Mediterian - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mediterian world music / Plzeň

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • ZunZun 1 230 ×
  • Marieta 753 ×
  • Canto a Brazil 616 ×

Fanoušci: 14

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
12 579
Poslechnuto skladeb
2 599
Profil registrován
22.8.2011

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Mediterian je skupina, která hraje hudbu středomořských národů, ale po příchodu Francesca Hernandeze hraje také kubánské písně. Hrajeme španělské lidovky, Gipsy Kings, několik vlastních písní a také písně z Kuby.

Bio a historie

Skupinu založili na podzim roku 2000 muzikanti Vlasta Vorda, Míra Starý a Martin Klimeš, s úmyslem hrát písně středomoří a jiné taneční kousky. Po krátkém zkoušení ve složení 2 kytary a kontrabas, jsme si položili otázku, kdo by tenhle styl chtěl zpívat? Začalo hledání a našli jsme Zdeňka Žornu, který s námi začal zkoušet. Na konci roku 2000 jsme přibrali nadějného bubeníka Petra Zemana. A to je v krátkosti začátek skupiny Mediterian

První koncert jsme odehráli v klubu Šantán v únoru 2001. V roce 2002 s námi přestal hrát velmi talentovaný bubeník Petr Zeman. Novým hráčem na bicí soupravu, konga, bonga, cajon je Michal Cába, který s námi hraje až do dnešních dnů.

Po dvou letech jsme 2. února 2003 oslavili 100. koncert opět v klubu Šantán.

V říjnu 2004 od nás odchází zpěvák Zdeněk Žorna. Kontaktovali jsme proto kubánského hudebníka Francesca Hernandeze, který s chutí naskočil do naší sestavy. Začíná nová kapitola skupiny Mediterian.

Novým zpěvákem se tedy stává Francesco Hernandez.

Francesco Hernandez se narodil v roce 1967 v Havaně. Tam strávil svůj dosavadni život. Již od dětství se věnoval hře na kytaru, zpěvu a částečně i hře na klavír. Hudební vědomosti získával u předních kubánských hudebniků známých z projektu Buena Vista Social Club. Hudebni zázemí nacházel i ve své rodině. Jeho otec působí v současnosti jako známý zpěvák na Kubě, kde vydal i několik desek. Bylo nutné nazkoušet repertoár s Francem. Po měsíční pauze a zkoušení jsme první koncert odehráli v nové sestavě v plzeňské tančírně Elektra (20.prosinec 2004).

Od začátku roku 2005 hrajeme tedy i kubánské rytmy a písně, které složil Franco (A Mi Me Gusta Marietta, Entre Dos, Congas De Carioca, atd.). Samozřejmě několik známých kubánských písní například od kultovní skupiny Buena Vista Social Club. Poslední změnou v naší sestavě je příchod Marka Cáby - conga, baskytara - namísto Martina Klimeše.


Aktuální složení:

Francesco Hernandez - zpěv + kytara

Míra Starý - kytara

Vlastimil Vorda - kytara

Michal Cába - bicí

Marek Cába - baskytara