Malý Ryby - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Malý Ryby pop-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Nevěřim
  • Vlastizrádce
  • Tak málo
  • Rádio
  • Duchové
  • O životě

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Zpěv - Tomáš Kůgel
Kytara - Jiří Kynčl
Klávesy - Honza Šimáček
Basa - Petr Benýšek
Bicí - Martin Kuzma

Bio a historie

Impulz pro vznik kapely vyšel v polovině roku 2013 od Jana Šimáčka a Jiřího Kynčla. Oba hudebníci mají již spoustu zkušeností získaných hraním v řadě jiných kapel (United flavour, Bug & Dub, Švihadlo, Final Vision). Ovšem dát dohromady vlastní kapelu, která by naplňovala muzikantské představy obou hudebníků a svou hudbou přitom dokázala přitáhnout širší publikum, to se jim doposud nepovedlo.

Ve dvou se to táhne nejlépe, ale na kapelu se vším všudy to nestačí. K projektu se připojuje první klasicky vzdělaný hudebník, který o sobě tvrdí, že umí i noty – bubeník Martin Kuzma (orchestr ND – zejména velký buben) a vynikající kytarista Petr Benýšek (Chamber worcester, kytarové linky na nahrávkách předních českých rapperů a zpěváků r'n'b), který si kvůli Rybám pořídil baskytaru a během několika málo dnů ji dokonale ovládl.

V této sestavě se začínájí skládat a zkoušet první písně a začíná dlouhé období, ve kterém se muzikanti snaží dobrat nějaké přesnější vize, kterou by jejich hudba měla naplnit. Kromě toho usilovně pátrají po frontmanovi, který by byl hoden nejen kvalit jich samotných, ale který by je dokonce i několikanásobně převyšoval. A to se povedlo.

Tomáš Kůgel se ke kapele připojuje v záři roku 2014 a rozhodně má co nabídnout. Na rozdíl od výše zmiňovaných, kteří noty nikdy neviděli nebo o sobě jen tvrdí, že viděli, Tomáš je umí doopravdy a může to dokázat. Má totiž diplom z brňenské JAMU – obor klarinet a je tak jediným vysokoškolsky vzdělaným hudebníkem v kapele. Křivdili bychom tomuto muži, kdybychom jeho diplom z akademie jmenovali jako jeho jedinou devizu. Jako hudebník se podílí i na řadě dalších projektů (např. Salome, Oranžáda,..), pilně studuje zpěv u Hany Peckové a své herecké nadání – pro frontmana nezbytné – uplatňuje jako moderátor Studia kamarád. Dětské publikum je to nejpřísnější, takže je to pro něj ta nejlepší škola. Krom hudby se intenzivně věnuje fitness, což ocení především ženská část publika.

Takto je kapela kompletní. V lednu roku 2015 se uskutečnil úplně první koncert Malých ryb a od této chvíle se kapela objevuje zatím převážně v pražských klubech, ovšem chystá se dobýt klubovou a festivalovou scénu po celé ČR. Jedná se výhradně o vlastní tvorbu stylově zařaditelnou jako pop/rock s prvky funky. Textům je dokonale rozumět jednak díky Tomášově skvělé artikulaci vycvičené hrou na klarinet, dále také díky jednoduchému obsahu, ale hlavně proto, že jsou česky. Malé ryby budou rády (rádi :­)), když je budete rádi poslouchat.

Tomáš Kůgel: zpěv
Jiří kynčl: kytara
Jan "Humprejz" Šimáček: klávesy
Petr Benýšek: basa
Martin Kuzma: bicí