Maelström - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Maelström crossover / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Chvíle (EP 2015)
  Nezařazeno
 • Miss Parazit (EP 2015)
  Nezařazeno
 • Kovboj (EP 2015)
  Nezařazeno
 • Nohama na pevnou zem (EP 2015)
  Nezařazeno
 • Město (EP 2015)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kontakt: maelstrom (zavináč) maelstrom (tečka) cz

Sestava:

Vasil Koban – zpěv
Petr Farkaš –
kytara
Vašek Zelenka –
baskytara
Kamil Šulan –
bicí

Bio a historie

Plzeňská skupina MAELSTRÖM vznikla ve druhé polovině roku 2005. Žánrově se pohybuje na pomezí rocku a metalu s využíváním elektronických samplů. Jak už napovídá název (Maelström [malstrem] je silný mořský vír), každé vystoupení této kapely je velmi energické a zakládá si na kontaktu s publikem. I díky tomu se může pochlubit Cenou diváků a 3. místem v celostátní soutěži Česká rocková liga.

Během svého působení vystřídala různá pódia po boku českých i zahraničních veličin či osobností jako Waltari, Mike Terrana a Paul Gilbert. Na kontě má 2 řadové desky – „Miss Parazit“ (2006) a „Prach“ (2010). V roce 2015 vychází EP „Město“. V současnosti působí ve složení: Vasil Koban (zpěv), Petr Farkaš (kytara), Vašek Zelenka (baskytara) a Kamil Šulan (bicí).