Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kosmonaut acoustic-folk / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

KOSMONAUT

Brněnský písničkář Michal Šimíček hrající pod nickem Kosmonaut. Žánr acoustic-folk. Autor hudby i textů. Vystupuje sám i se skupinou Nevermore&Kosmonaut (Brno). Tvůrce a organizátor hudební přehlídky pro skupiny - Brněnská hudební scéna,  písničkové soutěže - Písnička pro Brno a dalších akcí např. písničkářských koncertů. Člen Texové dílny. V roce 2007 spoluúčast na tvorbě alba Vytrženo z konTEXTU - podtitul: Živá noc Textové dílny Slávka Janouška.

NEVERMORE & KOSMONAUT - O KAPELE:

V současné době můžete slyšet Kosmonautovy písně v podání této trojčlenné brněnské skupiny. Sestava: Kosmonaut (kytara, zpěv); Axl (basovka, zpěv), Mira Novotný (perkuse: cajón, djembe, bonga, konga); Styl: folk n´ roll; Město: Brno

Reference: " ... Kapelní, jak sám říká folk and rollové, provedení jeho písničkám prospělo. Druhý hlas výborně zpívaný baskytaristou Axlem se stal dokonalým doplňkem Kosmonautova kvalitního zpěvu a cajón perkusisty Míry Novotného dokonale zpevňoval rytmus a doplňoval zvuk kapely. Hodně dobré to bylo! ... " FOLKTIME.CZ

Pro média: Skupina Nevermore je nová formace, které vznikla kolem písničkáře Michala Šimíčka, který vystupuje pod svým internetovým nickem Kosmonaut. Kapelu tvoří basista Štěpán Axl Axman, který také hraje v rockové skupině PopnoisE a zpívá ve známém brněnském revivalu Led Zeppelin - Myst. Partu doplňuje zkušený perkusista Mira Novotný, který má rád alternativu a etno. Všechny tyto vlivy se odráží do stylu kapely, který nezní jako tradiční folk, ale je označován jako "Folk and Roll". Nevermore&Kosmonaut má energický sound podpořený tepající rytmickou sekcí, která se doplňuje se zajímavým souzněním dvou hlasů a důležitá je i autorská výpověď v česky zpívaných textech. Kosmonaut je dlouholetým členem Textové dílny u Slávka Janouška. Zajímavostí je také využití netradičního hudebního nástroje cajónu, který  hudbu pevně rámuje.  V dubnu 2009 vydali  Nevermore&Kosmonaut své první  CD  "V kruzích". Obsahuje 8 písní a tři z nich si už teď můžete poslechnout zde na webu. Kromě kapely na CD hrají a zpívají: Lada Hiclová (zpěv), Ivo Civárek (klavír), Tomáš "Indoš" Továrek (saxofon + flétna) a Tomáš "Tomíno" Novotný (el. kytara). Nahrávka byla pořízena ve studiu  "Na Pavlindě" (Pavlovská 16, Brno). Deska dostala název podle závěrečné písničky "Polární kruhy v obilí" a můžete si ji zakoupit přímo na koncertech či objednat. Písně z alba můžete slyšet např. ve vysílání Rádia Folk a na Proglasu. Skupině se v roce 2009 daří i v různých hudebních soutěží: postup do finále Porty a semifinále Notování pod Vyšehradem, hraní na moravské finále Zahrady a účast v závěrečných kolech rockové soutěže Líheň.

NEVERMORE&KOSMONAUT - NA NETU:

Kapelní profily: Bandzone.cz, Myspace.com, Folktime.cz, Facebook.cz, Stage.cz, Muzikus.cz, Freemusic.cz, Rockmag.cz atd.

Kapela také na webech: Folktime.cz, Folkcountry.cz, Rádio Folk, Ifolk.cz, Desky.iifolk.cz, Rádio Samson, Rádio Proglas, Textová dílna, Porta, Portýr, Folk.sk, Folkcountry.sk, Tv Nota, atd. (články, recenze, pozvánky, rádia, hitparády, fotky atd.)

Zpravodajstí kapely z akcí online: ZDE

DISKOGRAFIE:

CD "V kruzích" /2009/

1. Bufet V /02:11/
2. Mlčení je tma /01:56/
3. Hořící platany /02:26/
4. Yellow /03:00/
5. Něco ve mně zlomilo se /02:23/
6. Propil jsem slunce /02:09/
7. O mém stínu  /02:34/
8. Polární kruhy v obilí /03:00/

INFORMACE O DESCE:

Nevermore&Kosmonaut:
Michal "Kosmonaut" Šimíček: kytara (1-8); zpěv (1-8)
Štěpán "Axl" Axman: basa (1, 3-8); zpěv (1-7)
Mirek Novotný: cajón, perkuse (1-8)

a hosté:
Lada Hiclová: zpěv (3, 4, 5, 8)
Ivo Cicvárek: klavír, akordeon (8)
Tomáš "indoš" Továrek: saxofon (1, 4); flétna (2)

Hudba a texty: Michal Šimíček
Aranže: Michal Šimíček, Štěpán Axman, Tomíno

Nahráno ve studiu "Na Pavlindě" - Pavlovská 16, Brno - Kohoutovice.
Mastering a mix: Tomáš "Tomíno" Novotný /tel. : 777159751/
Produkce: Nevermore&Kosmonaut, Tomíno
Foto: František Koudelka
Design: Michal Běták
Vydáno vlastním nákladem v dubnu 2009.
Web: www.bandzone.cz/nevermore
Booking koncertů: michal.simicek@volny.cz
Děkujeme všem, kteří se podíleli na vzniku CD: manželům Šimíčkovým, Tomínovi, Lukáši Foniokovi, Ladě Hiclové, Ivo Cicvárkovi, Indošovi, Františku Koudelkovi, Michalu Bětákovi a dalším.

OBJEDNÁVKY NA DESKU:

OBJEDNÁVKA CD ZDE: Do mailu uveďte svou poštovní adresu a originální CD Vám pošleme do týdne. Cena 1ks/100,- a to včetně poštovného.

HODNOCENÍ DESKY OD RECENZENTŮ:

 • Jiří Moravský Brabec - /FolkCountry; moderátor; organizátor; textař/ - ******** (8/10)
 • Pavel Rada - /Rádio Folk; Ifolk.cz/ - ******** (8/10)
 • Milan Belmondo Plch - /Folktime.cz; Ifolk.cz/ - ******* (7/10)
 • Brigita Vidimská - /Radiofolk.cz, Ifolk.cz, Notování/ - ******* (7/10)
 • Vladimír Vlasák - / MF Dnes/ - ****** (6/10)
 • Milan Tesař - /Rádio Proglas/ - ****** (6/10)
 • Tomáš Hrubý - /Folktime.cz; publicista/ - ***** (5/10)
 • Michal Jupp Konečný - /Folk Country/ - ***** (5/10)
 • Miloš Keller - /Ifolk.cz; Folktime.cz/ -  ***** (5/10)

RECENZE DESKY:

Surrealistický kosmonaut

V kruzích, vlastní náklad, 2009, celkový čas: 19:01

Brněnský Michal Šimíček, řečený Kosmonaut patří do partičky kolem Textařské dílny. Jeho texty mají velmi často surrealistické kontury, asi docela rád používá metod automatických textů. Základ kapely Nevermore&Kosmonaut je tříčlenný (kytara, baskytara a cajon), ale na první osmipísňový nosič, který má mnohem blíž ke klasickému CD než k nějakému lepšímu demo, si pozvali i hosty, takže se můžete těšit nejen na zpěv Lady Hiclové, ale třeba i na Cicvárkovo piáno.

Prakticky folkrocková muzika hezky šlape, melodie mají cit pro slogan, ale v tomto případě jsou přinejmenším rovnocenným partnerem melodií Kosmonautovy interpretace vlastních textů, chrlené s vervou slam poetry na posluchače. A tak mu velryby plují příborníky k překvapení polárníka ve smokingu (Polární kruhy v obilí), strašlivá doba se rozprostila (Yellow - slovo rozprostila je nádherně mnohoznačný neologismus) a dozvíme se, že "já mám kajne švestr und brudr a tak ticha užiju si mnogo" (Něco ve mně zlomilo se). A snad nejkrásnější pro mne je prostý fakt, že mlčení je tma, co vychází z úst (Mlčení je tma). Kdo pochybuje, že lze ve folku najít novou, zajímavou poetiku, toho Kosmonaut přesvědčí, jak se hluboce mýlí. A to není málo.

Jiří Moravský Brabec, FOLK & COUNTRY 7-8/2009


NEVERMORE&KOSMONAUT - ODEHRANÉ KONCERTY:

 • 06.05.2010     Praha   -  Klub Kocour/ semifinále Notování    
 • 01.05.2010     Šumperk - Musicmachine    
 • 22.04.2010     Brno   -  Bigbít    
 • 18.04.2010     Kuřim  -  KD Kuřim/ Zahrada - Moravské finále    
 • 10.04.2010     Brno   -  Kinokavárna/ Porta - oblastní kolo        
 • 27.03.2010     Brno   -  Bígbít - Brněnská hudební scéna    
 • 23.03.2010     Zlín     - Zelenáčova šopa        
 • 03.03.2010     Brno   - Dům pánů z Kunštátu
 • 18.02.2010     Praha  -   Blues sklep/ benefice pro Pepu Streichla   


Uvedeny jen koncerty sestavy Nevermore&Kosmonaut. Nejsou zapsány koncerty skupiny Nevermore 1999 - 2005 a sólo vystoupení Kosmonauta 2005 - 2008.

 

Členové kapely Nevermore&Kosmonaut:

 

Michal Kosmonaut Šimíček - kytara, zpěv


 

Štěpán Axl Axman - basovka, zpěv

 

 

Mira Novotný - perkuse

 

 

Bio a historie

Pár slov o sobě...

S muzikou jsem začal ve stejné době jako s textováním asi někdy na začátku gymnázia (1998). Nevystřídal jsem moc kapel a prakticky té, kterou jsem v roce 1999 spoluzakládal, jsem věrný doposud - Nevermore. Od roku 2004 vystupuji také sám jen se svou akustickou kytarou Rieger Kloss. Hraji a zpívám pouze vlastní věci. Složil jsem zhruba 45 písní, ale v koncertním provedení dávám tak 20. V textech se soustředím na obrazovou pestrost ( Polární kruhy v obilí, Hořící platany) a na osobní výpověď (Něco ve mně zlomilo se). Hudebně jsem zatím uzavřel kruh - začátek akustický, folk-rockové období, rockový nářez a teď zase akustika.

Snažím se zanechat pár svých stop na internetu a jako neudolatelný organizátor různých akcí 1 2 3 4 5. Rád se účastním dění na Textové dílně. S jejími členy jsem v roce 2007 nahrál album Vytrženo z konTEXTU (podtitul: Živá noc Textové dílny Slávka Janouška), ze které pochází i moje první píseň zde na bandzone.cz (Polární kruhy v obilí). K titulní písni desky jsem vytvořil klip. Tento hit se jmenuje Mrtvej žít a můžete si jej poslechnout zde. V roce 2008 jsem začal své věci hrát v projektu Nevermore&Kosmonaut.  V dubnu 2009 jsme vydali naše debutové album "V kruzích". Informace o CD a pár písniček na ukázku zde.Vše o kapele se dozvíte zde.

Poslouchám muziku především 60.-70. let, věrný Beatles, Doors, Janis Joplin, Dylanovi, Simon & Garfunkel, Led Zeppelin. Nepohrdnu ani brit-popem: Frames, Oasis, Coldplay. Už jako písničkář sleduji: Jarret, Šántré, Koa, S. Janoušek. Mí hudební oblíbenci jsou i mí přátelé a to napříč žánry: PopnoisE, Život je jinde, Ikarův pád, Zhasni, Arnošt Frauenberg a další. Na koncertě si nejvíc zařádím na Čankišou a Glass Onion.