Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Načas folk-rock / Praha

„Hrajeme a nahráváme“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kapela Načas vznikla na konci roku 1997 na koleji Volha v Praze na Jižním městě jako kapela studentů přírodních věd. Absolvovala několik málo koncertů, načež se rozhodla přihlásit do předkol veškerých dostupných soutěží. Hned napoprvé si odvezla z Ústí dvě Porty (interpretační a autorskou za píseň Housenka) a soutěžní rok zakončila ziskem Krtečka na Zahradě. Od té doby si zahrála na mnoha velkých i malých festivalech (Zahrada, Trampská Porta, Porta, Svojšický slunovrat, Mohelnický dostavník, Folková růže aj.) odehrála přes tři stovky koncertů a vydala tři CD Housenka, CD Tanečnice a CD Tmavana. V roce 2003 se kapela rozdělila na dvě půlky – rockový Kmotr a folkový Načas 3. Náhoda tomu chtěla, že se po letech členové obou kapel setkali na podnikovém večírku. Zahráli si a zjistili, že ani lidské ani hudební pouto nebylo přetrženo a rozhodli se původní kapelu Načas obnovit, a to v téměř stejném složení jako na začátku. Aby se kapela znovu dostala do povědomí, rozhodla se přihlásit opět do soutěží a v roce 2006 získala svojí třetí Portu a v roce 2007 dalšího Krtka na Zahradě.

Kapela vystupuje ve složení: Michal Pravec – zpěv, Honza Komín – kytara zpěv, Tomáš Komín a Viktor Levitus – el. kytara, zpěv, Jakub Horecký – foukací harmonika a Honza Kylar - baskytara. V rytmické sekci alternují hosté Matouš Vokoun – bicí a Vladimír Joska – cajón.

Načas hraje převážně v Praze a okolí, ale občas překvapí i delšími výlety.

Další informace, texty písní či historie kapely jsou na www adrese: www.nacas.cz

Písničky k volnému stažení na adrese: http://nacas.freemusic.cz/

Bio a historie

CD Housenka (2000)
CD Tanečnice (2003)
CD Tmavana (2007)