Next Another - O kapele | Bandzone.cz

Next Another progressive-rock / Jihomorava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Cruel (Unmixed - Director_'s Cut)
  Nezařazeno
 • Hlattinka (LIVE)
  Nezařazeno
 • They Don´t Know (LIVE)
  Nezařazeno
 • Steeldusk Marakech (LIVE)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Management:

next.another@email.cz, mircez@hotmail.com

 

Složení kapely:

Jožka Jaroš - el. housle, zpěv, texty

Iggy Juračka - elektrofonická kytara

Viktor Martinkovič - bicí nástroje

Miri Zach - baskytara

V současné době dokončujeme demo ve Studiu George Lukase v Brně


 

Bio a historie

Historie kapely Next Another se začala psát na jaře roku 2008. Kapela hraje v klasickém čtyřčlenném obsazení, které je obohaceno elektrickými houslemi. To jí dodává specifický a nezaměnitelný zvukový charakter. Všichni její členové mají za sebou pestrou hudební minulost. Setkávali se společně během působení v rozmanitých hudebních projektech a uskupeních. Z klasické hudby lze zmínit Hodonínský symfonický orchestr či Komorní orchestr Jana Noska, dále rockové, jazzové, ale také folklórní formace. Díky nim získali cenné zkušenosti, z nichž nyní čerpají inspiraci.

Dohromady je svedla touha vytvořit svůj vlastní a osobitý hudební styl, platformu, která by byla dostatečně svobodná, ale zároveň srozumitelná a inspirující pro široké publikum. Snaží se tvořit hudbu dynamickou a progresivní, která posluchače pobídne k hlubším myšlenkám a zároveň v nich probudí emoce zachycené v jednotlivých skladbách.

Next Another svým názvem poukazují na kontinuální vznik a vývoj hudebních žánrů. Také z toho důvodu označují svůj směr jako fox-rock. Nejedná se o apriorní snahu zaujmout, ale o pokus zachytit v co největší stručnosti obrovskou rozmanitost hudby, kterou objevují jako životodárnou esenci ve své vážnosti i humoru.