Skupina pocházející převážně z Mohelnice působila na regionální scéně v letech 1990-1991, a to převážně ve složení:
Koudel - nezaměnitelný hlasový projev se sporadickými náznaky melodie, hryzání jablka
Helis - kytara, baskytara, hlas
Panky - kytara, baskytara, hlas
Lávin - bicí, hlas
Mauling - kytara
knírkatý syn učitelky, která ho neustále zamykala na balkóně, aby se nemohl účastnit vystoupení skupiny - housle
Chrenčus - blbiny
Při některých vystoupeních se se skupinou na pódiu či v bytě mihli:
Kryšpín - kuchyňské nádobí, povyk
Bendis - jako stojan na kapesní atlas, aby Helis mohl při vystoupení zazpívat text písně Bufo calamita (Ropucha krátkonohá), protože ho neznal nazpaměť a Koudis na koncert nedorazil
Bigoň - plechovky a zpěv
Mrkes (Rozpínání mysli) - baskytara
jakýsi synek ze Zábřeha - housle
Skupina nahrála jeden velmi morbidní domácí demosnímek a zanechala skromné nahrávky z koncertů v Dubicku (I. Underground párty) a v Broumově.
Mezi spřízněné skupiny patřily či patří:
Rozpínání mysli (Rýmařov)
Sklep (Hrabová)
Hynkovy zámky (Olomouc)
A je to (Mohelnice)
Šílený Max (Broumov)
ad.
Kapela Kapesní atlas obojživelníků a plazů vznikla v Mohelnici v roce 1990 během nahrávání svojí první a poslední kazety ve složení:
Koudel - hlasový projev se sporadickými náznaky melodie, jablko, potlesk
Helis - že by kytara či perkuse?, potlesk
Panky - kytara, potlesk
Kryšpín - kuchyňské nádobí a povyk, potlesk.
Po velkém úspěchu :-) tohoto spontánního demosnímku byla sestava doplněna o bubeníka Lávina a asi už i další spoluhráče (housle, 2. kytara - kdo si to má všechno pamatovat?!). V tomto složení bez jakékoliv zkoušky vystoupila s programem z nahraného demosnímku na svém prvním vystoupení na festivalu v Zábřehu na Moravě, avšak svoje vystoupení nedokončila, neboť pro nepřijatelnost její produkce metalovým publikem i zvukařem jí byla vypnuta elektřina a kapela poté, co všem kapelám těsně před vystoupením vypila veškeré nafasované pivo, musela odejít z pódia. Diváci se tak nedočkali rozuzlení velice morbidního rodinného příběhu, který byl na vystoupení prezentován. A Panky tam dostal na držku, protože při produkci nějakých metlošů z pódia provokoval metalové fanoušky. Monokla neměl.
Tímto prvním veřejným vystoupením se však skupina dostala do širšího povědomí a stala se místními hrdiny. Poté následovaly nabídky na další vystoupení, ovšem s novými písněmi, které vznikaly většinou pár minut před samotnými koncerty. Skupina KAOP měla za dobu svého působení pouze jednu jedinou regulérní zkoušku u Lávina v garáži, kde asi půl hodinu před vystoupením vznikla stežejní část koncertního programu skupiny.
Tak skupina odehrála vystoupení v Dubicku (2x), Broumově, Olomouci Na pile, Zábřehu na Moravě (2x) a možná ještě někde???
Svoji činnost ukončila také spontánně asi někdy v roce 1991, ale už nevím proč a jak.
K obnovení činnosti zatím dosud nedošlo, i když různé návrhy přiházely.