Lakuna - O kapele | Bandzone.cz

Lakuna alternative / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Kočička - nové CD _lakuna
  Nezařazeno
 • Po tmě - nové CD _lakuna
  Nezařazeno
 • Veslo - nové CD _lakuna
  Nezařazeno
 • Řeka ve mně - nové CD _lakuna
  Nezařazeno
 • Lásko má - nové CD _lakuna
  Nezařazeno
 • Anděli - nové CD _lakuna
  Nezařazeno
 • Emily 928 - nové CD _lakuna
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv, Akordeon
Nástrojové obsazení: Kytara, Banjo, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Lakuna    

* jeskyňka, co ti nedá spát * lesní příšeří v tónech 

* Petra Kuna Hynčíková - zpěv, akordeon

* Tomáš Suchý - banjo, kytara, zpěv

* Milan Voráček - baskytara

* Jitka Malczyk - housle

* Martin Rychta - bicí

 

 

 

Bio a historie

lakuna  *  mezera, štěrbina, prohlubeň     Lakuna * kapela života 

Lakuna od začátku

Kuna se chystala na vánoční večírek. Pořídila akordeon z druhý ruky. A hele! Fňukny se už nepustila. První písničkou zhudebnila báseň Emily Dickinson. Starší věci ze šuplíku dostaly novou podobu: Perspektiva Franty Gellnera nebo Kočička. Přidali se kamarádi Vorel a Tomáš. Ten napsal řadu dalších písniček a vymyslel název. A Lakuna byla na světě. A chce hrát!

Pozor aporta!

Ani ne po roce zkoušení přichází kuriózní zkušenost: Lakuna na Portě 2012. „Velké překvapení“, píše o Lakuně v reportáži ze západočeského kola porotce Petr Merxbauer: http://www.folktime.cz/reportaze/7162-porta-2012-zapadoceske-oblastni-kolo-24-brezna-v-plzni.html  A poslali nás s písničkou Řeka ve mně na mezinárodní Portu do Ústí nad Labem, a na národní Portu do Řevnic. Semifinále na hřišti házenkářů. Kuna vzdychá po čase mačů dávno minulých... Lakuna nezůstává ante portas a jde do finále v Lesním divadle. Ups. 

Kdo to dělá?

Texty a hudbu pro Lakunu píšou Tomáš a Kuna. Vedle toho Tomáš Suchý je eště kapelník (Ponožky pana Semtamťuka, Těžká pára). Milan Voráček občas hraje s Kunou pavlačový ciráty opiáty a mordyjáty (Švajneraj). Původního houslistu Pavla Sučka vystřídala v roce 2014 Jitka Malczyk. Ta jindy taky houslí po bretoňsku (Delioú) nebo irsku (Unreel). Bubeníka Radka Götze (demo 2013) vystřídal Kryštof Krása (Pohlavní nádraží) a toho zas Martin Rychta (kapela Václava Koubka, ex-Vlasta Třešňák Band, ex-Pod černý vrch, ex-Čechomor, ex-Mozart K). A tak jsme doteď .

Demo

První nahrávky Lakuny vznikly v lednu 2013 ve studiu U Čmeláka v Dolanech u Plzně. Nahrávala sestava Suchý-Voráček-Hynčíková-Götz-Suček.

Lakuna a divadlo

Písničky Lakuny (Kuna-sólo-live) můžete slyšet v představení karlovarského Divadla Dagmar "Těším se, že mi brzy napíšeš!" (premiéra XII/2013) o ženách vězněných v československých komunistických lágrech.

Lakuna pravidelně spolupracuje s divadlem MY na projektu „Čítání lidu“ - veřejném scénickém čtení z knižních novinek v plzeňských kavárnách.

Písničky Lakuny inspirovaly také vznik divadelního představení složeného ze scénických teatroklipů „Běh života“ . V režii herečky divadla Alfa Blanky Josephové Luňákové se hrálo v Plzni (Divadlo Dialog, Světovar) v roce 2012-15.