Nautica - O kapele | Bandzone.cz

Nautica rock-rock'n'roll / Jablonec nad Nisou

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Král Konga (NOVINKA)
  Nezařazeno
 • Figurína
  Aeroplán
 • Na Bali
  Aeroplán
 • Nekonečná síla
  Aeroplán
 • Ragtime
  Aeroplán
 • Kus dobrý nálady
  Cože?
 • Tanečnice (ukázka)
  Cože?
 • Zlatý šedesátý
  Cože?
 • Vlasatice
  Cože?
 • Mý dvě já (ukázka)
  Cože?
 • Kočičí holky
  NAUTICA
 • Posedlá (ukázka z 1. CD)
  NAUTICA

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Hrajeme ve složení:

Radka Bělíková - baskytara, zpěv                                                

Andrea Bělíková - elektrická kytara, zpěv

Martin Gorčík - bicí, konga, perkuse, metalofon, zpěv

Tomáš Patrman - rytmická kytara 

NAUTICA existuje od roku 2010, hrajeme převážně vlastní písničky. Většinu z nich skládá naše kapelnice Andrea, některé pro nás složil i náš kamarád a supervizor Honza Krajník, který s naší kapelou úzce spolupracuje.  V repertoáru máme i písně převzaté - nejvíce z oblasti big beatu, folku nebo rocku. Hrajeme na různých hudebních akcích a festivalech, jsme dvojnásobní vítězové Dětské Porty a Folkového kvítku, za autorskou tvorbu jsme vyhráli např. Zlatý oříšek 2013 - soutěž dětských talentů v ČT, v roce 2016 jsme vyhráli talentovou soutěž kapel do 19 let Škola rocku. V analogovém studiu MSN v Jablonci nad Nisou jsme v roce 2014 natočili naše první autorské CD "Nautica" a v roce 2016 naše druhé autorské CD "Cože?". 

Kontakt:

E-mail: nautica.jablonec@seznam.cz

.

Recenze našeho druhého alba od baskytaristy z "Visáčů" v časopise ROCK&POP: 

Interpret: Nautica

Album: Cože?

Vydavatelství: vlastním nákladem

Žánr: beat

Stopáž: 48:45

Autor recenze: Vladimír Motýlek Savec

Počet znaků:  1195  ( max 1200 )

Recenze:

Z prvních tónů tohoto cédéčka na mě dýchla atmosféra jako z filmu Starci na chmelu. A pocit ten se potom vracel často. Vlastně se nikam nevytratil. Celá nahrávka byla vlastně pořízena „light“, tedy hlavně bez přehnaného vrstvení nástrojů přes sebe a jejich efektování. Kytary jsou jen tak dietně oživeny a když už je použit „složitější“ a slyšitelnější efekt (wah, delay), je přiznán i s hostujícím muzikantem. Dřevní pocit je také podporován zpěvem obou děvčat. Je totiž vymyšlen tak, že přesně pasuje, jak by řekl krejčí. Důkazem pak budiž písnička Zlatý šedesátý. Už název prozradí, kde se asi lovila inspirace.

Muzika je bezstarostná, texty jsou plné rýmovaček a slovních hříček. Ani se nemusíte dívat do bookletu, abyste zjistili, že většinou píše Andrea. Deset původních věcí včetně titulní skoroinstrumentálky Cože? doplňuje cover klasiky House Of The Rising Sun. Mám naposlouchaný toliko originál, takže jsem byl podáním Nautiky trošku překvapený, ale dobře. I takhle se to dá. Vzhledem k ohranosti originálu je tento přístup vítán.

Ještě ke škatulce: sám jsem si album dovolil zařadit mezi beatové nahrávky, i když kapela o sobě tvrdí něco jiného. Nezáleží na tom, ale zní mi to tak.

 

 

Bio a historie