Martenzit - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Martenzit acoustic-alternative / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Druhá
 • Všechny moje životy
 • ANNO XXX
 • Vzpomínání
 • Neutěšená zem
 • První auto
 • Fyzická láska
 • Pražská láska
 • Cesta
 • Jasnej rozkaz
 • One Chord Song

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

2008: Vznik kapely se záměrem hrát punkrock. Používáme elektrické kytary a zesilovače, jako každý. Prakticky nikdy jsme se nasnažili kopírovat nebo přebírat písničky, kapela hned od začátku tvoří a zkouší výhradně vlastní muziku a texty.

2009: Kapela přibírá i "čestné členy", tedy lidi, kteří s kapelou nehrají, ale jsou jí ku pomoci.

2011: Kapela stagnuje, členové se rozprchávají po světě za studiem i prací.

2013: Vznik projektu "Životy", ve kterém se sešli téměř všichni bývalí členové MARTENZITu. Životy hledají kytaristu. Nedaří se, nikdo s námi nevydrží, když zjistí, že by se měl kromě mechanického hraní podílet i na tvorbě. Životy hledají chellistu / chellistku, ale dopadají opět jak sedláci u Chlumce, viz kytarista. Životy hledájí... prakticky pořád jsme někoho hledali a nikdy nebyli kompletní.

2014: Jeden ze zakládajících členů Životy opouští, druhý zůstává. Po odchodu zpěvačky zůstávají dva členové. Čestný člen od roku 2009, který se pak přidal až k životům, klávesák David, a baskytarista, zakládající člen MARTEZITu, který je nucen vyměnit basu za normální kytaru.

2015: Kapela se hned v lednu vrací k původnímu názvu MARTENZIT a opět zkouší vlastní repertoár. Recyklují se některé písně z let 2008 - 2011, nové ale přibývají také závratným tempem. Občas sice diskutujeme nad tím, jaké by to bylo mít v kapele chello, violu, perkusistu, saxofon, xylofon (telefon, megafon,...) nebo třeba i akordeon (držky), ale nakonec se vždy usneseme na tom, že minimalismus je krásný a ve dvou je nám líp.

2016: Vychází EP "Třináctej takt", naše "bílé album". Kapela si poprvé zkouší projít celým procesem nahrání a vydání/výroby CD. Na 8 skladbách skrývá CD pod svým bílým kabátem velmi syrový projev. Jako host se zpěvu 2 skladeb ujímá bývalá zpěvačka Životů.

2018: MARTENZIT se místo bílé halí nyní do žluté barvy a přichází naše "žluté album", LP "Snad to nikdo neuvidí". Pouze hudba k jedné skladbě je převzata od původního MARTENZITu, jinak toto album dělá definitivně tečku za minulostí a startuje zcela novou, nekomerční éru v životě a díle kapely. Album je publikováno pod licencí CC BY-NC-ND, není distribuováno klasickými kanály a je pro posluchače zdarma, resp. za dobrovolný příspěvek.

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.