Malá Zoe - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Malá Zoe pop-jazz / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Na blond
  Nezařazeno
 • Primitiv
  Nezařazeno
 • Briezky
  Nezařazeno
 • Bebí
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

MALÁ ZOE je česko-slovenská kapela s pomyslným geografickým sídlem v Praze, konkrétněji Malé Zoe je alter ego herečky a zpěvačky Lucie Gažiové. Zoe nyní finišuje dlouho připravované album a koncertní šňůru. Album vyjde již 3. října 2013, a na podzim se také budete moci těšit na samostatné koncerty, a koncerty spojené s projektem Solitéři (společně s Wabi Daňkěm, Jaroslavem Hutkou a Davidem Krausem). Na konci léta 2012 Zoe představila první ukázku - klipový „vtípek" BEBÍ. Nyní k ní pro změnu přidává singl NA BLOND

Bio a historie

MALÁ ZOE (frontmenka, tedy frontwomenka), je postava která ožívá pouze na jevišti, ZOE je výtvorem LUCIE GAŽIOVÉ, filmové a divadelní herečky která je známá tím že nedělá kompromisy. Hlavním motivem hudbyMalé ZOE je sofistikované ošetření ran, které denně dostáváme od povrchní doby. Sama Lucia jednou o ZOE řekla že „Zoe je to nejisté dítě, které se vystrašeně choulí v každém z nás, a které nikdy nikomu neukážeme...Lucia to ale dělá, mění se na ZOE a otevřeně hovoří prostednictvím hudby. Lucia ráda poslouchá „klasiku", jakou představuje např. Janis Joplin, Aretha Franklin nebo krajan Dežo Ursiny, z nové světové nadprodukce ji oslovila hlavně Amy Winehouse. Také proto dlouho a těžce hledala ty správné muzikanty, kteří by byli nejen instrumentální profíci, ale podobně upřímně cítili hudbu i život. To se Lucii povedlo a neobvyklá hudební produkce je i díky žánrově pestrým zkušenostem instrumentalistů jemně „načichlá" jazzem či blues, dobře do ní zapadá také civilní šanson, neo-popový popěvek ale i rozervaná melancholie. Nejdéle po boku ZOE kráčí kontrabasista Antonín Šturma a bubeník Josef Cigánek

LUCIA GAŽIOVÁ (zpěv, skladba) se narodila v Levoči (SR), a s rodiči vyrůstala ve Spišské Nové Vsi. Její matka je docentka psychologie a otec inženýr. Lucia vystudovala VŠMU v Bratislavě, obor herectví. Také studovala režii a jazzový zpěv v Norsku. Nyní se věnuje studiu psychologie a sociálních věd, souběžně působí i jako VŠ pedagog. (tituly Mgr. Art. PhDr., phD.). Už při studiu na VŠMU hostovala v brněnském Divadle Bolka Polívky. Ihned po škole ji přijali do legendárního bratislavského divadla Astorka-Korzo 90 (jako prvního nováčka po cca 15 letech). Dále Lucia hostovala v bratislavském Národním divadle, v Lasica & Satinský Studio a v pražském Divadle Na Zábradlí. Lucia účinkovala ve filmech jako Bathory, Milenci a vrazi, Kruté radosti nebo Zlatý chléb. V poslední době se objevila ve snímku Dušičky Seniorov (2012) a ve filmu Obhliadka (2011), kde ztvárnila hlavní roli. Zajímavá herecká příležitost pro ní byla role v irsko-slovenské koprodukci Jazzus, ve které si zahrála po boku slavného amerického funky a soul jazzového saxofonisty Maceo Parkera. Nabídky na role do televizních seriálů Lucia z principu odmítá. Lucia nazpívala soundtrack k cestopisnému filmu Pururambo, nebo píseň s kamarádem Koníčkem z legendární slovenské punkové skupiny Zona A. Sama ráda poslouchá tvorbu Deža Ursinyho a Jaro Filipa, ze zahraničních interpretů především Stevie Wonder, Antony Hegarty nebo Amy Winehouse. Lucia za svobodna sjela půl Evropy autostopem. Bez následků, ač ji vozili řidiči kamionů a v Amsterdamu bydlela se dvěma prostitutkami v bytě jejich pasáka. Lucia od mládí hraje na housle, ale cvičení zanedbává. Také má má vlastní psychologickou poradnu, kde mj. Provádí i  tzv. biofeedback. Příležitostně vede damatoterapii/teatroterapii v různých re-edukačních centrech. 

ANTONÍN ŠTURMA (kontrabas, baskytara) je věčný bohém nasáklý jazzem a cigaretovým kouřem ze všech pražských klubů. Tonda se narodil, jak sám říká, koncem sedmdesátých let minulého století v Praze, kde žije dodnes. Hře na strunné nástroje se téměř nepřetržitě věnuje od svých šesti let. Začal houslemi a přes kytaru a baskytaru se dostal ke kontrabasu, na který hraje nyní nejčastěji. Jako student byl viděn na pražské konzervatoři, obor klasická kytara, a na Konzervatoři Jaroslava Ježka, obor kontrabas. V současnosti je stálým členem Originálního pražského synkopického orchestru, tradičních Steamboat Stompers, swingového Polydor Sextetu, multižánrového Petr Kroutil Orchestra, Jan Smigmator Swinging Trio či orchestru Varhana Orchestroviče Bauera.

JOSEF CIGÁNEK (bicí) je energický bubeník s punkem v krvi a citem pro rodinu. Pepa se narodil v roce 1971 v Bučovicích. Na bicí hraje už od svých šesti let. Absolvoval brněnskou konzervatoř a pokračoval na JAMU v Brně, nicméně studium záhy přerušil a už se k němu pro aktivní hudební dráhu a nedostatek času nevrátil. Hrál mj. s legendárním brněnským heavymetalovým souborem Titanic, s rockovými legendami Milošem Dodo Doležalem, Alešem Brichtou a dokonce s hvězdným slovenským Teamem. Působil i ve skupinách Krucipüsk, Tango a Torr, coby host nabubnoval dokonce album deathmetalového spolku Melancholy Pessimism. Z působení na druhé polokouli jmenujme např. jazz/bluesové kapely Tonny Blues Band a Roman Pokorný & Blue Box Heroes, nyní občas doprovází i písničkáře Oskara Petra a příležitostně funguje v oddechové partičce Míchačky betonu.

DANIEL WUNSCH (klavír)  /životopis zatím není k dispozici, životopisec je na dovolené/

James Joyce (kytara) /životopis zatím není k dispozici, životopisec je na dovolené/