Martina Horejšová - O kapele | Bandzone.cz

Martina Horejšová rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Linka důvěry - Doggybag (live in Vagon,2014)
  Nezařazeno
 • Pozdní léto - Doggybag (live in Vagon, 2014)
  Nezařazeno
 • Šugrdedy šafl - Doggybag (live Vagon,2014)
  Nezařazeno
 • Čivava Blues - Doggybag 2014
  Nezařazeno
 • Akta XY (Hellium, nahrávání Domažlice 2012)
  Nezařazeno
 • Slova prázdný (Hellium, nahrávání Domažlice 2012)
  Nezařazeno
 • Můra (Hellium, nahrávání Domažlice 2012)
  Nezařazeno
 • Jackyll a Hyde (Hellium, nahrávání Domažlice 2012)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Martina Horejšová pochází ze Strakonic. Její největší vášní je samozřejmě muzika a chtěla by jí dělat na co nejprofesiolnálnější úrovni. Prošla celou řadou projektů a v současné době působí v plzeňské kapele Hellium a strakonické zábavové a plesové kapele Melodion.

Stále více ji začíná bavit rock and roll. Zpočátku to bylo jen k tanci, teď už i zpěv a zjišťuje, že je to právě ten hudební žánr, který by chtěla dělat.

Bio a historie

*18.5.1991, Strakonice

Martina Horejšová  začala již v mateřské školce s hudbou. Tehdy jako malé škvrně docházela na hodiny hraní na flétnu. S nástupem na základní školu působila i v dětském pěveckém sboru a zpěv ji nadchnul. Ve sboru pokračovala spíš později, ale spíš ji bavil zpěv sólový, ve sboru vždycky moc vyčnívala. Ve 3. třídě základní školy jí rodiče koupili její první klávesy a navštěvovala první hodiny v HŠ YAMAHA. Hra jí velice bavila, dodnes se jí věnuje a zaměřuje se také na klavírní skladby. Ve zpěvu se chtěla pochopitelně neustále zlepšovat, proto navštěvovala také hodiny popového zpěvu a postupně se otrkávala na pódiu, i když začátky byly rozpačité. Dnes se na něm naštěstí cítí jako doma.

V roce 2008 působila v kapele Noise toys, která bohužel skončila v březnu 2009, a to kvůli neshodám, jak to v kapelách většinou bývá. Zde zpívala vlastní tvorbu.

Ve stejném roce obsadila post zpěvačky kapely Melodion, ve které zpívá dodnes. Zpívání v této kapele ji umožnilo získání mnoha nových zkušeností.

Celé dětství a teenagerovské období navštěvovala Yamaha hudební školu nejprve ve Strakonicích, posléze v Písku. V písku pak pod vedením Mgr. Pavla Černého vydala a patřičně pokřtila své první CD s cover nahrávkami.

V současné době studuje Hudbu se zaměřením na vzdělávání na pedagogické fakultě ZČU Plzeň, kde má velmi kvalitního hlasového pedagoga, který ji vede ke stále lepším výsledkům. Zajímá se tedy nejen o populární zpěv, ale často zabrousí do klasických písní či árií a zjišťuje, že možnosti hlasového aparátu jsou obrovské.

Od roku 2010 působí taktéž v plzeňské kapele Hellium, která pořádá koncerty především na klubové plzeňské scéně a v současné době se věnuje natáčení CD.

Hudební zkušenosti Martina předává svým žákům ve strakonicke Yamaha hudební školy, kde má výuku populárního zpěvu.

Také dochází k prvním rozjezdům projektu Milujhudbu.cz

V září roku 2012 přestává fungovat kapela Melodion, která se snad možná ještě probudí k životu, otázkou je, jestli v ní bude Martina ještě působit. Avšak projekt vintage-rockové kapely Besters se rozjíždí na plné obrátky. 21.10.2012 odehrála svůj první koncert v pražském klubu Vagon. Všechny je to neskutečně bavilo, takže pokračují ve zkoušení a pro Martinu je to kapela, ve které vidí svou realizaci...