JuKi band - O kapele | Bandzone.cz

JuKi band swing-jazz / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • My Funny Valentine - Jarda Zvoník
  Nezařazeno
 • At last
  Nezařazeno
 • Ain´t no sunshine
  Nezařazeno
 • Armandos Rhumba
  Nezařazeno
 • Misty
  Nezařazeno
 • Have you met miss Jones
  Nezařazeno
 • Klobouk v křoví
  Nezařazeno
 • I wanna be loved by you
  Nezařazeno
 • Cheek to cheek
  Nezařazeno
 • Hvězdy jako hvězdy
  Nezařazeno
 • Georgia on my mind
  Nezařazeno
 • Fly me to the moon
  Nezařazeno
 • Dont get around
  Nezařazeno
 • Cest si bon
  Nezařazeno
 • Caravan
  Nezařazeno
 • Blue Moon
  Nezařazeno
 • Take the A train
  Nezařazeno
 • All of me
  Nezařazeno
 • Besame mucho 2
  Nezařazeno
 • Black Orpheus
  Nezařazeno
 • Summertime
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Hudební sdružení JuKi Band hraje k tanci a k poslechu ragtimové, jazzové a swingové standardy ve vlastních úpravách  z období od zrodu populární hudby až po jazz šedesátých a sedmdesátých let.

Nebojíme se však výletů do žánrově odlišných vod, takže můžete od nás slyšet skladby rock and rollového charakteru, country i latinu.

Naše sdružení hraje aktuálně ve složení:

 • housle (Jiří Kinzel alias Juki)
 • kytara (Mirek Hulán)
 • kontrabas (František Thomas alias Fred) 
 • piano (David McClurkin)
 • bicí (Pavel Bačík)
 • zpěv (Veronika Beličková)

Často s námi hostuje brněnská swingová legenda Jarda Zvoník.

Najdete nás také na webových stránkách www.jukiband.cz.

 

Bio a historie

Členové kapely

Jiří Kinzel (JuKi) - housle

Začínal s hudbou v Symfonickém orchestru Hodonín, následně přešel k folkloru do cimbálové muziky Jury Petrů z Kyjova. V letech 1990 až 2008 hrál v bluegrassové skupině Cumberland string band a v irské skupině O´Reily´s band ve Stuttgartu. Od roku 2009 je opět aktivní v Brně. Přidává se k volnému brněnskému hudebnímu uskupení kolem Dr.Bumbálka a jeho swingtetu. Zde se potkává se swingem a jazzem a s výbornými brněnskými muzikanty Václavem Půžou, Karlem Jačkem, Jiřím Skryjou, Pavlem Petrželou-Pácou,  Milošem Syslem-Sirem, Kamilem Mazálkem, Milanem Kalhouzem-Ryvolečem a později pak ještě s Mirkem Hulánem, Filipem Synkem a Alicí Réti. Když koncem roku 2015  Dr.Bumbálek ze zdravotních důvodů omezuje hudební aktivity svého swingtetu, iniciuje na jaře 2016 vznik nynějšího JuKi Bandu.

_____________________________________________________________________________________

 

Mirek Hulán - kytara

Kolem roku 1974 spoluzakládal brněnskou bluegrassovou skupinu Eben. Později po dvouletém angažmá u Zelenáčů (na vojně...) se začal hudbě věnovat profesionálně - v letech 1982 - 2002 se skupinou Poutníci natočil 10 CD. Kromě toho jedno skoro vlastní CD Guitar Session. V roce 2014 se přidává jako host ke skupině Dr. Bumbálka a následně v roce 2016 pokračuje jako zákládající člen a sólový kytarista v JuKi bandu.

Již 27 let také vyučuje hru na kytaru na Letní Bluegrassové dílně a nyní i soukromě. Jinak programátor a dobrovolný dárce orgánů - motorkář.

______________________________________________________________________________________

Veronika Beličková - zpěv

Zpěv sice nikdy nestudovala, ale přesto považuje hudbu za svou velkou součást. Občas si zahraje na klavír nebo kytaru, ale bez zpěvu se nedokáže svůj život představit. Zpívá od roku 2006, kdy po prvé vystupovala s rockovou skupinou Paper plane na Slovensku. Později účinkovala i v dalších rockových kapelách, v Brně to byla kapela Borůvkové soté, a další... Na chut jazzu přišla s kamarádem jazzmanem Filipem, se kterým hrává stále. Miluje zpívání s kytarou u ohně, dobré knihy, sama píše i texty i skládá hudbu.

______________________________________________________________________________________

 

František Thomas (Fred)

František se k nám do JUKI Bandu přidal poté, co náš  předcházející hráč na baskytaru, Jiří Locker, z časových      a rodinných důvodů nabídl svoje místo v kapele vhodnému nástupci a já jsem Frantu přesvědčil, že on je ten pravý.

Franta s hudbou začal již ve svých školních letech jako samouk na heligonce a klavíru. Když později přišla léta trampování, ryvolovek, táborových ohňů, country a bluegrassu, tak již hrál na basu a tvrdil  muziku v kapelách STALAKTIT, BÍLÁ PĚNA,  ŠAGINAPPI DIOGENES a NENUCENÝ VÝSEK.

Dnes je Franta aktivní v kapelách KOLONIÁL PANA VODIČKY a HOMERUN a od začátku roku 2023 pak i u nás. Na dlouhém hmatníku svého kontrabasu se levou rukou pohybuje jako ryba ve vodě a pravá ruka, když zrovna nedrží smyčec, hraje pizzicatem bravurně rytmy samby, rumby, swingu a dalších tanečních stylů.

Co napsat dál. Přijděte se podívat !

 ___________________________________________________________________________________

 

David McClurkin - klávesy

Rodák z kanadského Waterloo.

Vystudoval matematiku a informatiku na universitách v Waterloo, Torontu a Herakliu. Současně k tomu studoval klavírní hru na konzervatoři.

V letech 1994-2015 žil na řecké Krétě, kde dokončil doktorandskou práci a následně přednášel na fakultě informatiky.  Ani na vzdálené Krétě však nezapomněl na klavír a lásku k hudbě a stal se vyhledávaným korepetitorem, vedl místní pěvecké sbory, doprovázel řadu tamních zpěváků a zpěvaček s převážně klasickým repertoárem.

Od roku 2015 žije v Brně a pracuje ve své profesi.

Původně vyhraněný milovník Bacha, Beethovena, Brahmse, Debussyho a všech dalších klasických hudebních velikánů se nechal přemluvit a začal pilně cvičit jazzové etudy od svého krajana Oskara Petersona a je od jara 2020 stálým členem naší kapely.

______________________________________________________________________________________

Pavel Bačík - bicí

Na bicí nástroje se začal učit jako samouk ve svých 15 letech. Za rok na to začal hrát se skupinou Vega  a pak následovala celá řada dalších big beatových a rockových kapel. V roce 1977 se muzikou začal živit profesionálně. Jeho první angažmá bylo v kapele Honzy Tománka se, kterým absolvoval i první zahraniční výjezd do Norska. Později si založil svoji vlastní kapelu, se kterou hrával v nočních podnicích nejen v Brně, ale i po celé republice. Po sametové revoluci se na deset dlouhých let přestal hudbě profesionálně věnovat a začal soukromě podnikat. K hudbě se vrátil až v roce 2003, když zakládá bluesrockovou kapelu Rusty Nail, se kterou hraje v klubech a na festivalech až do současnosti.

Na začátku letošního roku pak přijal výzvu a sice ač duší rocker, převzal v JuKi Bandu úlohu swingového bubeníka. Tak Pavel nyní pilně denně cvičí jazzové standarty a svými bicími již dodává kapele typický jazzově – swingový „šmrnc“.

______________________________________________________________________________________

Jarda Zvoník - zpěv bicí

Kdo by neznal v Brně Jardu Zvoníka, který je v paměti mnoha starších i mladších milovníků swingu spojen s přídomkem bněnský Frank Sinatra.

Měli jsme tu čest, že již vícekrát přijal pozvání a obohatil naše vystoupení svým nezapomenutelným podáním evergreenů New York, My Way a řady dalších úžasných písní ze swingové éry minulého století. Budete-li mít štěstí, tak ho s námi opět někdy někde uslyšíte.

_____________________________________________________________________________________