Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mona rock-metal / Liberec

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kapela

 

 
dsc_0022.jpg

ZPĚV

Jitka Sládková

Přezdívka: Jatka

  tom.jpg


KYTARA

Tomáš Ráček

Přezdívka: Trezz

 

 
dzedlik.jpg

BASA, ŘEV

Štěpán Jedlička

Přezdívka: Džedlik

 

www.mona.ic.cz

 

Bio a historie

Kapela MONA vzniká začátkem léta roku 2003 na troskách kapely ICON OF SIN. Zakládající členi jsou stejní jako u Icon Of Sin, tedy na kytaru hrající Honza "Wajsič" a bubeník Petr "Pítrs". K nim se připojuje basák Michal z liberecné rock’n rollové skupiny Motormouse (dnes Lorely).

Na podzim téhož roku ve třech nahrávají mini demo (skladby Komplex Boha, Vzdálená) ve studiu Spin. Poté Mona odehrává několik koncertů, nicméně čím dál víc stagnuje.

Novou sílu přinaší příchod zkušeného sólového kytaristy Vlasty (dříve kapela Alien, Prostor). V únoru 2005 kvůli nedostatku času odchází basák Michal, kterého na začátku léta nahrazuje Štěpán "Džedlik" (dříve kapela Morion). V září poprvé v tomto složení Mona odehrává úspěšný koncert v libereckém klubu KUD.

Aby však těch personálních změn nebylo málo, v zimě odchází sólový kytarista Vlasta. Nicméně to Monu neodrazuje od další činnosti. V březnu se připojuje zpěvačka Jitka, která dříve sbírala zkušenosti v libereckém Severáčku. V této snad už definitivní sestavě natáčíme během dubna 2006 další mini demo (skladby Trosky minulosti, Rozcestí, Křest ohněm).

V listopadu 2006 se k nám připojuje nadějný klávesák Pavel. Poprvé se s námi ukázal na koncertu v Praze v klubu Kain 11.1.2007.

Léto 2007 nám přineslo dvě zásadní věci. Za prvé jsme se vrhli na natáčení délehrajícího demáče. Obsahuje sedm kusů: Wake Up!, Proč?, Secret, Newer Know, Rozcestí, Ztracenej a Soulfly. Za druhé nás Pítrs s Pavlem zarmoutili odjezdem do Anglie. Kdy se vrátí......nikdo neví.

Náhrada však na sebe nenechala dlouho čekat. Za bicí usedne Máca (Act Of God, Rain, Pikodeath) a kytarové rify posílí Trezz (rovněž Act Of God). Klávesy zatím zůstavávají neobsazeny, ale to nebude snad dlouho trvat. Touto personální změnou se dá očekávat více metalového soundu než doposud, ale to uvidíme časem......

Roku 2008 se nám to začíná rozjíždět a pácháme pár pěkných akcí a proto nás velice překvapilo oznámení Wajsiče, že odchází a s aktivním hraním končí. Holt stesk po Pítrsovi byl asi velký :-). Honzo díky.

Po pěkně rozjetém létě 2008 a odchodu Wajsiče se naše cesta trochu zastavila. Začátkem roku 2009 Máca kývl na znovuobnovení Act Of God a zbytek týmu vyráží hledat nového bicmana. To je definitivní konec MONY a my se pouštíme do nových dimenzí pod názvem WAKE DOWN.