Kiro Lyriq - Novinky | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Kiro Lyriq rap-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Až Se Probudím (2010 - Promo singl)
    Nezařazeno
  • Je To Jen V Mojí Hlavě (2010 - Carpe Diem)
    Nezařazeno
  • De.toks (2010 - Carpe Diem)
    Nezařazeno
1 2 3 4 5 68101316202428313436 37 38 39 40

Nová kapitola

Budu k vám naprosto upřímný, kromě občasného napsání textu jsem muziku nechal celkem spát. Ne, že bych byl vypsanej, prostě nebyl čas.

Studuju filmařinu, což mi bere většinu času, výhodou ale je, že bokem jsem pracoval na námětech klipů k singlům, který budou venku do konce tohohle roku a musím říct, že jsem opravdu spokojenej s tím, co aktuálně mám na stole. 

Vždycky jsem říkal, že nemám rád škatulky. Kdo se aspoň mihnul v mém okolí, ví, že označení "rapper" odmítám, taky hip hop už rok dva až na pár vyjímek neposlouchám. Ne, že bych v něm neviděl plnohodnotnou hudbu, jak by někdo mohl nahodit. Hip hop pro mě zůstává specifickým stylem, který má své kouzlo. Problém je jinde - z tohohle stylu, co mi před slušnou řádkou let učaroval, se stalo něco, v čem už prostě zbývá minimum toho, co jsem na kultuře, která kolem rapu stojí, miloval. Jsou v ní jiný lidi, jiný názory a postoje. 

A já nemám už sebemenší pocit, že do toho všeho patřím.

Nikdy jsem se netajil tím, že poslouchám rock, metal apod. Celkově jsem otevřen hudbě bez ohledu na styl (byť dechovce nefandím, pravda). Svou inspiraci čerpám ze všeho a ačkoli by moje nové skladby mohly být hodnoceny škatulkou rapové hudby (se značnou příměsí jiných stylů), cítím, že se tomu vzdaluju čím dál víc a jednoho dne již třeba hiphop nezanechá na mojí tvorbě stopu. Nevím, co přinese budoucnost, nicméně tuto realitu nevylučuju - považuju se za hudebníka, co rád experimentuje a nechce stát na jednom místě.

Byť mi na desce opět kryje záda muj věrný parťák Faiby, můžete čekat asistenci muzikantů z jiných hudebních stylů. 

Deska je v současným stavu směsí depresí, strachu, halucinací a vzteku, při probírání materiálu dbám na emoci, a v těch věcech, co se dostaly na předběžný tracklist ta emoce je. Možná dojde ještě k nějaké změně, ale náladu desky pravděpodobně zachovám a pozitivní materiál bude následovat třeba na nějakém EP, které dokončím poté. 

Jsem rád za to, co ve výběru je, cítím ze své práce posun jinam a doufám, že vás to osloví i proto, že byť je materiál laděn ponuře, vždy tam pozorní posluchači najdou naději.

Nedělám hudbu pro lidi, co sledujou jen rytmiku, frekvenci vulgarit a rýmy ze slabikáře. Moje příběhy vždy byly skryty v metaforách a pocitových obratech. Kdo není schopný číst mezi řádky, tyhle jinotaje nemůže nikdy pochopit

Díky za vaši podporu v průběhu mnoha let, doufám, že nás pousta dalších ještě čeká. :)

KiRo

Novinky značně uleželé! :)

(Upraveno: )

Už je to hodně dlouho, co jsem naposledy napsal nějakou novinku, takže nejdřív musíme shrnout co se odehrálo.

Kdo občas zapne večer bednu, mohl si mě všimnout v první sérii seriálu Gympl s (r)učením omezeným, který vysílala TV Nova. Stvárnil jsem zde oktavána Aleše Kadlece, kterému nikdo neřekl jinak, než KiRo. :) Pro Gympl jsem napsal a interpretoval novou verzi písně od skupiny Olympic - Slzy tvý mámy, která zazněla na konci pilotního filmu. 

Zde k poslechu (ano, hrubek ve screenu jsem si vědom, není to muj upload :D )

Youtube Video sCMuQ_1m2QQYoutube Video sCMuQ_1m2QQ

Vedle natáčení Gymplu jsem měl spoustu další práce, takže na hudbu už moc času nezbývalo. Přesto jsem se do studia dostal a cca půlka alba už je nahraná, druhou půlku snad donahraji v blízké době

Album je více experimentální, posluchače znalé mojí tvorby by mělo místy překvapit, přesto věřím, že se bude líbit. :) Na jaře plánuji natáčet video k prvnímu singlu. :)

Dostat tohle všechno do pohybu dneska není nic jednoduchýho, všechno stojí prachy a čas. Mám ale úžasnou přítelkyni, fajn přátele a taky vás, svý fanoušky. Ještě toho spolu zažijeme hodně. :)

 

To je zatím všechno, budu se vás snažit informovat častěji. :) 

Od 2. září na TV Nova a brzy tady s novým materiálem!

Takže už vás asi nova stačila nakrmit nějakou tou upoutávkou na Gympl s (r)učením omezeným. Proč o něm mluvím? :) Jak sem zmínil v předchozí novince, mám tam vedlejší roli. :)

Co se týče novýho materiálu, již je něco nahráno. Teď do toho mlátíme kladivem a přemejšlíme, co přidat, co ubrat, etc. Bude to kurevsky velkej rozdíl oproti tomu, co jste ode mě doposud slyšeli. :) Vím, že jsem album slíbil na konec tohohle roku, ale vzhledem k tomu, že natáčení Gymplu stále ještě neskončilo, nemůžu momentálně potvrdit ani vyvrátit, zda to stihnu. Usilovně ale pracuju na tom, abych brzy vyslal aspon první singl! ;)

1 2 3 4 5 68101316202428313436 37 38 39 40