Leporelo - O kapele | Bandzone.cz

Leporelo Lo-Fi-folk / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ryba naruby (live demo)
  Nezařazeno
 • V síti (live, Leitnerka)
  Nezařazeno
 • Liza (live, radio Proglas)
  Nezařazeno
 • Benatska_noc (live, radio Proglas)
  Nezařazeno
 • Na dvou březích (live demo)
  Nezařazeno
 • Lávky (live demo)
  Nezařazeno
 • Křižovatka (live demo)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

+420604938119 - Ivo Cicvárek

Dodatečné info

Kapela hrála v letech: 2009-2014

Ambice: z mlhy se vynořuje hlavní ambice: hrát pro čímdálvíc lidí:)

Žánr: něco mezi emo-folkem a elektro-akustickým popem. Emoce, dynamika, přímočaré písničky a uvolněné publikum, to je to, co chceme.

Členové:

Markéta Tulisová (zpěv)

Ivo Cicvárek (klavír, kytara, zpěv, akordeon, samply)

Petr Ovsenák (kytara)

Ondra Klepáček (kontrabas)

Bývalí členové:

Honza Sobek (kytara, mandolína)

Bio a historie

Muzikanti z Leporela hrají výhradně písně o lásce, tedy pokud zrovna nehrají písně o něčem úplně jiném. I tehdy však tvrdí, že to je v podstatě píseň o lásce, více či méně utajené. Původ samotného slova "leporelo") to sám napovídá. Jedná se totiž o jméno sluhy z opery Wolfganga Amadea Mozarta, který sepisoval svému pánovi Donu Giovannimu seznam jeho milenek. To jsme ovšem zjistili daleko po usazení našeho názvu – ale pěkný ne?.Prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou trochu odpovědné za vznik této formace a nijak se z toho nemohou vyvléci, důkazní materiál je jasný: v roce 2008 prozpívala Markéta Tulisová u ohně celou noc a písničkář a klavírista Ivo Cicvárek ji pak uháněl po mailu, aby spolu založili kapelu. Počáteční mlhavá korespondence trvala asi rok, ale nakonec skupina v roce 2009 vznikla. Leporelo si zakládalo na tom, že počet jejich společných zkoušek byl nižší než počet písní, které hráli živě před publikem - ale po dvou letech existence a patnácti písních  už přece jen přišel čas i na normální oprašovací a aranžovací  zkoušky. Nezlobí se, pokud jejich kapela bude zaškatulkována jako mainstreamový folk, akustický pop, popový punk, čtvrtá cenová skupina či lo-fi lo-ve. Kromě  Markéty a Iva nepřehlédnete na pódiu Ondru Klepáčka, jehož kontrabas a pohodový přístup získaný v různých folklórních seskupeních tmelí skupinu. Na mandolínu, akustickou či elektrickou kytaru hrál až do prosince 2010 Honza Sobek. V lednu 2011 ho vystřídal kytarista, bývalý člen dua Nestíháme, Petr Ovsenák. Celé Leporelo pak oprašuje staré heslo: "Není důležité zkoušet, ale hrát." Kupodivu to funguje.

 

Úspěchy:

Zahráli jsme si na festivalu Zahrada, Růže v Jindřichově Hradci, obsadili jsme stříbrné místo v soutěži Houpací kůň, V Třeboni jsme také byli předkapelou bratrům Ebenovým, píseň Klokaní počty na albu Bongo Bombardák (Indies, listopad 2011),

 Co se týče dosavadních zkušeností jednotlivých členů:

Markéta Tulisová má v hlase dynamit, kupodivu před Leporelem nikdy neměla vlastní kapelu, přestože na pódiu si jednou zazpívala i s Glenem Hansardem a nejednou třeba s Markem Gearym. Sem tam něco složí, a někdy jen něco složit chce. 

 Ivo Cicvárek natočil 2   písničkářské desky (Vidět víc 2000, V letadle 2002), byl členem písničkářského sdružení Panoptikum (stejnojmenná deska z roku 2005), stále hostuje a skládá pro vokální Mošny a je aktivním členem Textové dílny Slávka Janouška, rád zhudebňuje texty jiných.

 Ondra Klepáček hraje s cimbálovkou Brněnští gajdoši, nikdo mu nikdy nedával pořádné noty, takže je zvyklý hrát podle toho co slyší, což se nám náramně hodí!

  Petr Ovsenák je kytarista, zpěvák, písničkář a sem tam hráč na concertino. Léta letoucí pobýval ve dvoučlenné kapele Nestíháme, která za svou existenci obrazila nespočet festivalů, koncertních sálů i nesálů. Jako jediný není brňákem, ale Nelahozevesákem.

 Bývalí členové:

Honza Soboš Sobek hrál/hraje s několika brněnskými kapelami Mezitím, Nadotek a samozřejmě s Leporelem. Nyní se věnuje krásné manželce a ještě krásnějši dceři.