L2 - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

L2 rock / Liberec

„Kapela není aktivní“

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

L2 live

Sestava:

Zdenda - zpěv

Mejla - kytara

Petr - baskytara, zpěv

Macca - bicí

Profily kapely:

L2 na rockmag.cz L2 na LBCmusic.cz L2 na Facebooku L2 na rock.cz

Studio Wonderlost

Booking: l2band@seznam.cz

Napsali o nás: Liberecký deník, MF Dnes #1, MF Dnes #2, LBCmusic.cz, Rádio DWD

EP Past Echoes jsme nahráli v období květen až červen 2009 v České Lípě ve studiu Wonderlost. Nahrávali jsme digitálně - finální nahrávky jsme však pro lepší charakteristiku zvuku nechali přepsat na analogovou pásku.

Stageplan ke stažení zde

Odehrané koncerty:

13.8.2010 - Nové Město pod Smrkem - "Fryyfest" + Rain, Vetrol, Škwor, Turbo, VEvývoji! a další...

26.6.2010 - Doubí u Turnova - "Rubbish Fest" + K25A, Imodium, Rubbish, Vetrol, Chvostoskok, Synchrony a další...

12.6.2010 - Faux Pas (Liberec) - "Burn It Festival" + Niceland, Pleas the Trees, Lukin, Rosemary a další...

29.5.2010 - Faux Pas (Liberec) + Caramel Overdose, Exil 51

19.5.2010 - Mumie (Ústí nad Labem) - "Setkání na rozcestí" (autorské čtení a projekce dokumentu)

14.5.2010 - Chrastava (CVA) - "Chrastava Music Night vol. 1" + Killerpanda

11.5.2010 - Klub Vlak (Liberec) + Photolab, Exil 51

17.4.2010 - Klub Na Rampě (Jablonec nad Nisou) - "Stárplej (soutěž)" + Pí Půl, Grottlis, FMH

3.4.2010 - Klub Vlak (Liberec) - "Rockmatch (soutěž)" + G-spot, Nou Koment

20.3.2010 - Faux Pas (Liberec) + Fake Tapes, Faces Are Fiction

12.2.2010 - Truhlárna (Nové Město pod Smrkem) - "Trocha muziky 2" + Rain, VEvývoji!, The.Absurdity

6.2.2010 - Klub Vlak (Liberec) - "Rockmatch (soutěž)" + Clockwork Ceremony, Rónin

21.11.2009 - Klub Vlak (Liberec) - "2 roky LBCmusic.cz" + Look-out!, Pech, Demaja, Hangover Painters

20.10.2009 - Klub Na Rampě (Jablonec nad Nisou) - "Rampa Free" + Dpos Triou, Lipstick Pussy Print Band

Bio a historie

V březnu roku 2008 se rozpadá liberecká kapela Four Reasons to Answers, z níž odchází kytaristé Brůčas s Lukášem a zpěvák Mára – vzápětí zakládají kapelu Attic Vanity. Baskytarista Petr a bubeník Máca oslovují kytaristy Mejlu a Honzu a v této sestavě začínají zkoušet původní repertoár Four Reasons to Answers, od kterého ale po společném rozhodnutí po několika týdnech upouštějí. Rovněž začíná práce na nových věcech. Pracovní název nové kapely je Level2 (L2). Rok 2008 je pak spíše ve znamení občasného zkoušení, než intenzivní přípravy na nahrání nového materiálu či koncertování. Kapela navíc neúspěšně hledá zpěváka, což se také ke konci roku podepisuje na jejím stavu, kdy po zhruba osmi měsících existence není schopna veřejné produkce. V té době už ale zkoušky navštěvuje budoucí zpěvák Zdenda, který se mikrofonu chopí naplno někdy na přelomu ledna a února 2009. Uvnitř kapely se čím dál tím více začíná diskutovat o budoucnosti a členové se nakonec shodují na personální změně – kapelu opouští kytarista Honza, který z důvodu studia VŠ a časového vytížení nestíhá většinu zkoušek.

Od února 2009 kapela L2 ve složení Petr (baskytara), Máca (bicí), Zdenda (zpěv) a Mejla (kytara) připravuje materiál na čtyřpísňové demo, které nahrává ve dnech 22.-24.5.2009 a několika dalších sessions ve studiu Wonderlost v České Lípě. První koncert kapela odehrává 20.10.2009 v jabloneckém Klubu Na Rampě v rámci akce "Rampa Free". Kapela se stylově nijak neškatulkuje a nesnaží se být za každou cenu inovativní či jakkoli revoluční. Na otázku „Co hrajete?“ členové většinou odpoví „Rock´n´roll s příměsí punk-rocku či hard-rocku“.

Od začátku roku 2010 začínají L2 poměrně často vystupovat a do léta kapela odehrává zhruba 15 úspěšných i méně úspěšných koncertů, které občas i spolupořádá. Účastní se i soutěží kapel (Rockmatch, Stárplej) a festivalů Burn It, Rubbish Fest či FRYYFEST - zde sklízí jak pochvaly, tak i kritiky :-)

V létě 2010 kapela přichází o zkušebnu a od té doby nezkouší. Máca s Kopčou mezitím rozjíždějí znovu kapelu Four Reasons to Answers, ale odehrávají pouze jeden koncert. Máca později nastupuje do kapely Attic Vanity na post basáka. V listopadu L2 ohlašují pozastavení činnosti.

Nahrávání EP Past Echoes

Po téměř roce a půl zkoušení, pilování a vymýšlení nových songů, jsme se rozhodli zvěčnit čtyři z nich ve studiu Wonderlost v České Lípě. Kopča s Mácou tu nahrávali už s 4RTA a jejich vyprávění o majiteli studia Petru Losovi a jeho profesionálnímu přístupu ke kapelám mnohé naznačovala...

Hlavní session byl stanoven termínem 22.-24.5.2009 a s klukama jsme se rozhodli, že zůstaneme na místě po všechny tři dny, čímž odpadlo denní dojíždění naší kapelní károu Škodou Felicií. Ta onoho osudného dne (naštěstí ještě v Liberci) nepobrala plný náklad a výfuk začal vydávat podivné  zvuky – vzali jsme tedy kapelní káru číslo dvě Škodu Fabii :-)

V pátek odpoledne jsme dorazili do penzionu Monika, který se nachází co by kamenem dohodil od nahrávacího studia. Na recepci nás přivítala postarší paní, které jsme ihned začali říkat „bordelmama“. Přívětivě se na nás usmála a nabídla nám lahváče za 15,- Kč / ks. Její nabídky jsme po celý náš pobyt hojně využívali – navíc nám ochotně vařila kávu a tolerovala i naše pravidelné záchvaty smíchu ve tři hodiny ráno.

Samotné nahrávání začalo ještě v pátek navečír. První na řadě byly Mácovy bicí, které byly dokončeny během soboty, kdy se stihla nahrát i Kopčova basa a k večeru i Mejlovy kytary k prvnímu songu „Nothing to Stand For“ (pracovní název „Nová“). V neděli byly ještě dokončeny kytary k písni „Not the One“ (pracovní název „Hopsačka) a mohlo se začít s nahráváním zpěvu. Zdenda se svého údělu chopil statečně a oba po hudební stránce dokončené songy dal na jeden zátah.

Tím skončil první session nahrávání a po domluvě s Petrem Losem jsme se rozhodli pro další dva, během kterých se natočí kytary a zpěvy ke zbývajícím dvěma songům. Z České Lípy jsme odjížděli s pocitem dobře vykonané práce, bylo ale jasné, že ještě není všemu konec a čeká nás běh na dlouhou trať (mix, mastering...). Pracovní název nahrávky/dema/EP „Past Echoes“ vzešel z Mejlovy a Mácovy posedlosti kultovním seriálem Červený Trpaslík, konkretně pak jde o parafrázi názvu jednoho z nejlepších dílů první série „Future Echoes“ (Ozvěny budoucnosti), posluchač si ale pod názvem může samozřejmě představit cokoliv.

Ve středu 3. června se Mejla a Zdenda opět vydali směrem na Českou Lípu, aby zde nahráli kytary a zpěvy našeho vůbec nejstaršího songu „For You“ (pracovní název „Balada“). Tahle píseň byla původně klasická táhlá akustická vybrnkávka, ale postupem času se nám „zvrhla“ do podoby, kterou slyšíte z nahrávky. Na čtvrtek 11. června pak připadl poslední session, během kterého se natočily kytary a zpěvy k písni „Come Back“ (pracovní název „Vítězná“). Jde o píseň, na kterou připadlo asi nejvíce kytarových aranží a zvuků a Petr Los s Mejlou se ve studiu při jejich nahrávání doslova vyřádili.

Tím skončilo nahrávání našeho debutu a začala fáze, které se v branži říká post-produkce a o které víme zhruba jen to, že se při ní kroutí tisíci tlačítky, smíchává X vrstev nahraného materiálu, vyrovnávají středy, basy a výšky, vystřihávají chyby atd. atd. Pro finální mastering jsme vybrali variantu analogového přepisu na magnetofonový pás, což ve výsledku nahrávku posune zase o kus dál a udělá z ní po zvukové stránce naprosto profesionální záležitost. Ale to už jsou ryze technicko-zvukařské záležitosti, které je nutné přenechat odborníkům ve svém oboru, kterým Petr Los ze studia Wonderlost z České Lípy bezesporu je.

5. prosince 2009 jsme se znovu vydali do studia Wonderlost a nahráli píseň "All Night Long", kterou jsme posluchačům nadělili pod stromeček. Jde o takový dodatek/bonus-track k EP Past Echoes.