Michael Foret - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Michael Foret folk-rock / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 44

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
7 477
Poslechnuto skladeb
1 938
Profil registrován
14.1.2009

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Více info na: www.foretmichael.cz nebo www.myspace.com/michaelforet

Bio a historie

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do 15 let se aktivně věnoval sportu- na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis, volejbal… Od 13 let hraje na kytaru a zkouší psát své vlastní písně. Na střední škole potom vystupuje na různých kulturních akcích a soutěžích. V 18 letech se zúčastní televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z necelých 9 000 přihlášených probojuje od finále na 6. místo. Získává smlouvu s hudebním vydavatelstvím SONY BMG a 18. dubna 2006 vydává Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku „FORTE“. Rovněž si zahraje menší roli v teenagerovském filmu Experti, kde nazpívá titulní píseň „Expert“. Po „mediální bublině“ kolem SuperStar se Michael ubírá do ústraní, začíná studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a zakládá společně s Adamem Kollerem kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování se kapela rozpadá a Michael začíná spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce.

Michaelovo nové album ponese název „UVNITŘ“ a natáčí se od srpna do prosince 2008 průběžně ve studiu Svárov a v domácích studiích Matěje a Filipa. Vydání alba „UVNITŘ“ se plánuje na únor 2009. Na rok 2009 jsou pak v plánu koncerty a turné s novou kapelou, kterou Michael právě dává dohromady.

Michael Foret je inspirován muzikanty a umělci jako jsou Pink Floyd, Coldplay, Peter Gabriel, Abba, Johnny Cash nebo Bruce Springsteen.