Kapišto - O kapele | Bandzone.cz

Kapišto ska-punk / kabaret Kladno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Bodlák
  ... už bylo načase
 • Generace snů
  ... už bylo načase
 • Touha
  ... už bylo načase
 • Povídej
  ... už bylo načase
 • Globální oblbování
  ... už bylo načase
 • Přátelská
  ... už bylo načase
 • BONUS
  ... už bylo načase
 • Pohádková (remaster / singl 2009)
  ... už bylo načase
 • Šeptání (remaster / singl 2010)
  ... už bylo načase
 • Barbie (Demo 2008)
  Nezařazeno
 • Jednou (Demo 2008)
  Nezařazeno
 • Funky (Demo 2008)
  Nezařazeno
 • Pro a proti (Demo 2008)
  Nezařazeno
 • 68' (Demo 2008)
  Nezařazeno
 • Vypískaná (Demo 2008)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Saxofon
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Saxofon

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

 

Info logo

  Kapišto – mladá ambiciózní partička studentů, která si hledá své místo na slunci pomocí svérázného hudebního projevu. Prostřednictvím vlastní tvorby vyjadřují svůj, byť někdy provokativní, názor hudbou, která zaujme i pobaví.


  Jakožto hlavní žánr Kapišta se obecně považuje ska s prvky rocku a punku, který občas ustřeluje až do funku a čím dál víc haněného popu - proč jíst jen tvarohový koláč, když máme rádi i povidla a mák… :-) A v tomto duchu se nese nejenom hudební žánr kapely, ale Kapišto jako celek.


  Letité zkušenosti jednotlivých členů v různých hudebních projektech se zúročily v aktuální sestavě Kapišta. Rok 2009 začíná být pro Kapišto zlomový, hraje se pravidelně několikrát měsíčně po celých Čechách. Kapela má přislíbenou účast na několika hudebních festivalech jako je například Votvírák, Rock na Valníku, Antikotel atd… Kvůli tomu byla kapela obohacena o další nové členy,  aby mohla publiku nabídnout ještě o trochu více...

 

Kontakty:

E-mail: kapela@kapisto.cz

Web:  www.kapisto.cz

Fotogalerie: kapisto.rajce.net

Facebook: www.facebook.com

 

Zařizování koncertů:

Petr Ryšavý:   tel: 739 906 452

                        ICQ: 337-146-401

 

Sestava:

Kačer - basa, zpěv

Terka - alt sax

Doski - bicí

Petr - kytara, zpěv

Martin - tenor sax


Suport:

KS Audio 3bees studio

Kapišto je členem komunity kladenský kapel:

Bio a historie

Úvodem:
  Za krátkou historii Kapišta se událo několik méně či více dramatických událostí, ale jak by řekl historik: „Když by se nic nedělo, tak by nebyly dějiny a já bych chcípnul hlady.“

2006:2006
  Začátkem jara 2006 proběhla minizkouška hudebně osiřelého Kačera s jeho mírně narušeným spolužákem Pájíkem. Tenkrát ještě netušili, že je tento hudební pokus na několik let ovlivní a stmelí (ne, zatím se nevzali).

  Začíná se zkoušet a pomalu přibývají další členové…Kytarista a zpěvák Julek, bubeník Dan a hlavně jeden z nosných pilířů kapely - mlaďounká a nezkušená sexofonistka Terka.

  Sestava se pod opojením pseoudo-punkové nálady pojmenovala HowNo? - volně přeloženo: „jak né?“, což se později ukázalo jako fatální chyba.

  Po měsících trénovaní se uskutečnilo první vystoupení 26.10.06 v kladenském klubu Stodola. Odehrálo se ještě několik koncertů, ale morálka a soudržnost kapely pomalu upadá.

2007:
  Terka už není tak nezkušená :-). Kapela odehraje začátkem roku ještě jeden koncert, ale poté odchází bubeník Dan a zpívající kytarista Julek.

  Pájík, Terka a Kačer spolu i nadále drží. Občas se sházejí a trénují, aby hudebně nezakrněli a udržovali pomyslný plamínek kapely stále při životě. Avšak začíná jít do tuhého, jelikož se takřka celý rok nedaří sehnat bubeníka...

  Koncem září se konečně dají věci do pohybu. Do kapely nastupuje bubeník Doski (s měkkým a krátkým) a trombonista Ondra. Takřka okamžitě se začíná hrát a kapela opět ožívá.

2008:
2008  Teprve rok 2008 se považuje za startovní rok kapely  – míň se kecá a konečně se jedná. V lednu se nahrál první velký počin a tím je HowNo? – Demo 2008, na jehož nahrávání rádi vzpomínáme.V březnu máme v ruce 300 vylisovaných kousků našeho prvního demíčka. Hraje se, ale začínají vystupovat na povrch problémy s názvem. HowNo? bylo pro dost dramaturgů neskousnutelné. Kapela zasedá a po několika týdnech zvažovaní se rozhodne přejmenovat. Následují tři měsíce vyčerpávajícího hledání názvu, který by splňoval základní kriteria - volná doména, volný bandzone profil, souhlas většiny a unikátnost jména. Po důkladném zvážení bylo vybráno jméno Kapišto a nastal nový problém. Transformace z HowNo? na Kapišto nebyla z počátku tak jednoduchá, jak se zdálo.


  Kapelu koncem roku opouští tromboňák Ondra za velmi podivných okolností a nahrazuje jej trumpetista Michal.

2009:
2009  Kapela rozšiřuje svoje řady o multiinstrumentalistu Petra, nahrává nový singl „Pohádková“ . Do kapely se vrací pozouňák Ondra a Michala nahrazuje na postu trumpety Matěj. Hraje se mnohem častěji než tomu bylo v předešlém roce, kapela stihne 35 koncertů a z toho i na festivalech zvučných jmen jako je Votvírák, Rock na Valníku, Antikotel a další…
2010:
Pájík   Začátek roku 2010 nesl hořkou příchuť, jelikož Pájík, člověk co v podstatě založil s Kačerem Kapišto, oznámil svůj odchod. Po jeho odchodu zůstává v Kapištu z prapůvodní sestavy už jen Kačer a Terka. Na Pájíkovo místo nastoupil kytarový mág František. V průběhu hledání nového kytaristy se k nám přidal tenor-saxofonista Martin a z časových důvodů opustil kapelu trumpeťák Matěj. Kapela odehrála 32 koncertů po celých Čechách, objevila se například na festivalech jako Basinfirefest a Antikotel. V květnu 2010 kapiští sestava čítala 8 členů a nahrála veselý singl Šeptání.


2011:
Píše se....

2012 – 2016:
    Terka čeká dvojčata, Kačer je opět na odvykací kůře a stal se vagínem (4. stupeň vegetariána). Peťan s Doskim uzavřeli registrované partnerství. Martin odletěl na mírovou misi někam na jih, kde přišel o levé varle. František se odstěhoval do jisté rozvojové země, kde si pořídil 6 manželek. Ondrovi se stal chlast osudný - ožral se v Las Vegas a oženil se s jednookou vlčí ženou, kterou opustil její cirkusový partner pro její nadměrnou obezitu a dredy v podpaží.