MIDva - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

MIDva folk-rock / Uherské Hradiště

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Derniéra - Verze 2010 Solař J./Chižňak I.
  • MIDva-Pokoj v duši (záznam ze zkoušky)

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Pro začátek něco o tom jak to celé vlastně začalo...

Skupinka "MIDva" vznikla zcela nečekaně na konci dubna 2010, kdy si pro nás (Weverku a Igora) náš známý, provozující Motorest ve Spytihněvi doslova poslal auto, abychom přijeli na soutěžní košt guláše. A při té příležitosti nám oznámil, že si prostě ten večer my dva zahrajeme.
A tak jsme zahráli.
Naše hostování se setkalo s vemi milým a příjemným ohlasem, že nás přesvědčili, abychom začali vystupovat ve dvou.
Vzhledem k tomu, že Martina "Weverka" Peřinková (zpěv, flétna) působla v té době v kapele Těžké časy, Kumpáni a Igor "Aidzi" Chižňak (zpěv, el.ak. kytara + el. kytara), v kapele Kumpáni s občasným „nárazovým“ hostováním kapele Těžké časy a vzpomínkově se svou kapelou Povodeň rozhodli se, že ve chvílích "volna" to zkusí.
Při první příležitosti vystupovat jsme přemýšleli, jak se budeme jmenovat. A Weverku napadlo: "Máme hrát my dva? Tak proč se tak nejmenovat?"
Ale jak to udělat, aby bylo nad slunce jasné, že hrajeme zrovna my dva - Martina a Igor a ne nějací jiní „my dva“? Z klasického, češtinářsky správného "MY DVA" se vykrystalizovalo
"MIdva".
"M" - Martina, "I" - Igor.
Netrvalo dlouho a přidal se k nám basák David "Maca" Maceček (basa a ozvučení) v té době působící v kapelách Štrůdl, Je nás moc a Kumpáni. David si právem vysloužil písmenkový post v názvu MIDva. Je to poslední velké a tady ještě nezmíněné písmeno
"D" - David

Bio a historie

Máme toho málo a tak hrajeme i ve "dvojce"..