LB - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

LB hip hop-rap / Praha

„Triple S Mixtape je venku! stahuj: http://dstats.net/fwd/z563q“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Sprostě prostej (prod. The Kingsize) 19 ×
  • Srdce, Styl, Sex (prod. The Kingsize) 15 ×
  • Démon v kleci (prod. Life and Death) 3 ×
  • Sám (prod. Life and Death) 7 ×
  • Teplý mlíko (prod. Stewe) 8 ×
  • Mám Tě feat. Sue Lane (prod. Bigg Serg) 6 ×
  • Neřikám nic feat. D-Toc (prod. Frontier) 4 ×
  • Končim! (Intro) (prod. Life and Death) 5 ×
  • D-Toc - Boucháme (feat. Wilder & LB) (prod. TFC) 25 ×
  • Vraťte se (prod. Tru3) 137 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Rap, Doprovodný zpěv, Zpěv, Piano, klavír

Kontakty a odkazy

Dodatečné info


Bio a historie

LB - vlastním jménem Dan Štibich - se narodil v Praze 31. března 1990. K hudbě se dostal už v 6ti letech, kdy ho k ní dovedli rodiče. Zapsali ho do základní umělecké školy, kde strávil celkem 12 následujících let. Působil po celou dobu v pěveckém sboru a má za sebou i 7 let aktivní hry na klavír. Základy hudební nauky a znalostí pro něj tím pádem byly samozřejmostí a uměleckou školu opustil až ve svých 18ti letech.

K hip-hopu se LB dostal na střední škole, kdy začal poslouchat první věci jak z české scény, tak např. ze států. Vliv na tomto měl mimo jiné hlavně D-Toc, který LBho zasvětil do světa rapu a přivedl ho na vlastní tvorbu. LB svůj první track nahrál v 17ti letech a pochopil, že rap pro něj znamená víc než jen zábava a hobby. Pochopil, že může naplno vyjádřit svoje emoce a říct, co má na srdci. LB se v těchto letech potkal také s člověkem jménem Tigo, se kterým začal spolupracovat a vznikaly jak první tracky, tak i vystoupení.

D-Toc pak v roce 2008 založil undergroundový label Otherside Click. LB se tak stal jedním z jeho prvních členů a de fucto spoluzakladatelů. Stejně tak i zpěvačka a rapperka Nara. Tato trojice dodnes tvoří pevný základ týmu.

Od počátku existence Otherside Click se LB zůčastnil mnoha a mnoha pravidelných projektů celého labelu. V roce 2008 také vydal první společný mixtape s Tigem s názvem "Show od nás dvou". O rok později - 09 - vypustil také první solo mixtape "Záblesk mý pravdy". V následujícím roce pak přišel další mixtape s Tigem - "Online". Jak už bylo řečeno, i label OC vydal za celou dobu spoustu společných projektů, kde byl LB slyšet,  a vydává dodnes.

LB se aktivně věnuje i živým koncertům - s Tigem pravidelně vystupují v rámci jejich tzv. "TL show" v pražských klubech, ale i na mimopražských festivalech. Mezi hosty jejich show se zatím objevila jména jako např. D-Toc, Jamie, Chilly, Kiro atd. LB má za sebou účast na překonání českého rekordu v non-stop rapu a za zmínku stojí mimo jiné i vystoupení na taneční CDO soutěži.

Ve své tvorbě LB občas využívá i zpěv nebo vokály, vliv umělecké školy je nezpochybnitelný. Rád experimentuje a nebrání se spolupráci. Momentálně se věnuje natáčení videoklipu a pracuje na druhém solo mixtapeu, který by měl být hotový v první polovině roku 2012. LB se jím chce posunout mnohem dál než by kdo čekal a proto jde do toho na víc než 100%. Hudba a rap pro něj znamenají všechno...