Mourn - O kapele | Bandzone.cz

Mourn black-metal / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Shadows of My Sins
  A Porta Inferi
 • Lonely Moon
  A Porta Inferi
 • Execution
  Into the Motherland
 • Rainfall
  Into the Motherland
 • In Memoriam
  Into the Motherland
 • Into the Motherland
  Into the Motherland
 • Lamentation
  Into the Motherland

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara, Growl
Nástrojové obsazení: Scream, Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Jednoho pochmurného říjnového večera na sklonku roku 2008, střetly se cesty dvou slibných hudebníků. Lord Raven (klávesy) a Mephisto (elektrická kytara)spojili svou pouť hudební krajinou, aby dali za vznik projektu s názvem „The Ravens“. Z tohoto období vzešel první velký singl – Rainfall.

Dalším mezníkem se stává rozšíření kapely o dalšího z členů. Toto se děje v listopadu téhož roku. S příchodem Siriuse (akustická kytara) přichází také velké změny. Původní projekt „The Ravens“ zaniká, aby ustoupil v pozadí něčemu daleko většímu. Už jako kapela „Mourn“ nalézají hudebníci své působiště v okolním světem odstrčené vesničce Žabeň.

Úmorné práce na dokončování singlu Rainfall se oproti původním předpokladům značně protahují, koncentrace je namáhána, kterak se z hlubin Žabeňských rybníků vynořují další a další písně. Jednoho chladného zimního večera se tak ze Siriusovy kytary poprvé vylinou úvodní tóny smutného veledíla Lamentation, které se stává vůbec první dokončenou skladbou kapely.

Další tvorba na sebe nenechává dlouho čekat. Zatímco Rainfall stále zoufale čeká na svou kompletaci, objevují se další a další písně. Vévodí jim nacionalistický „Into the Motherland“. V této době se také poprvé objevuje představa o albu, které bude sledovat trpkou pouť vojáka do své vlasti.

První velkou zkouškou pro kapelu se stává léto 2009, kdy je společná aktivita pro zaneprázdnění členů na více než dva měsíce zastavena. Paradoxně právě v tomto čase, stíhaném úmornými vedry a vražedným sluncem, odehrává se první zkouška za účasti bicí soupravy. To Pan Fojtík propůjčil kapele své dovednosti, s přislibem trvalé spolupráce.

Kapela dlouhou pauzu přetrpěla a podzim roku 2009 přináší další změny. Sirius rozšiřuje repertoár o basovou kytaru a další alba se tak vznáší v příslibu patrné změny...