Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kreyson Memorial melodic-metal / Praha

„Kreyson Memorial - Strážci plamenů“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Strážci plamenů /ukázka/- Strážci plamenů (2019) 338 ×
  • Prachy /ukázka/- Strážci plamenů (2019) 238 ×
  • Stoupej výš /ukázka/- Strážci plamenů (2019) 187 ×
  • Já tě znám /ukázka/- Strážci plamenů (2019) 110 ×
  • Trojský kůň /ukázka/- Strážci plamenů (2019) 106 ×
  • Motorka /ukázka/- Strážci plamenů (2019) 101 ×
  • Tak mi neříkej /ukázka /- Strážci plamenů (2019) 29 ×
  • Trumfy / ukázka /- Strážci plamenů (2019) 27 ×
  • Tisíc tváří / ukázka /- Strážci plamenů (2019) 24 ×

Novinky

Noid s respektem pokřtil CD Strážci plamenů

Pozvánku na křest nového CD a vlastně prvního CD kapely Kreyson memorial jsem si nemohl nechat ujít a tak jsem v sobotu 13. vystartoval směr Praha. Cesta ubíhala rychle a dokonce jsem sehnal parkování u Jižáku. Kdyz jsem přišel do pražského klubu Jižák tak už hrála jihlavská kapela Lady Kate. U vchodu jsem obdržel nové CD Strážci plamenů a mohl jsem si i vybrat zda chci CD zabalené v celofánu nebo již rozbalené...super nápad. Vzal jsem si rozbalené abych si jej nechal od kapely podepsat. Sál byl už téměř plný a bar fungoval bezchybně. Ochutnal jsem jeden energeťák MTV UP a dozvěděl se, že je Kreyson Memorial první kapela v ČR se kterou tato celosvětově známa hudební značka spolupracuje. Po krátké přestávce přichází čas křtu a muzikanti se objevují na pódiu. Vše se odehrává ve velmi přátelské a pozitivní atmosféře. Je vidět, že muzikanti se s publikem znají, usmívají se a zdraví se s fanoušky. Doposud nikdo neví, kdo bude kmotrem alba. Zpěvák Doldy zve na pódium Václava Noida Bártu, který je pro všechny velmi milým překvapením. S Noidem přichází na podium i Egon Kulhánek ředitel divadla Karlín, který před 30 lety, ještě co by režisér, natočil živý koncert skupiny Kreyson a stává se tak dalším kmotrem alba. 

Křest začíná. Muzikanti a kmoři si berou energeťáky a polévají cédéčko Strážci plamenů. Noid si bere mikrofon, přeje kapele a jejímu novému albu vše dobré, chválí kapelu a vyslovuje svůj respekt.

57311493 1075164119351870 2753236889010962432 n 1
Poté přichází pro kapelu a kmotry překvapení. Ze zákulisí přichází asistentka a přináší zarámované CD i s bookletem jako dárek na památku z dnešního křtu. Daniel Krob pak vyzývá na pódium hudebniho mistra Jardu Brouzdu a bratra zesnulého zvukaře a kamaráda kapely Pavla Svatka, aby si společně s kapelou a kmotry památeční plakety převzali. Závěrečné fotografování je klasikou a už se těšíme na koncert. Zahrát celé album přesně tak jak je na CD, byl odvážný nápad, který ale nezklamal a publikum opravdu strhnul. Během koncertu bylo cítit, že jsou skladby na albu chytře poskládáné a funguji na koncerte stejne tak jako na nahrávce. Strážci plamenů už začínají a pootvirají pomyslné dveře do současné tvorby kapely Kreyson Memorial. Radek Reddy Kroc bere za struny svého Gibsona a v nádherném sóle doprovází zpěv v závěru skladby. Následují Prachy, které okamžitě roztančily publikum v sále. Je to můj favorit na hit a tak si je opravdu užívám. Pomalá skladba Stoupej výš je nádherný ploužák s moderní aranží a když si Daniel Krob při svém kytarovem sóle stoupnul nad lidi měl jsem husí kůži.

aaa

Ani se nestačíme nadechnout a už běží v ostrém tempu pecka Já tě znám, která má tak chytlavý refren, že okamžitě zpívá celý sál. Skladbu zakončil bubeník Milan Kakvicz přezdívaný Wotka  přesně jak na desce – bubenickym sólem. Podle playlistu přichází Trojských kůň, kde mě opět fascinují kytarová dvojsóla a parádní sborové zpěvy podporující hlavní vokál. A to vše živě!!! Následuje chytlavá Motorka, o které od kapely vím, že na ní připravuje videoklip. Tak se máme na co těšit. Kytarovka Tak mi neříkej ...jakoby se duch starého Kreysonu po 30 letech vrátil a všechny nás očaroval. Energie sálá z muzikantů a publikum tleská do rytmu skladby. Zpěvák Petr Doldy Dolének na začátku slíbil, že mezi skladbami toho moc nemluví a tak další skladba Trumfy, která začíná zpěvem jen s klávesy a čistou kytarou, vyznívá od zpěváka něžně a upřímně. Po nástupu celé kapely je to zas ten správný nářez. Musím pochválit zvukaře, který byl opravdu součástí celého koncertu a vytvořil skvělý rockový zvuk, který už jsem dlouho a živáku neslyšel. Při debaty s některými fanoušky jsem sdílel názor, že kapela zní jak z desky (nebo deska zní jako kapela). Což musí potvrdit a jsem za to opravdu rád. Následuje rytmická metalová pecka Tisíc tváří, moderně šlapavá a skvěle hudebně zaranžovaná skladba s moderními kytarovými a rytmickými prvky nad kterou zní ostrý, ale zpěvný vokál. Podle playlistu by teď měla zaznít skladba Lásko voníš deštěm. Daniel Krob je zkušený kytarista, jeho čistá vybrnkávací kytara zní průzračně sálem a ve chvíli kdy začne Doldy zpívat tak posluchače úplně oněmní. Musím pochválit basáka Petra Formánka, který ani v náročných basových pasážích této ikonické skladby od Black Sabbath neudělal jedinou chybu. Následuje upřímný a dlouhý potlesk. Koncert se blíží ke konci. Slyšet na živo Poslední závod tak to byl pro mne nezapomenutelný zážitek . Dva kopáky v neskutečně rychlém tempu společně s kytarami hřměly jak motory F1 a bezchybný Doldyho vokál se nesl s jistotou sálem jak F16 na letecké přehlídce. Závěrečná dvojsóla Krob/Kroc byla třešničkou na rockovém dortíku. Paráda, paráda. Byl jsem, ale zvědavý jak se kapela živě postaví k poslední skladbě Sbohem kamaráde, která je aranžovaná jako symfonická báseň a měl jsem fakt husi kůži, když se muzikanti společně postavili na kraj pódia a jako čestná stráž symbolicky podrželi zpěváka, kterému při závěrečném zpěvu dojemné skladby tekly slzy. Tak upřímný prožitek jsem na rockovém koncert ještě nikdy nevidel a zasáhl nás úplně všechny. Následovala dlouhá ukláněčka, ale náš neukojený dav si neoblomně a hlasitě žádal o přídavek. Opět zazněly Strážci plamenů a pomyslný koncertní plamenný kruh večera se tak uzavřel. Není obvyklé, že by šla kapela okamžitě po koncertě mezi lidi, ale zde to bylo nějak přirozené a najednou jsme byli všichni společně pod pódiem, muzikanti podepisovali cédéčka ka a večer pomalu přecházel ve večírek ke kterému ještě zahrála brněnská kapela Jerem.I.

Už jsem se dlouho takto skvěle na koncertě nebavil, kapele Kreyson Memorial mohu jen upřímně pogratulovat a tak jako Noid popřát vše dobré a těšit se na další křest.

rockpalace.cz


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Necnon mortuss

Zdar, nevíte náhodou o bubeníkovi na volné noze? Sháníme nějakého...

Informace pro bicáka:
Kapela nabízí zkušenosti typu 10 let existence, odehraných zhruba 120 koncertů, v březnu bude vydáno 3. dlouho hrající CD. Odhlučněná, zabezpečená a temperovaná zkušebna s komplet bicími a dvoušlapkou zdarma. Naprosto pohodový a do hudby zapálený kolektiv.

Můžeme poskytnout vyexportované nahrávky v CD kvalitě všech kombinací nástrojů pro učení se doma toho co momentálně hrajeme. Pak tím pádem není třeba tak často jezdit na zkoušky, ale jednou za čas. Nové nápady se dají ve zkušebně nahrávat.

V playlistu jsou ukázky (jen ty 2018) toho co hrajeme.

Díky, zdraví kapela Necnon Mortuss

Zobrazit všechny názory »

Fanoušci: 48

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
27
Návštěv celkem
13 370
Poslechnuto skladeb
2 922
Profil registrován
27.6.2016