ME SHIT A - O kapele | Bandzone.cz

ME SHIT A punk-rock / Ječovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Punk vládne
    Nezařazeno
  • Popravčí špalek
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Když na podzim roku 2019 José zavolal Papá Kódlovi, že dostal nápad vzkřísit tuhle dávno zapomenutou kapelu, řekl si proč ne, bude sranda. Ke dvěma kytarám a zpěvu se přidal Jarda Terapeut Brabec na škopky jako host a Michal Špalek na basu. Původně se mělo jednat o jednorázovou akci, ale začalo nás to bavit. Že to ale dotáhneme až k desce nás nenapadlo.

Pokud má někdo zájem o fyzický nosič zvaný CD a chtěl by nás podpořit, nechť nám napíše na e-mail mr.tvice(a)gmail(tečka)com a my mu ho rádi pošleme. Symbolická cena za kus + poštovné 150 Kč.

Díky za přízeň.

Bio a historie

Skupina Me shit A byla založena na podzim roku 1985 pod názvem Mešita. Samozřejmě se tenkrát nejednalo o žádnou politickou ani náboženskou záležitost, byla to prostě sranda. U zrodu kapely stál zpěvák a kytarista José Turkia, druhý kytarista Ivan Kucharski a bubeník George Svejkovsky zvaný Sweren.

    Za totalitního režimu byly omezené možnosti koncertování, takže se kapela prosazovala pouze na soukromých akcích. Nesmrtelné hity, jako Černý pes, Hemoglobin, Samozvaný myši král, Písecké elegie, Návrat totalu, Továrna na sny, Punk vládne, Mešita, Mustafa Kemal a jiné z ní však už tenkrát udělaly legendu.
     V roce 1987 z kapely odchází Ivan, který je ihned v zápětí nahrazen novým kytaristou Papá Kódlem a skupina tímto činem technicky roste. Na post baskytaristy byl pozván mág Láďa Schoufek. Vznikají nové písně, jako např. Zkrocení nebes, Samota, Ocelové blesky, Zapomenutá atd, jenž jsou propracovanější a celkově vydařené.
    Růst skupiny však utne rok 1988, kdy někteří dostávají povolávák na vojnu a jiní pokračují ve studiích na vysokých školách. Tím se cesty rozcházejí a začíná doba temna.
     V roce 2020 po dlouhých 32 letech Mešita ožívá.....

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.