Lima - O kapele | Bandzone.cz

Lima alternative-rock / Beroun

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • STROM
  STROM
 • KDE TĚ HLEDAT MÁM
  STROM
 • PANORAMA
  STROM
 • NAD TEBOU
  STROM
 • ZÁCHVĚVY
  STROM
 • BEZVĚTŘÍ
  STROM
 • STOPY
  STROM
 • KAPR A ŽRALOK
  STROM
 • JAK ZMLÁCENEJ PES
  STROM
 • KOŘIST
  STROM
 • PŘESČAS (promo)
  Nezařazeno
 • A STEJNĚ TĚ ZTRÁCÍM
  NEUSÍNEJ
 • SLUNCE
  NEUSÍNEJ
 • POKAŽDÉ (ZAVOLÁM TĚ ZPÁTKY)
  POKAŽDÉ
 • V KORUNÁCH
  POKAŽDÉ
 • SVÍČKA, MED A OŘECHY
  Nezařazeno
 • HYMNA CÁBELÍKŮ
  HYMNA CÁBELÍKŮ

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara, Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Zpěv, Doprovodný zpěv, Bicí, Tamburína, Cajon, Triangl, Harmonika, Maracas, Bonga, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

LiMA (LIBOR MACH-

-zpěv, vokály, bicí nástroje, perkuse, hudební producent - autor hudby a textů

_________________________________________________________________________

PETR MICHAL--basová kytara, klávesové nástroje

JIŘÍ ARCHMAN--akustická, doprovodná a sólová kytara

PAVEL PÁNEK -- akustická, doprovodná a sólová kytara, basová kytara

a

ROMAN SKLENÁŘ --zvukový mistr Studia 60 (recording, mix a mastering), technická podpora (světla, aparatura, doprava,), ozvučení koncertů a jiných akcí.

                                                                 

 

Bio a historie

 CalibriCalibri

LiMA Biography

 

LiMA (Libor Mach) se narodil v Berouně houslistovi a bubeníkovi Zdeňku Machovi a sólové zpěvačce Haně Machové. Už jako malému se mu líbily rytmické nástroje. V roce 1982 začal skládat své první texty, které i zhudebňoval. Stavěl z bong, tamburín a činelů provizorní bicí soupravu a koncertoval v domácím prostředí před svými kamarády a rodinou. V roce 1984 se poprvé prezentuje pod pseudonymem LiMA. Složil přes sto skladeb, které se ale v roce 1987 rozhodl zničit.
V roce 1988 zakládá s kytaristou Ivanem Piskačem svoji první skupinu RESPECT, která až do roku 1992 úspěšně koncertovala po školách a internátech. V roce 1990 začíná hrát ve skupině ROŠTÍ. V té době skládá a píše písničky do obou kapel, ve kterých hraje na bicí nástroje a zpívá. ROŠTÍ definitivně opouští v roce 1994.
V roce 1997 zakládá společně s Liborem Anýžem a Martinem Peterem kapelu DLOUHÉ VEDENÍ. Napsal  skladbu STOPY, kterou propůjčil i kapele DEHET. V DLOUHÉM VEDENÍ působí do konce roku 1998, kdy dostává svoji životní nabídku od manažera pražského hotelu Hilton. Nastupuje jako šéfkuchař a své hudební plány zatím nechává „u ledu“.
V roce 2001 zakládá s Jaroslavem Babelem hudební formaci MRTVEJ BROUK. Kapela navazuje na ROŠTÍ, kde se předtím oba potkali, a pod vlastní značkou MB Records vydávají singl ZÁBLESK, na kterém se dále objevily skladby JINEJ SVĚT, DALEKO JE K TOBĚ a NOČNÍ STÍNY. V roce 2003 MRTVEJ BROUK vydává debutové album PLÁČ ZEMĚ, které se nahrávalo ve studiu Strouha u zpěváka kapely KEKS Štěpána Kojana. 
MRTVEJ BROUK koncertuje až do roku 2004. Opět ve studiu Strouha natáčí další hudební materiál a vydává singl ZAJATÝ RÁJ, na kterém se objevila živá nahrávka skladby DŮKAZY z pražského koncertu ve Stromovce. Je připraveno několik demosnímků pro nové album, které ale není realizováno. 
V letech 2002–2004 LiMA hraje v zábavové kapele NABLIND, kde stojí po boku kytaristy a zpěváka Libora Anýže, svého spoluhráče z kapely DLOUHÉ VEDENÍ. Poprvé se tu setkává s baskytaristou Pavlem Pánkem zvaným Zutra. 
Od roku 2004 hromadí své vlastní skladby a přichází na myšlenku vytvořit nový a zcela vlastní projekt. Nashromážděný materiál, plný lásky, svobody, přátelství a souznění s přírodou zformoval do alba STROM, vydaného jako debut pod jménem LiMA. V únoru 2008 byly hotové demosnímky, které nahrával s Petrem Michalem. Samotné album se začalo nahrávat na podzim. Do projektu LiMA v květnu 2009 nastupuje Jiří Archman a až do května 2010 natáčí veškeré kytary. V červnu 2010 nahrává Petr Michal basové linky a následně do konce září přihrává klávesové nástroje. Od prosince 2010 do září 2011 nahrává LiMA ve Studiu 60 spolu se zvukařem Romanem Sklenářem zpěvy a perkuse. Koncem roku 2012 je album STROM kompletně hotové. V květnu 2013 vychází na CD v nákladu 500 kusů.
Začátkem roku 2014 nahrává LiMA ke 100. výročí založení králodvorského fotbalového klubu s Jirkou Archmanem, Tomášem Šebestou a zvukařem Romanem Sklenářem HYMNU CÁBELÍKŮ. Nahrávka vychází samostatně na singlu v březnu 2014 a můžete ji můžete slyšet na domácí půdě Cábelíků před každým jejich zápasem.
V roce 2013 se opět setkává se Zutrou, tentokrát v kapele UNION FAN. V srpnu téhož roku obnovuje činnost MRTVEJ BROUK, LiMA s Jaroslavem Babelem začínají nahrávat demosnímky na novou desku. V roce 2014 pak vznikají ve Studiu 60 za zvukařské asistence Romana Sklenáře první nahrávky. Pilotní singl VZTEKLEJ PES vychází v roce 2015. Od ledna 2016 zároveň LiMA nahrává ve Zdicích spolu se Zutrou zbrusu nové demosnímky pro svoje druhé sólové album.
V květnu 2018 nastupuje jako bubeník do kapely FLEX, se kterou později koncertuje po tanečních zábavách s hity 80. a 90. let.
V říjnu 2018 vydává kapela MRTVEJ BROUK svůj další singl VELKÝ VŮZ, který obsahuje celkem pět skladeb. LiMA si kromě jiného zazpíval se zpěvačkou Martinou Zuskovou (tehdy ještě Simandlovou) duet PŮLNOČNÍ ZVONY, který i sám složil a otextoval.
V prosinci 2017 začíná ve vrážském studiu Ivana Vokurky TWO-CUCUMBERS nahrávat s Jaroslavem Babelem u příležitosti jeho blížících se padesátin album převzatých skladeb. Zkraje roku 2019 vychází pod hlavičkou JAROSLAV BABEL A PŘÁTELÉ pilotní singl POKAŽDÉ. Chystané album dostává název PŘESČAS a LiMA k němu "na objednávku" píše titulní skladbu, jedinou původní píseň alba. Během roku 2020 vycházejí ještě singly NEUSÍNEJ a I NEED YOU. Na obou LiMA bubnuje, na prvním z nich i zpívá. Hotové album PŘESČAS vychází v květnu 2021, LiMA nahrál do všech skladeb s výjimkou jedné (i v té účinkuje alespoň symbolicky jako sborista) bicí nástroje a perkuse. Sólo zazpíval v pěti skladbách z repertoáru Karla Gota, Bedřicha Ludvíka či Petra Muka. LiMA  se pěvecky představuje i ve vlastní titulní skladbě PŘESČAS, vedle něj se tu objevují i všichni zpěváci z alba (Jaroslav Babel, Ladislav Rylich, Michal Bernat, Martina Zusková, Věra Svobodová, Petr Hašler, Roman Malý). Kromě toho se účastní kompletního mixu alba.