Notes From Prague - O kapele | Bandzone.cz

Notes From Prague hip hop-alternative / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

28. listopadu 2011
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • What! (2011)
  Nezařazeno
 • Real Vision (2011)
  Nezařazeno
 • Balancing Options (2011)
  Nezařazeno
 • Suspicious Circumstances (2011)
  Nezařazeno
 • Jurney (2002)
  Nezařazeno
 • Innersoul (2002)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Luka Šuto - bicí

Jakub Malčánek - basa

Lukáš Bartoš - kytara, produkce

Michal Chvátal aka Maykee - trackmaster, produkce

Michal Svoboda aka DJ Negative - DJ, produkce

Antwi Oduro - MC a frontman 

Stiliana Dimitrová - zpěv

 www.notesfromprague.cz

 

Bio a historie

Notes From Prague byla založena roku 2001 rapperem Antwim a režisérem skateboardingových videí Davidem Chvátalem jako pilotní hudební projekt sk8 videomagazínu Praha 2000 - 2003. Ihned zaujala komunitu svým syrovým undergroundovým zvukem. Ve stejnou dobu se k nim přidal Davidův bratr Michal (dále Maykee) a DJ Negative, aby vytvořili plnohodnotnou hip-hopovou skupinu. Roku 2002 vyšlo s podporou labelu Sub Beats debutové album The Script Of Both Elements. Zajímavostí je způsob, jakým byla deska nahrána. Z větší části byly tracky tvořeny v domácím prostředí na mikrofón videkamery, což je dobře zdokumentováno ve videu Praha 2000. Zbytek se dodělával ve studiu Jižák pod dozorem Tomáše Sochůrka. Výsledkem byla deska se špinavým, dle Etiena "punkovým" zvukem, která však měla specifickou dobovou atmosféru.  Za zmínku stojí remix tracku Orien Bounce od DJ Wiche, který byl de facto jediným hostem na této desce.

O 2 roky později vzniklo s pomocí Paranormalz album Same Place, které tentokrát oslovilo už mnohem širší publikum a zahostovali na něm interpreti jakými jsou LA4, Dr. Kary nebo Dannie. K tomuto albu byly také  natočeny 2 videoklipy, konrétně pro tracky Recovered Experience a Same Place. Třetí singlový videoklip Vampire už se bohužel kvůli časové a finanční tísni nepodařilo dokončit, ačkoliv by se dle preview jednalo o další velice povedený kousek z dílny Davida Chvátala.

Po tomto albu se NFP rozhodlo rozšířit svůj potenciál o živou kapelu. Bicí, basa a kytara doplňují elektronické podklady Maykeeho a tím vytváří nový, specifický zvuk s prvky rapcore a tvrdého rapu. V NFP se během posledních 4 let vystřídalo několik členů včetně zpěvačky Noemi, která hostovala v rádiovém hitu Chasing Space a skladbě Still On. Oba tracky byly doplněny roku 2008 a 2009 videoklipy od Davida. Roku 2010 se přidala k NFP Tamara, která se podílela na níže uvedené poslední desce Inconsistent Frames. Z rodinných důvodů však musela na konci roku 2012 přenechat svůj post ve skupině nové zpěvačce, kterou se stala Stiliana Dimitrová.

V listopadu 2011 vydala skupina třetí album s názvem Inconsistent Frames. Na této desce je evidentní zvukový i stylový posun NFP. Nahrávka se opírá o netradiční způsob produkce a jednotlivé tracky mají ambice oslovit širší obec posluchačů stejně tak jako nové fans ze sféry hiphopu. Zajímavostí desky jsou hostující muzikanti. Tři skladby dobarvuje melodickými linkami violoncelistka Terezie Kovalová, na jednom tracku hostuje saxofonista Matouš Kobylka známý ze Stephunk T, Takin Off a jiných seskupení. Skupina se orientuje na artovou stránku věci a staví na hutném zvuku živých nástrojů, které dodávají drive a vyplňují celkovou atmosféru nahrávky. Stejně jako u předchozích dvou alb se na produkci podílí Michal Chvátal a scratche doplňuje DJ Negative. Cílem bylo tentokrát vytvořit desku s „agresivně-melancholickou“ atmosférou, která nastartovala další éru v desetileté historii této skupiny. Skladby z posledni desky jsou k poslechu v přehrávači. K posledním změnám ve skupině došlo počátkem roku 2013, kdy Tamaru nahradila na postu zpěvačky Stiliana Dimitrová a bubeníka Jardu Riegla nahradil Luka Šuto. V dubnu 2013 dokončili NFP videoklip k tracku Lock It z poslední desky. Prace na novém materiálu pokračuje i v roce 2014, očekávejte další updates.

2013

Lock it

Youtube Video o_XG1AjVAw8Youtube Video o_XG1AjVAw8

2009

Still On

Youtube Video Ptq1JMVejikYoutube Video Ptq1JMVejik

2008

Chasing Space

Youtube Video ZmYiQnCuIgQYoutube Video ZmYiQnCuIgQ

 

2004

Same Place

Youtube Video A4jrC_OrRUAYoutube Video A4jrC_OrRUA

 

2003

Recovered Experience

Youtube Video OPgSCpl_zX4Youtube Video OPgSCpl_zX4