MetalCraft - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalCraft heavy-metal / Praha

„Cannonbal REMIX 2020, EP digital release“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Cannonball- Cannonball (remix 2020) (2020) 110 ×
 • Two Sides Of The Coin- Cannonball (remix 2020) (2020) 56 ×
 • She's Like A Loaded Gun- Cannonball (remix 2020) (2020) 47 ×
 • I Don't Wanna Live in Paradise- Cannonball (2019) 52 ×
 • When The Stars Are Falling Down- Cannonball (2019) 358 ×
 • All For One (Cannonball-single)- All For One (2018) 407 ×
 • Fly To High- Cannonball (2019) 212 ×
 • Dream In Your Eyes- Dream in Your Eyes (2017) 509 ×
 • G.U.N. (Get Up Noise)- Feel The Fire (2015) 777 ×
 • Feel The Fire- Feel The Fire (2015) 1 786 ×
 • Poison Arrows- Feel The Fire (2015) 1 183 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

MetalCraft Lineup

Mr. Steely - lead vocals

Junior - bass and lead vocals

Tom Corpse - leadguitar and vocals

Martin Linhart - drums

Bio a historie

MetalCraft

Formální založení kapely MetalCraft proběhlo sice již na sklonku léta 2014, ale od slov k činům bylo ještě poměrně daleko.  Až na jaře 2015 se do set-listu složeného z coverů známých metalových pecek začínají přimíchávat první vlastní věci a vyrovnávají poměr.   Dnes již s převahou vede autorská tvorba ale občas nějaký dobře mířený cover je přece moc fajn…  MetalCraft stojí pevně na základech NWOBHM s trochou toho glamového větru v zádech. MetalCraft si premiérově zahrál v červnu v pražském klubu Fatal jako host kapely Faidon a poté jsme otvírali malý festival Štokfest v Českém Brodě. Poté jsme se ukázali v klubu Modrá Vopice po boku holandských Divine Rebellion a poté znovu ve Fatalu jako support německých kapel Dimeless a Defy The Laws Of Tradition.                                                                                                                                                     

Na sklonku roku 2015 vychází EP-CD Feel The Fire a na jaře 2016 vzniká první video GET UP NOISE, které se stává clipem měsíce na TV REBEL a v celoročním finále se vyšplhá na bronzovou příčku. Kapela koncertuje po boku ostřílených borců, jako jsou DOGA, TÖRR nebo DODO Doležal. V březnu 2017 spatřuje světlo světa druhý videoclip DREAM IN YOUR EYES a ihned po nasazení do Czechparády na TV REBEL je dvojnásobně zlatý a jednou stříbrný. MetalCraft si opět po roce díky diváckým hlasům užívá titul kapela měsíce. Bohužel v té době dochází i k vážným názorovým neshodám nejen v hudebním směřování kapely do budoucna. Vše vrcholí v dubnu 2017 odchodem kytaristy Tomáše Pavelky. MetalCraft v květnu odehrává koncert s kapelou LORETTA se záskokem Martinem Ježkem, který se o pár dnů později stává i stálým členem. Kapela své řady rozšiřuje v červnu 2017 o druhého kytaristu Karla Eremiase a Metalcraft je opět v plné síle. V současné době MetalCraft zkouší v nové sestavě, doplňuje setlist o nové věci a vše směřuje k podzimnímu natáčení CD. Nakonec ještě jednou redukujeme počty a MetalCraft se zužuje opět na kvartet. Martin Ježek nemá na kapelu díky vytížení v ostatních projektech (jaká klasika u MetalCraft) čas a dává přednost jiným aktivitám. Práce na CD zahájeny v říjnu a pilotní singl She'sLike A Loaded Gun se koncem roku objevil na RockZone.

V dubnu 2018 vychází nový singl All For One, již jako definitivní kvartet s kytaristou Tom Corpsem a krátce poté i videoclip. Ma podzim 2018 jsou konečně zahájeny práce na CD. MetalCraft ještě stihne dva významné koncerty. Na pražské Chmelnici před japonskou legendou LOUDNESS a začátkem května  2019 v Kolíně jako "warm-up stage" před zakladatelem ikonických WASP, Chris Holmesem a jeho současnou formací MEAN MEN.  Debutové album CANNONBALL vyšlo 30.května 2019. Následně odstartovalo i CANNONBALL-TOUR 2019/20.

Na sklonku roku 2019 po vzájemné dohodě opouští kapelu zpěvák Honza "Hanz" Fuhrmann. Důvodem je jeho vytížení v zaměstnání i v rodině. Též je třeba férově přiznat u určité neshody ve stylu a směřování kapely. Jenda je svým zaměřením posazen na tvrdší a razantnější vlnu s oblíbenými ikonami jako Metallica, Annihilator nebo Rammstein. MetalCraft spíše kormidluje s do klidnějších a melodičtějších vod osmdesátek s podporou glamového větru v zádech.

Kapela v současnosti zkouší s novým zpěvákem. Premiéra nové sestavy je naplánována na 14.února v brněnském klubu M13Hell. 

Držete nám palec, těšíme se na Vás.

LET'S ROCK'N'ROLL - STAY TUNED

Váš MetalCraft