Like Bike - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Like Bike r&b-rap

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Znovu a teď 103 ×

Fanoušci: 60

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
3 239
Poslechnuto skladeb
428
Profil registrován
13.5.2010

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Původní sestava:                               

 

Flatigo - rap

Tommy – rap, texty

Franz – hudba, beatbox

Greeny – dj, zpěv

 

 

 

Současná sestava:                       

 

Flatigo - rap

Tommy – rap, texty

Teres - zpěv

Bio a historie

Počátky (2003 – 2004)

 

Kapela vznikla koncem roku 2003, tehdy se na škole potkávají Flatigo, Tommy a Greeny. Všechny spojuje nadšení pro hudbu, ale pokud šlo o oblíbené hudební styly, kráčel každý jiným směrem. Což ovšem, nijak nepřekáželo, jejich snu, založit kapelu. Společně složili první song a přibrali k sobě Franze, který dělal beatbox. Zbývalo, jen vymyslet jak se bude skupina jmenovat. Po dlouhém hledání, dostává název, podle loga, které měl Flatigo na svém Freestyle BMX: Like Bike.

 

Krizové období (2005)

 

Po neshodách uvnitř kapely, skupinu opouští Greeny a Like Bike fungují pouze ve třech.

V té době stále zdokonalují svůj styl. Tehdy mix, oldchoolového hip hopu s beatboxem.

Ve stejném roce také vzniká první demonahrávka obsahující 3 písně.

 

Po nahrání demoalba, Franz oznamuje, že se chce naplno věnovat beatboxu a kapelu opouští.

Flatigo a Tommy chvíli fungují pouze ve dvou a později kapelu rozpustí. Jedním z důvodů ukončení, bylo i to, že Flatigo přešel na jinou školu.

 

Pauza (2005 – 2009)

 

 

Tommy následně spoluzakládá punkovou skupinu Jacksafo, se kterou natáčí čtyři alba. Flatigo začíná se svojí sólo kariérou coby raper a producent. Franz se nějakou dobu věnuje beatboxu a Greeny přestal s Like Bike jakkoliv komunikovat.

 

Tommy a Flatigo se i nadále stýkají a společně si vypomáhají při svých hudebních projektech.

 

Znovuoživení (2008)

 

Jsou vánoce a Tommy posílá Flatigovi demonahrávku, písně, ke které by potřeboval Flatigův rap. Flatigovi se demenáhrávka zalíbí, i z toho důvodu, že se hodně podobá stylu Like Bike. Společně se domluví, že song, nahrají během, nahrávání Flatigova cd a pak se rozhodnou, zda obnoví Like Bike. Flatigo byl již tehdy rozhodnutý, že co by raper skončí...

 

 

Hledání stylu, současnost

 

Po té, co se Flatigo a Tommy rozhodli, že obnoví Like Bike, nabídli Franzovi, zda by nechtěl opět do Like Bike. Ten ovšem odmítl, tudíž se naskytla otázka, jakou podobu bude Like Bike mít. Doba oldschoolu už dávno skončila. Čistě soulové věci, jako byl track který nahráli, jim zrovna dvakrát nesedl a ani se jim nelíbil. Sloučit Flatigův newschool a Tomyho punk, taky nebylo dvakrát ideální. Oba ovšem stále měli nadšení pro líbivý pop a taneční hudbu. Začínají spolupracovat s několika producenty a experimentovat s RnB. V té době přibírají mezi sebe i zpěvačku Teres a dnešní podoba Like Bike je na světě.