Morokweng - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Morokweng heavy-crossover / Hořice

„jsme pohřešovaní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • 01 - Svět se zhasne i bez nás (2011) 7 851 ×
  • 02 - Svár (feat, Metjuu - Killerpanda) (2011) 4 547 ×
  • 03 - 7 ran (2011) 3 777 ×
  • 04 - Alespoň jednou zalži (feat. Metjuu & Zapha) (2011) 4 144 ×
  • 05 - Znáš (2011) 3 056 ×
  • 06 - Zoe Jensen (feat. Zapha) (2011) 2 623 ×

Novinky

1 2 3 4 5 68101316192326293133 34 35 36 37

Basák je mrtev. Ať žije basák!

Upraveno:

Po delší době bez jakýchkoli novinek se vám hlásíme s novinkou celkem zásadní. Milan končí v kapele. Kapela jede dál.

Jestli vás nezajímaj detaily, dál nemusíte číst. Pokud vás zajímaj detaily, tady jsou ty detaily:

1) Minulost vzdálená


Milda nastoupil do kapely začátkem roku 2009. To bylo to období, kdy zakládající basák Sezi už dávno hrál s Killerpandou. A protože to bylo taky to období, kdy nám skončil gympl a rozjeli jsme se po republice. Sezi se tenkrát rozhodl, že dá přednost Killerpandě. Milda byl toho času náš oblíbenej party boy, člověk, co dokázal všechno vypít, všechno vyhulit a sázet při tom legendární hlášky. Milda se v té době začínal rekreačně učit na basu. No a někdy v lednu mi Sezi u devátýho piva řek, že to kácí. A my jsme se rozhodli naverbovat na jeho místo Milana. V té době úplný začátečník dřel jak kůň a za necelý dva měsíce měl s náma první koncert. Rok na to první nahrávání. Spoustu koncertů. 

první Mildův koncert 2009 - Nová Paka

Youtube Video 8kXUZGcoepIYoutube Video 8kXUZGcoepI

2) Minulost nedávná


Takhle jsme to táhli skoro 6 let. Odehráli jsme za tu dobu minimálně stovku koncertů, ujeli tisíce a tisíce kilometrů a odcitovali nespočet hlášek ze South Parku, z Trpaslíka nebo Simpsonovejch. Vydali jsme šestipísňový EP, sklidili za něj relativně dobrý kritiky, našli si spoustu novejch kamarádů a známejch po celý republice i za jejíma hranicema. Dokonce jsme jednou trdlovali i na módní přehlídce. Dokonce jsme hráli pro moshující houf pětiletejch dětí. To za Mildovy éry organicky vykrystalizoval ten nápad převlíkat se jako banda transvestitních geronto-homosexuálů. Nicméně jsme ten růst nějak neudrželi. Začali jsme stagnovat. Svůj díl viny na tom neseme určitě všichni. U Mildy to nicméně ochabovalo nějak víc. Trvalo to docela dlouho. Možná klidně poslední dva roky. Na konci roku 14 jsme si s Matym řekli, že se to musí nějak rozseknout, co s tou kapelou doprdele bude dál. Že takhle bychom za chvíli shnili úplně. Sedli jsme si všichni k jednomu stolu a Mildy jsme se na rovinu zeptali, jestli to chce dál dělat. Že do toho potřebujeme dávat víc a jestli do toho jde s náma. Vzal si nějakej čas na rozmyšlenou. A pak nám na další schůzce řek, že ho to mrzí, ale že ví, že víc by tomu dávat v dohledný době nemoh. A že tím pádem post basáka uvolní. A my jsme mu za tu přímost vděční. Protože můžeme jít dál.

Jeden z posledních koncertů - Chleny 2014

3) Současnost současná


Tyhle rozhovory proběhly někdy v polovině listopadu. Takže se nabízí otázka, proč sem o tom píšeme až na konci ledna. Protože je nám to celý fuk a nestojí nám to ani za pár řádků? To určitě ne, naopak. Pro mě to třeba byla taková divná sprcha. Připadám si starej. Těch uplynulejch šest let bylo super. Bydleli jsme si v Praze, chodili do školy. Měli v píči. Tyvole jo. Koncerty, pivko, semtam nějaká ta povinnost. Mraky volnýho času. To se teď mění. A my, co jsme se rozhodli, že muziku nepověsíme na hřebík, že ji chceme dělat už napořád, se musíme naučit, jak to dělat dál, jak si na to najít dost času a sil, jak si to užít. Ono se to prostě stává, že někomu po pár letech dojde, že si život bez kapely dokáže představit, že se mu bez ní bude žít líp. Nebo aspoň pohodlnějc. A je to naprosto legitimní. Ale nějakou dobu nám trvalo to vstřebat. Narovnat si koule a rozhodnout se k dalšímu kroku.

4) Budoucnost blízká a snad i vzdálená

Lidi z našeho "inner-circle" už o tom samozřejmě věděli. Co se týče nějakýho náboru na novýho basáka, jednu nabídku jsme učinili my a byla s upřímným díky odmítnuta. Jednu nabídku jsme obdrželi - a rádi jsme ji přijali. Milda chodil v Hořicích na základku na Daliborku. A měl tam jednoho spolužáka, se kterým se furt řezali. Po mnoha letech se potkali na koncertě a zjistili, že jsou oba muzikanti. Navzájem tomu nemohli uvěřit. A taky tomu, že díky společné vášni najdou společnou řeč, že maj rádi stejný kapely.Ten drzej sígr je původně bubeník, posléze zpěvák a kytarista a teď se rozhodl, že se naučí na basu a stane se členem Morokweng. Hádejte, kdo to je. 

Premiéra v nové sestavě proběhne 14. února v jičínském Tangu.

Hugo

 


MORIAKWENG aneb Jeden akord vládne všem!

JEDEN AKORD VLÁDNE VŠEM - JEDEN JIM VŠEM KÁŽE - JEDEN VŠECHNY PŘIVEDE - DO PRDELE METAL, KURVA!

Správně. Bijte na poplach. Tak jako Legolasovi nikdy nedojdou šípy, ani my pořád neztrácíme chuť dát párkrát do roka ve své domovině dohromady nějakou decibelovou vřavu. A poskakovat jak gumovej míček a tvářit se při tom, jako bychom měli žít navždy. A kdo že obtáhne Arwen? 

ELROND WELLS - synové Eärendilovi ze Svatojánského Újezdu - přivezou svou kombinací toho nejlepšího i nejhoršího, co se kdy urodilo v numetalových zákoutích - ovšem vkusně a sympaticky zabaleného do svěžího crossoverového hávu, jak se v Roklince mezi spořádanými elfy sluší a patří. Nahlas. ( www.bandzone.cz/edmondwells )

Nebo synové Fëanorovi, další zástupci elfské rasy ELFAGARDEN? Trio divokých ušatců pobíhajících poblíž Lesní říše v okolí Hořic naservíruje ukrutnou experimentální směs tvrdých kytar a exotických elfských nástrojů, jako je thereminův meč, kaossův pad nebo čiťákův chlup - to vše ve své domovské továrně na kamenná dilda nesmrtelnosti. ( www.facebook.com/probe277?fref=ts )

MORIAKWENG, tři trpasličí bratři, synové Glóina. Mají rádi děvčata se zarostlými obličeji. Mají rádi všechno se zarostlými obličeji. Až na Sarumana. Přebývají v dolech hořických velehorhor a těží z nich, co se dá. Rádoby nápaditou hudbu, rádoby chytré texty, rádoby trapné řeči. Prostě dwarf-core tak, jak ho máte rádi. Se sekerou a s bassama, vousama. (www.bandzone.cz/morokweng ) 

"Smrt všem a obzvlášť lidem dobré vůle." Takové je krédo hradecké armády Sauronových přisluhovačů MORDORTUA. Jejich jméno je odvozeno od typického projevu nacionalistických skřetů-opilců. Vypijí na ex korbel zkvašeného vrrčího trusu, zvolají "Mordor" a posléze mohutně zvrací na své družky za táhlého zvuku: "Tuaaa!!". Jejich odér je odporný, vzhled odpudivý. Ale je to ta nejdobrosrdečnější death-metalová smečka v celém Mordoru. Ňuňu. (www.bandzone.cz/mordotua )

Strhne se ušívražedná bitva o Helmův Žleb. Na jihu města Hořic, na půli cesty mezi Jičínem a Krajem. V areálu továrny Kámen Hála (naproti pekárně). Akce vypečená jak Glum. Vstupné symbolické. Dobré mravy a tematická stylizace vítány.Pivo a jiná zábava zaručeny. Pozvěte ostatní hobity, elfy, trpaslíky, skřety a třebas i nějaké lidi. Budu se na vás těšit. 

Váš Gandalf.

klik na FB


Kočičí Orgie! Domácí koncert! Přijď! Bude zvířecí prdel!

Mým hovadům na vědomí se dává,
že bude koncert. Pátýho dubna - v sobotu. Čtěte veledůležitý příbalový leták:

Nebude to koncert pro posery. Koná se totiž nahoře na Doubravě a tam nejezdí metro. To by vás ale vůbec nemělo odradit od návštěvy této milé a útulné hospůdky u lesa. 


---------------------------------------------------------------------------
MŮŽETE TAM:

1) Přijet autem a dát si strašně moc piv. Domů jít nad ránem pěšky. Druhej den si udělat zdravou jarní procházku zpět pro auto.

2) Přijít pěšky a cestou si udělat žízeň. Dát si tedy ještě víc piv, druhý den strávit očistným zvracením.

3) Přijet na kole a cestou si udělat žízeň. Všechny přítomné pohoršovat směšným cyklistickým trikotem, dávat jim čuchnout z podpážďa, dát si hrozně moc piv, cestou domů to poslat do lesa.

4) Pokusit se přijet na inlajnech. Skončit s frakturou lebky v korytu řeky Bystřice ♥

5) Seskočit padákem z helikoptéry přímo na střechu hospody. Přebrat všem klukům všechny holky, protože holky milujou hospodský parašutisty!

6) Napsat nám, že na koncert 3 kiláky od Hořic se nám můžeš vysrat a že ať tě tam koukáme odvízt. A my ti nejspíš vyhovíme. Protože chceme, abys tam byl!
----------------------------------------------------------------------
KDO ZAHRAJE?

1) ALPHAGARDEN je nové hořické uskupení sestavené z bývalých členů Zamčené Hlavy, kde bubnuje mýticky chlupatý Martin (ex-Satira Regula). Proslýchá se, že mají víc efektových krabiček než rozumu. Rovněž kolují fámy, že se jedná o projekt podpory prodeje nově vznikajícího e-shopu se zahradnickými potřebami. To ale není pravda. Kapela nese odkaz bájného ALPHAGa, který přežil ARDENy. Jejich frontmenka Zvonda vlastní nástroj zvaný theremin (nezaměňovat s THEREMImartiN cognac) a snaží se s ním napodobovat ono bájné 'hučení v kládě'. Jejich symbolem je trojúhelník. Což je o vrchol víc než čára a o vrchol míň než čtverec. Jistě jste si všimli, že plácám kraviny. Vařím z vody. Tuhle kapelu totiž ještě nikdo nikdy neviděl. Buďte u toho, až se to provalí!
https://www.facebook.com/probe277?fref=ts

2) "CUMULONIMBUS je bouřkový oblak, který roste do velkých výšek kolem 5000 až 15 000 m. Díky tropopauze ve vyšších vrstvách atmosféry má jeho horní část typický tvar kovadliny. Je v podstatě příčinou všech bouřek a ostatních jevů jako například tornádo." (wiki) Kdybychom se sami nejmenovali Morokweng, napíšu, že některý kapely si dávaj fakt dementní názvy. Mrak tyvole. Kdyby naše kapely měly spolu dítě, nejspíš by se jmenovalo MRAKOMOR O'KWENG. Hahaha. Ne hele, o týhle sebrance ze severu jsem si donedávna nemyslel vůbec nic. Ale před pár tejdnama jsem je poprvý viděl v Železném Brodu, kde začínalo jejich minitour s In Touch a spadla mi brada. Kluci jsou sehraný a servírujou příjemně nemetalový emíčko, navíc sympaticky v češtině. Jejich novej singl zní trochu přidušeně. Naživo ale dejchaj z plnejch plic!
http://bandzone.cz/cumulonimbus 

3) IN TOUCH s náma už v Hořicích hráli, i když jen akusticky. Jejich název je odvozen od jacksonovské touhy být dětem na blízku, nebo doslovně "na dosah". Všechny jejich desky jsem s nima točil já, takže o nich vlastně ani nemůžu říct nic špatnýho. Navíc s nima od loňska bubnuje náš Maty, takže si z nich teprve nemůžu dělat srandu, protože viděli jste ty jeho korby. Nerad bych dostal do držky. Ale řeknu aspoň to, že jejich frontmence Tomášovi na posledním koncertě dvakrát vypadly z vysílačky od kytary baterky, což bylo prostě k popukání. Jejich kytaristka Péťa si ráda dá před koncertem nějaký vodky (je to opilá kočka!) a pak má skvěle uhozený pohyby. Skvěle uhozený pohyby má i jejich basačka Honza, a to i bez vodky. Že bych měl psát spíš o hudbě než o baterkách? No dobře. Je to melodickej crossover, český texty. Znatelný vlivy KZ25A, Fooček nebo Imodia. A je to dobrý, to jo. Dyk s nima bubnuje Maty. A bude mít dvoják! :D
http://bandzone.cz/intouch

4) MOROKWENG. Kapela byla objevena v roce 1492 v kanadské Bukurešti Adolfem Gándhím. Má ráda nevkusnou zábavu, blbý kecy a dělat události na FB. Členové netrpí žádnými pohlavně přenosnými chorobami, se kterými by se chtěli pochlubit. V současné době se vrací z kambodžského turné se superkapelou The Dead (složenou z J. Hendrixe, K. Cobaina, W. Mozarta a M. Davida) do Hořic, nejlepšího města na jih od Miletína a na sever od Milovic. Předvedou již předvedené, řeknou již řečené, přesně tak, jak to máte nejraději. Do ouška.
http://bandzone.cz/morokweng
-----------------------------------------------------------------
JAK JE TO S TĚMA KOČIČÍMA ORGIEMA?
Je to jednoduché.

1) Najdete kočku

2) Opijete kočku

3) Budete jí vykládat o hvězdné obloze a svých velkých životních plánech, o věcech mezi zemí, nebem a vaším poklopcem

4) Kočičí orgie můžou začít!
----------------------------------------------------------------------
Dotazy ohledně čehokoli směřujte na náš Facebook

Nebonatelefoun sedum sedum sedum stopadesátři šesdevědva

Nebonamejl trkal tečka hugo zavináč džímejl tečka kom.


1 2 3 4 5 68101316192326293133 34 35 36 37