Milan Kašuba - O kapele | Bandzone.cz

Milan Kašuba jazz / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • I Got It Bad
  Nezařazeno
 • I'm Beginning to See The Light
  Nezařazeno
 • In A Mellow Tone
  Nezařazeno
 • Sophisticated Lady
  Nezařazeno
 • Things Ain't What They Used to Be
  Nezařazeno
 • Zpět ke hvězdám
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Brněnský jazzový kytarista, skladatel a pedagog

Bio a historie

Milan Kašuba (kytara jazz)

Jazzový kytarista a skladatel, původním povoláním zlatník. Od sedmi do čtrnácti let hrál v hudební škole na housle. V Praze, kde se učil zlatníkem, se poprvé dostal ke kytaře a u ní i zůstal. V roce 1962 nastoupil dráhu profesionálního jazzového kytaristy v Divadle Večerní Brno. Dál působil s brněnskými kapelami. V té době hrál také s Kvartetem Ladislava Slezáka a významnou brněnskou kapelou Kombo, která v Bratislavě na soutěži nejlepších jazzových kapel republiky získala první cenu za nejlepší jazzový přednes.

Po roce 1969, kdy se Milan Kašuba oženil, na čas zcela opustil brněnské bary a zdokonaloval se ve hře na kytaru. Do klubů se vrátil až v druhé polovině sedmdesátých let s kytaristou Jiřím Adamem. Vzniklo brněnské kytarové Duo. Později se k nim přidala zpěvačka Mirka Křivánková a na barytonové housle Jan Beránek. Tím v roce 1978 vznikl jazzový Ornis, s nímž Kašuba odehrál přes sto dvacet vystoupení po celé republice. O tři roky později kapela skončila a Milan Kašuba se dal na sólovou dráhu.

Na jazzovém festivalu v Kroměříži získal dvakrát první cenu. Pravidelně hrál v pražské Redutě. Od roku 1996 vyučuje jazzovou kytaru na brněnské hudební škole. Milan Kašuba nahrál desítky skladeb pro Český rozhlas Brno, v roce 1999 vydal spolu s kontrabasistou Petrem Kořínkem CD Přátelé. Od roku 2009 vyučuje na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU) jazzovou kytaru.