Laura a její tygři - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Laura a její tygři rock / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Peníze 3 354 ×
  • Rytmus 2 157 ×
  • Nechám tě bejt/Milá Sally 2 568 ×
  • BIG BANG JE KDYŽ 1 625 ×
  • Prodaná nevěsta 1 776 ×
  • Zigi zigi bom 2 105 ×
  • Žár trvá 1 639 ×
  • Rekla mi mama 852 ×

Fanoušci: 119

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
42 157
Poslechnuto skladeb
18 113
Profil registrován
26.9.2010

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Jedna z mála skutečně originálních českých kapel, která za dvaatřicet své let existence vytvořila jedinečný a nenapodobitelný styl.

Youtube Video AIf5YaCKPTkYoutube Video AIf5YaCKPTk

Bio a historie

Laura a její tygři

černé kalhoty a funky drive
černé brýle a soulová naléhavost
černé kravaty a jazzová elegance
bílé košile a rocková energie

 

Na konci roku 1985 Karel Šůcha inspirován novelou Williama Saroyana Tracyho tygr zakládá v Neprakta klubu v Mostě rockovou skupinu Laura a její tygři. Dívčí jméno Laura evokuje něhu a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti, černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny. „Koncerty skupiny sálají vlnami živočišné rockové energie, ve které vycítíme náznaky dunivých černošských rytmů, latinu i bílý beat šedesátých let. Vše vyvěrá z pozitivního názoru a pohledu na svět, jenž se v této stylové směsici bleskově přenáší na publikum" napsal Vladimír Vlasák v knize Excentrici v přízemí.

 

Fenomenální nástup Laury a jejích tygrů předznamenal více než 28 letou koncertní historii kapely. Stovky koncertů ve vyprodaných sálech v Čechách i na Slovensku zaujali mezinárodní promotéry a po pádu "železné opony" tygři  úplně mizí z domácí scény a koncertují převážně na evropských podiích – Stuttgart, Mnichov, Paříž, Laussane, Kiel, Bremen, Hamburg, Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem, Marseille, Valence, Toulousse, Nantes, Albi, Tarbes, Brusel, Lyon, Dijon, Antverpy, Strassbourg atd., ale také ve starobylých amfiteátrech Kartága, Monastiru a Hammametu nebo na EXPO 2010 v Šanghaji. V roce 1993 získala kapela cenu francouzských médií Grand Prix Media RFI a její koncert v pařížské La Cigalle živě přenášel kanál MCM.  

    

Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 1 600 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, 12 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů: Show Tomáše Tracyho, Rituál středoevropana z konce dvacátého století ve franouzském Agenu, Rituál na Žižkově, Laura versus Křižíkova fontána  a Big Bang!.

Neúnavný hledač talentů Karel Šůcha v Lauře a jejich tygrech vychoval řadu významných osobností českého kulturního života - např. Ilonu Csákovou, Martina Poštu, Miloše Vacíka, Dana Nekonečného, Lenku Novou a mnoho dalších.

 

 

Discografie:

Žár trvá ©Panton 1988

Nebudeme  ©Supraphon 1990

Síla v nás ©Bonton 1992

The Best Of ©Bonton 1994

Rituál 199X ©Bonton 1995

Vyklátíme modly ©Bonton 1996

Rytmus ©Popron 2001

Vyškrábu ti oči ©EMI 2004

Jsme tady! © Supraphon 2005

Nejsou malý věci © Laura Promotion 2009

Big Bang! Čtvrtstoletí na zemi zapouštíme kořeny DVD © Carpe Diem 2011

Big Bang! Live © Carpe Diem 2011

Žár trvá/ Továrna na sny © Supraphon 2016

Youtube Video uKFSUnGOnDUYoutube Video uKFSUnGOnDU