišíka, Petra Kalandru, Boba Dylana, Erica Claptona, a vůbec bluesrock… tak i pecky podle toho vybírá. Občas skousne, i když mu vybereme něco jiného.

Aby si nenosil na kšefty jen mikrofon a byl platným členem své doprovodné kapely, tak ještě na pódiu svírá kytaru a když ji pustí, znamená to, že bude hrát na foukačku. Ovšem jeho největším koníčkem není zpěv, ale Big Green Egg a Svijany 450 :-)

Vladimír Švanda

(mj. Janis Joplin Revival)

Tak nějak celou kapelu propojuje. Pavel se neznal se Standou, Standa se naznal s Kajdou, Tomase neznal Pavla, ani Standu. Kajda neznala Tomáše ani Standu, Pavel neznal Standu ani Tomáše… Vláďa je zná všechny. Taky je asi nejletitější člen souboru a tak měl dost času je všechny poznat.

Na kytaru používá speciální techniku, brnká trsátkem dolů, a když už je to nuda občas brnkne nahoru, a celé to prohání nakouřeným Marshallem. Již před časem přišel na to, že tohle funguje. Dříve zkoušel hrát na kytaru, ale to se moc neosvědčilo.

V noWhere na něj bohužel připadla role holka pro všechno, tak je šťastný jako blecha. Nikdy si nic jiného nepřál.

Pavel Kučera

Někdo na baskytaru hraje, a někdo baskytarista je. Pavel baskytarista je. Dobrej a hlavně má v sobě pokoru. S chutí zahraje cokoliv a dobře. Ale abychom ho moc nepřechválili, taky má pověst kavárenského povaleče. Pivečko, pohoda… a když vezme za panáky… darmo povídat :-) Lepší je utéct.

Skrývá se v něm ale jedna utajená komnata. Objevila ji v něm až jeho Katka. Umí vzít za práci a udělat či opravit cokoliv. A tak jejich v jejich usedlosti kousek od Kladna radost pobýt, posedět. Je to tam moc pěkné, ale namakali se tam neskutečně. Když dům kupovali, byla to ruina s džunglí. Dnes jsou za domem alej slivovice a ohrady pro koně.

Standa Amcha

(kde vlastně nehraje?)

Standa je bubeník, který s noWhere začínal. Ale vzhledem k pragmatickému přístupu k bubnování, kdy si je plně vědom složenek, které doma čekají na splacení, nemůže kapele noWhere přislíbit plnou věrnost. Nicméně ppokud bude termín a gáže, neměl by být problém, a zasedne za soupravu. A tak to v muzikantském životě je. Vyučil se fagotistou, což je taková dřevěná roura, do které se fouká a ono to hraje. Ale více než rozsvěcení lampičky a rozkládání notových partů radši do něčeho bouchá. A věřte, že bouchá dobře. Je to jeden z těch bubeníků, který poslouchá, co ostatní muzikanti v kapele hrají a nepočítá si. A hraje nesmírně lehce, těžko to jinak popsat. S Pavlem jim to šlape. Budete si chtít hned skočit na parket, jak zadujou tu vašu.

Martina Kajda Balcarová

(mj. The Agony)

S tímhle nehneme, Kajda jako fešná blondýnka, je z kapely noWhere nejhezčí. Ale jak jednou zažijete koncert, kde bude za bicíma, budete si přát, aby ostatní bubeníci vůbec na noWhere neměl čas. Slovník synonym  říká, že Kajda taky znamená kazajka, blůzka… ale omyl, nick má po Karlovi, Kájovi… až ke Kajdě (ne po mistrovi).

Baby to mívají lehčí, publikum jim zbaští víc než klukům. Ale Kajda by klidně mohla bejt chlap, hraje dobře. Až moc dobře na holku. A je tu taková podivná shoda se Standou, začínala na zobcovou flétnu a lesní roh…  

Kateřina Kučerová

(mj. KULISAband, Tri Duby, ex. Anopheles)

Na rozdíl od mnohých si myslíme, že bab v kapele není nikdy dost. A Kačka stejně jako umí vzít za skleničku, jak je vidět na fotce s Kajdou, tak umí skvěle zpívat a spoustu dalších věcí. Včelaří, koňaří, hospodaří, vaří… a rukou pevnou, ale něžnou vládne basákovi Pavlovi :-)