Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Justin Lavash blues-folk / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Fox and Hounds 2 541 ×
 • The Shape of Someone- Changing of Tides (2015) 1 817 ×
 • Love turns out alright- Changing of Tides (2015) 1 563 ×
 • That's how we write it- Changing of Tides (2015) 1 237 ×
 • Walls coming in- Changing of Tides (2015) 1 089 ×
 • Storm Approaches- Changing of Tides (2015) 928 ×
 • Keep pushing forward- Changing of Tides (2015) 746 ×
 • Give Up Give Over 3 656 ×
 • Johnny Cashing In 2 318 ×
 • Liverpool Rain 1 954 ×
 • 25 Years 1 724 ×

Bandzone.cz Tip týdne

25. června 2012

Fanoušci: 238

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
22 313
Poslechnuto skladeb
21 127
Profil registrován
19.6.2012

Novinky

New Live CD OUT 2/2 - JUSTIN LAVASH LIVE IN PRAGUE 2015

New CD out 2nd February!  LIVE IN PRAGUE 2016. Recorded at Prague's Rybanaruby club in October last year. Produced and mastered by Ian Kelosky. Album cover by Lucas Parmentier. Physical Audio CD and Digital Download available at:

https://justinlavash.bandcamp.com/


NEW CD OUT NOW!

New Album "Changing of Tides" released 26th May 2015 on Tranzistor label and now available digitally via:

https://itunes.apple.com/cz/album/changing-of-tides/id982731079

http://www.supraphonline.cz/album/97055-changing-of-tides

Album produced by Ian Kelosky

Features:

David Landštof, Ian Kelosky, DJ Sepap, Jonáš Krejčí, Jerry Sallis, Beata Hlavenková, Štěpán Janoušek, Mara Prokop, Martin Jůzl, Michael Kyselka, Pepa Štěpánek, Zdenek “Berry” Beran, Lenka Dusilová, Guy Bennett, Dan Reed

Press:

http://www.hudebniknihovna.cz/praha-je-muj-domov-zduraznuje-britsky-pisnickar-justin-lavash-.html

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-zajimavosti/318131/justin-lavash-natocil-pisne-o-pratelstvi-lasce-i-svem-zivote.html

http://www.fullmoonzine.cz/souteze/justin-lavash-2x2-changing-of-tides?page=4

http://m.ceskenoviny.cz/magazin/zpravy/justin-lavash-natocil-pisne-o-pratelstvi-lasce-i-svem-zivote/1214278


MUSICWEB.CZ: CD JUSTIN LAVASH PUTUJE MEZI ŽÁNRY NA DESCE 25 YEARS

Předposlední květnový den pokřtil britský kytarista a zpěvák Justin Lavash nové CD 25 Years. Hudebník názvem alba naznačuje, že jeho hudební kariéra trvá již dvacet pět let. Na desku si přizval české i zahraniční hostující muzikanty.

Začněme hned od začátku. Před poslechem upoutá na desku ještě jiný prvek, nezvukový, a tím je obal. Přístav v mlze, kouřící lodě a vpředu pochodující čistě bílé labutě jsou velmi neotřelým nápadem, který na sebe svým netradičně zasněným kontrastem strhává pozornost.

Čtvrtstoletí své kariéry Justin Lavash oslavuje dvanácti autorskými skladbami. Prvním počinem je skladba s chytlavým opakujícím se refrénem, který se zaryje do paměti nadlouho - Give Up, Give Over. Výrazný rytmus skladby je od počátku doprovázen Lavashovým originálním hlasem, který v refrénu doplňují soulové vokály.

Youtube Video GirIlVaZL0gYoutube Video GirIlVaZL0g

Poklidnou kytaru, ke které se se vzestupným zesilováním přidají bicí, slyšíme ve skladbě Liverpool Rain. Skladatelsky jeden z nejlépe komponovaných kousků Justin Lavash oblékl do písničkářského hávu, který jí velmi sluší. Pohrává si se zesilováním, zrychlováním a rytmem jako takovým, a přitom velký důraz klade na text. Nešlo by to však bez písně, která nese titulní název celého alba. Zde se nejvíce ke slovu dostává zvuk kytary, který dominuje, i když se nepřeklene do delšího sóla. Překvapivým efektem se stává zastření a technické upravení Justinova hlasu uprostřed písně.

Čtěte také: Justin Lavash pokřtil své album na konci května

Spolupráce s českou zpěvačkou Lenkou Dusilovou při skladbě Brother, která vyšla na jejím albu Baromantika, se nadále rozvíjí i na Lavashově desce. Duet Hold On se začleňuje jako další přírůstek do jejich skladatelské spolupráce a zcela se odlišuje od zmíněné skladby Brother. V písni od počátku zpívají oba muzikanti současně, Lenčin vyšší hlas spíše podkresluje Lavashův temný pěvecký přednes. Ke konci znovu dochází ke sborově opakovanému refrénu s poselstvím freedom now v podobě ženských vokálů.

Přesuňme se ke skladbě HammerBlow, výrazné kytarovce a další jedničce na albu. Melancholická skladba, která se navrací ke kořenům Lavashovy tvorby, kde propojuje kytarové umění, folk a důraz na text se zpěvem, probudí díky neskonale naléhavému rytmu v posluchači vzpomínky, přímo nutí k hlubšímu zamyšlení. Daylight Kicking In je jednou velkou hrou se zvukem, především ozdobně kytarovým. Do svého zvukového nitra stejně tak stahuje následující přemýšlivá a apelující skladba All Of Us Or None Of Us. Klapky kláves pod vedením Beaty Hlavenkové se rozvíří ve skladbě This Is A Song... a líně plují vedle výraznějších rozezvučených strun.

Deska 25 Years je plynulým počinem, který autorovu tvorbu dostává lehce na jinou cestu, než kterou se doposud vydával. Justin Lavash se pustil do nově pojatého zvuku, inovuje, přidává zadní i sborové vokály do refrénů, vyhrává si s technikou, přizvanými hudebníky a jeho hlas dominuje na celé desce. Dvacet pět let stojí rozhodně za opakovaný poslech, protože s každým dalším se posluchač ocitá v jiné hudební linii. Deska jednoduše baví, stačí se vydat to světa (nejen) kytarových slov.

Justin Lavash – 25 Years

Give Up, Give Over, Johnny Cashing In, Liverpool Rain, 25 Years, Song ´n´ Dance Man, Hold On, HammerBlow, Are You There?, Daylight Kicking In, All Of Us Or None Of Us, This Is A Song…, I From 2

48:46

červen 2012

Hodnocení: 90%

Přehled

 • Datum vydání:květen 2012
 • Formát:CD