Melmoth - Novinky | Bandzone.cz

Melmoth rock-alternative / Jeneč

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Chce se mi CD 121212
  Nezařazeno
 • Šok z prázdna, ukázka, CD 12 12 12
  Nezařazeno
 • Tanec na okenní římse, ukázka, CD 12 12 12
  Nezařazeno
 • Gloria nihil, ukázka, CD 12 12 12
  Nezařazeno
 • Had, ukázka, CD 12 12 12
  Nezařazeno
 • Strach, ukázka, CD 12 12 12
  Nezařazeno
 • Výprava dolů, ukázka, CD 12 12 12
  Nezařazeno
 • Umřel jsem loni
  Nezařazeno
 • Poutník
  Nezařazeno
 • Půlnoční
  Nezařazeno
 • Trnková
  Nezařazeno

Červnové nadávání

Červnové nadávání

Praha 15. června 2013, RC Modrá Vopice

 

Pozvánka pro všechny naštvané kapely! Společně zpět do undergroundu!

 

Když jsme přišli s myšlenkou společných protestních koncertů, netušili jsme, jakého ohlasu se nám dostane. Máme z něj radost, když už kvůli ničemu jinému, tak proto, že vám stav kultury – a života v Česku vůbec – ještě není úplně ukradený. A proto, jak jsme již avizovali, připravujeme koncert další, tentokrát v klubu Modrá vopice.

Na původní pozvánce nemáme co měnit, tudíž ji necháváme v původním znění, ale pro případné klony těch, kteří rozhořčeně komentovali internetovou petici Zachraňme kulturu 2013, musíme uvést, že v žádném případě nežádáme, aby nám stát přispíval na trsátka. Jde nám o to, aby jeho úředníci neustálými (do ztracena vyšumělými) aférami s rozkrádáním obecného majetku neprohlubovali apatii občanů k věcem veřejným (trochu se nám to spojení zdiskreditovalo, že?!). Z jejich počínání je naprosto zřejmé, že „jim“ je naprosto jedno, co „my“ si o nich myslíme! Jakmile „my“ přestaneme být apatičtí, octnou se „oni“ v ohrožení. Mobilizujme poslední zbytky energie a začněme číst, psát, setkávat se na koncertech, výstavách a divadelních představeních, které nejsou jen mejdany VIP všeho druhu! Začněme myslet! „Oni“ znejistí a kulturní scéna opět ožije!

A pro ty, kteří vidí bubáky za každým rohem: politické ambice nemáme! (Některé z nás z nich vyléčil listopad 89…)

 

 

Přátelé – spolubojovníci na „kulturní frontě“,

 

je tomu už skoro 100 let, kdy se česká kotlina mohla pyšnit výraznou koncentrací toho, čemu se říká kultura a kulturní život. Vynecháme-li období okupace všeho druhu a vrhneme se rovnýma nohama do současnosti, můžeme konstatovat radostnou skutečnost. Konečně, po více než dvaceti letech budování státu, v některých rysech částečně podobného zemím západního světa, se kultura stala opět svobodnou!

Dnes je totiž úplně jedno, jak se vaše tvorba projevuje, zda slovem, hudbou, tancem … běháním nahý po lese. Vždy zůstane jen více či méně nákladnou milenkou a nikdo (až na pár prorežimních entropických machrů) nemůže ani doufat, že se mu nějakým způsobem investice vrátí.  Můžete hrát, jaký chcete styl, na jaké chcete úrovní, s jakou chcete myšlenkou. Až na pár přátel nenaplníte sály. Lidi – díky skvělé politice naší lidmi nezvolené vlády – nemají energii ani čas na nic než na boj o přežití, a tak raději než na koncert zalezou doma k telce a zachmuřeně popíjejí v Polsku vyrobený Prazdroj z Lidlu. Jako kdysi – jen ten Prazdroj byl z Plzně.

Kulturní časopisy stát postavil na úroveň podnikání jako třeba provozování bordelu, vrací se doba „podzemních“ koncertů, jejichž pořadatelé mohou kapelám zaplatit pouze cesťák (nejlépe vlakem nebo tramvají). Festivaly končí, kluby se zavírají nebo upouštějí od živého hraní – jukebox a TV má nízké náklady…

Stát na podpoře živé kultury nemá zájem a jeho úřad k tomu určený pravděpodobně svou historickou úlohu uzavře „odklonem“ části majetků transportovaných v rámci církevních restitucí do chřtánu nenasytných partajních aparátů. Řídí se heslem:

 

 „Berme, dokud je co brát, a na kulturu srát. Váš Stát.“

 

Rozhodli jsme se tedy využít série květnových oslav k oslavě návratu do časů samizdatu a undergroundu a zveme kapely, které sdílejí náš pohled na věc, k účasti na společném nadávání (zeměkoulí nejspíš nepohneme).

 

Máte-li tedy chuť si společně zahrát a zanadávat, co nejsrdečněji Vás zveme!!

Ozvěte se nám co nejdřív na mail: info@melmoth.cz.

WEB

(Upraveno: )

Navštivte naše inovované strán, kde se dozvíte víc... MELMOTH

www.melmoth.cz