Knock - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Knock post rock-folk / Česká Lípa

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Knock! - Srdce na prodej 142 ×
  • Knock! - Loďka staletá 131 ×
  • Knock! - Svítání 122 ×

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
1 065
Poslechnuto skladeb
395
Profil registrován
26.6.2018

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Začalo to v dubnu 2017, kdy jsem sám sebe definitivně uznal jako člověka, který bez aktivní hudební produkce není schopen přežít už ani den. Po spoustě let za bicíma jsem se rozhodl vzít tvorbu (kytaru) do vlastních rukou a začít tvořit na čistý list. Zbývalo najít jen podobně postižené jedince a po pár pokusech založit kapelu v Praze jsem se upnul ke svému rodišti, kde se to šikovnými hudebníky jen hemží. 


Při hledání padla taková jména, jako: Ctirad Macháně, Kuba Machula, Pepa Fárek, Aleš Prokopec, Vláďa Beran, Vojta Jelínek a mnoho dalších hudebníků, kterých si vážím, ale z časových důvodů jsme si neplácli.

Nakonec jsem se rozhodl napsat Evě Losové, se kterou jsem léta spřízněn jak hudebně, tak přátelsky. Domluva netrvala dlouho a byli jsme domluveni, že založíme kapelu. Záměr byl prostý, dělat hudbu, která nás baví. Nic složitého. Písničky, kterými neurazíme, ale potěšíme. České texty, kterých se ujala Eva a zanedlouho potvrdila, že má textování stejně jako zpěv v krvi. Po krátkém čase se k nám připojil ještě Petr Sládek, coby druhá kytara. 

Během asi dvou měsíců jsme měli hotové dvě písničky, ale stále jsme byli pouze tři a pořád né a né sehnat basu a bicí. Zkoušky probíhali většinou na zahradě českolipské Tao Čajovny, formou čajových dýchánků. Za to bych moc rád poděkovali Pavlovi Klímovi a celému personálu čajovny, že nás tam trpěli:) 


Po nějaké době fungování nás z časových důvodů opustil Petr, aby se mohl plně věnovat své kapele BanWorks. A už jsme byli zase dva. Štěstí na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Zájem připojit se k nám totiž projevil Českolipský matador Petr Los a věci nabrali úplně nový spád. Sešli jsme se ve studiu WonderLost a to stylem: 1. zkouška ve třech, druhá zkouška -> připojil se k nám houslista a kytarista David Singer -> další zkoušku můj bratr a nadaný kytarista Kuba Scharf a mladý konzervatorista Markus Flodin coby perkusista a bubeník. 

V této formaci po cca 2-4 měsících jsme začali nahrávat naše první vostré nahrávky a dále pracujeme na koncertním repertoáru. Věcí přibývá, inspirace roste stejně tak, jako mé nadšení a víra, že Vás naše hudba bude bavit. A o to jde! Chtěli bychom Vám naší hudbou zpříjemnit pár chvil :)

Nezbývá, než popřát nám štěstí a hurá do práce!

Tak ahoj na koncertě! :)

David S.