Le čhavendar & Pavlína Matiová - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Le čhavendar & Pavlína Matiová ethno-jazz / Rokycany

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Sar me rovav / Když pláču 375 ×
  • Bachtale / Šťastný 689 ×
  • Nane man dajori / nemám maminku 548 ×

Fanoušci: 17

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
5 478
Poslechnuto skladeb
2 068
Profil registrován
25.10.2010

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Udělali jsme velké rozhodnutí a nyní již oficiálně oznamujeme, že novou tváří Le čhavendar je Pavlína Matiová. Vynikající zpěvačka, vokalistka a hlavně super holka, která mezi nás okamžitě zapadla. Pavlínu není třeba představovat. Svou prací a pílí dosáhla řady úspěchů. Je učitelkou na Mezinárodní Konzervatoři v Praze, vystupuje v řadě muzikálů a představení. 

Příští týden jedeme společně na dva koncerty na Slovensku a už teď se velice těšíme na naše první společné vystoupení. Chystáme společně nové CD, finance již máme zajištěné, teď už jen vybrat ty správné písně a hlavně najít si čas 

S ohledem na novou situaci jsme se rozhodli na úpravu názvu kapely. Nyní vystupujeme pod názvem Pavlína Matiová & Le čhavendar.

Složení kapely: Pavlína Matiová, Jan Dužda, Emil Miko, Štefan Malík, Marek Miko a vynikající perkusista, kterého také není třeba představovat Tokhi.

Díky za pozornost

Bio a historie

Le Chavendar znamená v romštině „Od chlapců“. Kapela pochází z Rokycan a byla založena v létě roku 2000. V roce 2001 si kapely všimla zpěvačka a producentka Ida Kelarová, která kapelu pozvala na první velký festival - Gypsy Celebration, kde kapela sklidila veliký úspěch. V roce 2002 nám právě Ida Kelarová produkuje naše první CD s názvem Le Chavendar. Naším prvním velkým úspěchem je vítězství v hudební soutěži Zlintalent 2004, kde jsme v konkurenci více jak 500 kapel a autoru zvítězili. V roce 2005 o nás natočila Česká televize dokument. Kapela dnes hraje v šestičlenném složení: Emil Miko- zpěv, Marek Miko- sólová kytara, zpěv, Alois Miko- kytara, zpěv, Jan Dužda- basová kytara, Petr Zubaj - piáno, zpěv a Hugo Tichý – perkuse, Robert Štolba- bicí. Tvoříme svoji vlastní hudbu a píšeme vlastní texty. Hudba vychází z romského folkloru obohaceného o jazz, latinu a flamenco. Texty jsou o lásce, přátelství, hudbě.
Kapela hrála na řadě festivalů doma i v zahraničí. Za zmínku jistě stojí festivaly jako Gypsy Celebration v letech 2002, 2003, 2004, 2007, dále festival Wings of Gypsy 2006, 2007, festival Ethnofet 2006, 2007, festival Jeden Svět/One World 2007, Febiofest 2007, festival Khamoro 2008 a londýnský Thames festival 2008 na kterém kapela zahrála celkem čtyři úspěšné koncerty.
Kapela zatím vydala dvě CD. První v roce 2002 a druhé s názvem Sako vakerel v roce 2004. Třetí CD by dle všeho mělo spatřit světlo světa koncem roku 2009. V současné době je CD v počáteční fázi přípravy a to díky financím.
Kaple by se do budoucna ráda dostala do širšího podvědomí a to hlavně díky velkým festivalům jak doma tak i v zahraničí.