Natural - O kapele | Bandzone.cz

Natural rock-pop / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Vozejček (Demo 2005)
  Nezařazeno
 • Virus
  Nezařazeno
 • Kvůli ženě
  Nezařazeno
 • Já na to mám (1984)
  Nezařazeno
 • Kočičky (CD Já na to mám, 2003)
  Nezařazeno
 • Co jsi ty , kdo jsi ty (EP Třetí od konce 2014)
  Nezařazeno
 • Málo II (EP Třetí od konce 2014)
  Nezařazeno
 • Co z toho bude (Demo 2005)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

NATURAL je autorská kapela hrající už několik desetiletí pop-rockové písničky. Její mega-hit Já na to mám je zřejmě mnohem známější, než sama kapela, ale to už se někdy stává.

Složení:
Petr Kadlček - zpěv, kytara, perkuse
NG - zpěv, klávesy
Zelo - basa
Jakub Donáth - zpěv, bicí

Oficiální web:
www.janatomam.cz

Tel: 732822547 Petr

Natural

Bio a historie

1975-1984
Když pomineme lokální působení Naturalu (zejména na tancovačkách) už v druhé polovině sedmdesátých let, můžeme vznik kapely přeci jen umístit do začátku let osmdesátých. Po mnoha personálních změnách se kapela ustálila do čtveřice (Petr Kadlček, Daniel Andel, Jiří a Roman Hronovi).

1984-1989
Od r.1984 se pak začala odvíjet nejslavnější éra Naturalu. Velkou zásluhu na tom měla hitovka Já na to mám, která sklízela velký úspěch na koncertech, v hitparádách, v televizi i na deskách, kterých se tehdy celkem prodalo zhruba čtvrt milionu. Kapela je tehdy koncertně abnormálně aktivní (až 200 koncertů za rok).

1989-1999
Kapela si dává "uměleckou pauzu" a jednotliví členové se věnují jiným činnostem a profesím.

1999-2003
Dva původní muzikanti (Petr Kadlček a Daniel Andel) obnovují činnost kapely spolu se dvěma novými členy (Peterm Balcárkem-basa a Jakubem Donáthem-bicí). Jejich úsilí pak vrcholí vydáním prvního oficiálního alba s názvem Já na to mám (Sony Music/Bonton, 2003), které vzniká při kulise obří reklamní "masáže" automobilky Škoda, která pro kampaň použila právě písničku Naturalu Já na to mám.

2003-2008
Kapela prodělává dvě personální změny. Na post basáka nastupuje angličan Dave Mendez, který výrazně ovlivňuje stylový posun celé kapely. Na jeho místo pak v roce 2008 nastupuje slovenský muzikant Jozef Zeleňák.
Skupina "vydává" dva samopaly (Demo 2005 a komplační Ode zdi ke zdi).

Současnost

Natural pomalu a jistě přidělává nové písničky a má v úmyslu čas od času některou natočit. Hlavně ale jezdí po koncertech, festivalech, městských či pivních slavnostech apod., kam se se svým pohodovým poprockem velmi dobře hodí.

Po uplynutí třiceti let od vydání svého prvního singlu Já na to mám (1984) vydala kapela v roce 2014 opět vinylovou EP desku s názvem „Třetí od konce“, na které je šest nových písniček.

V letech 2017 a 2018 je stejně, jako před patnácti lety, použita píseň Já na to mám v obří reklamní kampani firmy Škoda Auto, což tento popěvek zarylo ještě více do všeobecného povědomí.