Negative Face - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Negative Face experimental-crossover / Praha

„Připravujeme singl pro rok 2021“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

NEGATIVE FACE

Negative Face, držitelé žánrové ceny Anděl 2009, jsou projektem, který vždy přináší hudbu bez hranic. Proplouvají řekou hudebních stylů a mísí v sobě vše, co na své plavbě potkají.

Nejlépe bychom tvorbu Negative Face přirovnali k situaci, kdy si jako děti po splnění všech vašich povinností můžete zalézt k sobě do pokojíčku a vydat se do světa hry, která nemá hranice. Tvůrci Negative Face vždy rozehrávají svět svých hudebních fantazií.

Negative Face v současné době tvoří dvojice mladých muzikantů: Matěj Lipský (vnuk známého českého herce Lubomíra Lipského) a Maťo Mišík (syn rockové legendy Vladimíra Mišíka), který je znám například z dob učinkování s Tata Bojs nebo Anetou Langerovou. Na nahrávky Negative Face pak vždy zvou mnoho hudebních i nehudebních hostů a společně vstupují do světa neuzavřených hudebních možností.


 

kontakt:

www.NEGATIVEFACE.com

Facebook    |    YouTube    |    Twitter

 Nový singl „Poznání“ a videoklip s Lubomírem Lipským

Motto: Poznejte novou tvář Negative Face - svět nekonečných hudebních možností, který dokáže potěšit i pomoci.

Youtube Video ypg4LMsnVIUYoutube Video ypg4LMsnVIU

Nový singl „Poznání“ provází hlasy Báry Zemanové a Honzy Toužimského (Arakain), kořením jsou improvizace norského kytaristy Pluta Gutheho a jako bonus přijměte milý videoklip, v němž si hlavní roli zahrál Matějův dědeček Lubomír Lipský, který v průběhu dubna oslaví své devadesáté narozeniny:

„Rád jsem se na natáčení klipu Negative Face podílel, stejně jako na předchozích dvou nahrávkách. V klipu nehraji sám, jsou zde i moje pravnoučata Šimon a Alžbětka se svými kamarádkami. Bylo velice osvěžující si s nimi zahrát. V jejich přítomnosti jsem se opět cítil mladý.“ komentuje Lubomír Lipský.

Nutno dodat, že veškerý finanční výtěžek z tantiemů a prodeje singlu „Poznání“ bude poukázán na Nadaci pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením při Centru sociálních služeb Tloskov. Více na www.ChciPomoci.cz

Bio a historie

1995

V hlavě Matěje Lipského se zrodila myšlenka projektu, ve kterém se potkají muzikanti z různých kapel a zahrají si hudbu vykračující si napříč žánry. Vzniká první dvoupísňový demosnímek In the Positive, na které se podíleli převážně metaloví muzikanti z kapel Masturbace, Immortality, Erosion of Sanity a Rotating Vegetables.

 

1996 - 1997

Na základě velmi příznivého přijetí nahrávky kritikou a fanoušky, se Negative Face stávají koncertní kapelou, kde se setkali muzikanti z kapel Demimonde, Hermaphrodit, Masturbace, Sector X, Splashing and Fresh, Erosion of Sanity. Nadchází natáčení nultého alba The Dance of the Mournful Clown, které vyšlo v podobě originál MC a na pálených CD.

1998 - 2002

Negative Face koncertují a postupně se v koncertní sestavě vystřídali muzikanti z kapel jako např. Syrea, Dark Future, Breaking Beads, Asmodeus a dalších. Následuje rozhodnutí Matěje, opustit koncertní pódia a věnovat se čistě studiovému projektu, jak tomu bylo na začátku vzniku Negative Face.

2003 - 2005

Matěj připravuje nové album s názvem Stín, které vychází jakožto debutní CD v roce 2005 u labelu Élysion a je nominováno na ceny akademie populární hudby Anděl 2005. Kapela navíc získala ocenění za debut roku v antianketě Břitva.

Na albu stín se vystřídala celá řada hostů, včetně Matějova dědečka výtečného herce Lubomíra Lipského. Muzikantsky tentokrát přispěli lidé z kapel a orchestrů LUS3, Techtle Mechtle, GSB, HKO, E. O. S., Tata Bojs, Aneta Langerová band, Anhead a dalších...

Album naznačilo cestu, kterou se Negative Face budou v budoucnu ubírat = totální experimentální crossover, kde již tvrdá hudba nebude mít takovou dominantní roli, jako tomu bylo v minulosti.

2006 - 2009

V roce 2006 bylo album Stín podpořena malým turné s koncertní sestavou, která byla tvořena především muzikanty z kapel Neřízená střela, Transemotions, The Khondeluxe, Masturbace, Full Mouse a Ypako.

Poté se Matěj uzavírá do sebe a svých šílených myšlenek a začíná pracovat na koncepčním albu The Garden of Wishes, jehož produkce se ujal Maťo Mišík. Na albu se objevuje 23 muzikantů z mnoha kapel a projektů (např.: Arakain, Lenka Dusilová band, David Koller band, Chameleon, Empire, Teta, GSB, E.O.S., Lanugo, Madfinders, Glock 22, Latitude 77, Doriath a dalších). Album vydali opět jihočeští Élysion v luxusním digipacku.

Koncem roku 2009 došlo k vydání  (Élysion) raných nahrávek na CD k oslavě 15 let existence projektu Negative Face!!!