JuKi band - O kapele | Bandzone.cz

JuKi band swing-jazz / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • At last
  Nezařazeno
 • Ain´t no sunshine
  Nezařazeno
 • Armandos Rhumba
  Nezařazeno
 • Misty
  Nezařazeno
 • Have you met miss Jones
  Nezařazeno
 • Klobouk v křoví
  Nezařazeno
 • I wanna be loved by you
  Nezařazeno
 • Cheek to cheek
  Nezařazeno
 • Hvězdy jako hvězdy
  Nezařazeno
 • Georgia on my mind
  Nezařazeno
 • Fly me to the moon
  Nezařazeno
 • Dont get around
  Nezařazeno
 • Cest si bon
  Nezařazeno
 • Caravan
  Nezařazeno
 • Blue Moon
  Nezařazeno
 • Take the A train
  Nezařazeno
 • All of me
  Nezařazeno
 • Besame mucho 2
  Nezařazeno
 • Black Orpheus
  Nezařazeno
 • Summertime
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Hudební sdružení JuKi Band hraje k tanci a k poslechu ragtimové, jazzové a swingové standardy ve vlastních úpravách z období od zrodu populární hudby z počátku minulého století až po současnost.

Přestože je to hudba našich babiček a dědečků, tak oslovuje i současnou mladou generaci.
Prostě forever young. 

Aktuálně připravujeme pár nových kousků, trochu odklon od swingových evergreenů z dob našich babiček směrem k jazzu šedesátých až sedmdesátých let. 

Naše sdružení hraje aktuálně ve složení:

 • housle (Jiří Kinzel alias Juki)
 • kytara (Mirek Hulán)
 • kontrabas (Jiří Locker) 
 • piano (David McClurkin)
 • bicí (Pavel Bačík)
 • zpěv (Veronika Beličková)

Často s námi hostuje brněnská swingová legenda Jarda Zvoník.

Najdete nás také na webových stránkách www.jukiband.cz.

 

Bio a historie

Členové kapely

Jiří Kinzel (JuKi) - housle

Začínal s hudbou v Symfonickém orchestru Hodonín, následně přešel k folkloru do cimbálové muziky Jury Petrů z Kyjova. V letech 1990 až 2008 hrál v bluegrassové skupině Cumberland string band a v irské skupině O´Reily´s band ve Stuttgartu. Od roku 2009 je opět aktivní v Brně. Přidává se k volnému brněnskému hudebnímu uskupení kolem Dr.Bumbálka a jeho swingtetu. Zde se potkává se swingem a jazzem a s výbornými brněnskými muzikanty Václavem Půžou, Karlem Jačkem, Jiřím Skryjou, Pavlem Petrželou-Pácou,  Milošem Syslem-Sirem, Kamilem Mazálkem, Milanem Kalhouzem-Ryvolečem a později pak ještě s Mirkem Hulánem, Filipem Synkem a Alicí Réti. Když koncem roku 2015  Dr.Bumbálek ze zdravotních důvodů omezuje hudební aktivity svého swingtetu, iniciuje na jaře 2016 vznik nynějšího JuKi Bandu.

______________________________________________________________________________________

Mirek Hulán - kytara

Kolem roku 1974 spoluzakládal brněnskou bluegrassovou skupinu Eben. Později po dvouletém angažmá u Zelenáčů (na vojně...) se začal hudbě věnovat profesionálně - v letech 1982 - 2002 se skupinou Poutníci natočil 10 CD. Kromě toho jedno skoro vlastní CD Guitar Session. V roce 2014 se přidal k JuKi bandu a od country a bluegrassu přešel k swingu a jazzu. Již 27 let také vyučuje hru na kytaru na Letní Bluegrassové dílně a nyní i soukromě. Jinak programátor a dobrovolný dárce orgánů - motorkář.

______________________________________________________________________________________

Veronika Beličková

Veronika Beličková - zpěv

Zpěv sice nikdy nestudovala, ale přesto považuje hudbu za svou velkou součást. Občas si zahraje na klavír nebo kytaru, ale bez zpěvu se nedokáže svůj život představit. Zpívá od roku 2006, kdy po prvé vystupovala s rockovou skupinou Paper plane na Slovensku. Později účinkovala i v dalších rockových kapelách, v Brně to byla kapela Borůvkové soté, a další... Na chut jazzu přišla s kamarádem jazzmanem Filipem, se kterým hrává stále. Miluje zpívání s kytarou u ohně, dobré knihy, sama píše i texty i skládá hudbu.

______________________________________________________________________________________

Liří Locker

Jiří Locker - baskytara, kontrabas

Je třetím členem kapely se vzděláním a zaměstnáním v oboru IT. V roce 2009 absolvoval ZUŠ Smetanova ve hře na příčnou flétnu. O něco později, v roce 2013 se začal věnovat hře na baskytaru, která se pro něj stala hlavním koníčkem. Potkáte se s ním na hudebních workshopech a v dalších kapelách různých žánrů od metalu až po bluegrass.

V naší kapele na postu basáka hraje od roku 2019.

 ___________________________________________________________________________________

David McClurkin

David McClurkin - klávesy

Rodák z kanadského Waterloo.

Vystudoval matematiku a informatiku na universitách v Waterloo, Torontu a Herakliu. Současně k tomu studoval klavírní hru na konzervatoři.

V letech 1994-2015 žil na řecké Krétě, kde dokončil doktorandskou práci a následně přednášel na fakultě informatiky.  Ani na vzdálené Krétě však nezapomněl na klavír a lásku k hudbě a stal se vyhledávaným korepetitorem, vedl místní pěvecké sbory, doprovázel řadu tamních zpěváků a zpěvaček s převážně klasickým repertoárem.

Od roku 2015 žije v Brně a pracuje ve své profesi.

Původně vyhraněný milovník Bacha, Beethovena, Brahmse, Debussyho a všech dalších klasických hudebních velikánů se nechal přemluvit a začal pilně cvičit jazzové etudy od svého krajana Oskara Petersona a je od jara 2020 stálým členem naší kapely.

______________________________________________________________________________________

Pavel Bačík - bicí

Na bicí nástroje se začal učit jako samouk ve svých 15 letech. Za rok na to začal hrát se skupinou Vega      a pak následovala celá řada dalších big beatových a rockových kapel. V roce 1977 se muzikou začal živit profesionálně. Jeho první angažmá bylo v kapele Honzy Tománka se, kterým absolvoval i první zahraniční výjezd do Norska. Později si založil svoji vlastní kapelu, se kterou hrával v nočních podnicích nejen v Brně, ale i po celé republice. Po sametové revoluci se na deset dlouhých let přestal hudbě profesionálně věnovat a začal soukromě podnikat. K hudbě se vrátil až v roce 2003, když zakládá bluesrockovou kapelu Rusty Nail, se kterou hraje v klubech a na festivalech až do současnosti.

Na začátku letošního roku pak přijal výzvu a sice ač duší rocker, převzít v JuKi Bandu úlohu swingového bubeníka. Tak Pavel nyní pilně denně cvičí jazzové standarty a svými bicími již dodává kapele typický jazzově – swingový „šmrnc“.

______________________________________________________________________________________

Jarda Zvoník

Jarda Zvoník - zpěv bicí

Kdo by neznal v Brně Jardu Zvoníka, který je v paměti mnoha starších i mladších milovníků swingu spojen s přídomkem bněnský Frank Sinatra.

Měli jsme tu čest, že již vícekrát přijal pozvání a obohatil naše vystoupení svým nezapomenutelným podáním evergreenů New York, My Way a řady dalších úžasných písní ze swingové éry minulého století. Budete-li mít štěstí, tak ho s námi opět někdy někde uslyšíte.

______________________________________________________________________________________

Bývalí členové, kteří si však vždy rádi přijdou zahrát čí zazpívat, když je třeba.

Václav Puža - kontrabas

První hudební zkušenosti získává hrou na akordeon na svatbách a oslavách. V 90. letech hraje na baskytaru v netradiční bigbeatové skupině Chlupatá deka a současně se angažuje v brněnské kapele Podkova a vystupuje s folk-rockovým uskupením Zelený koně. Po roce 2000 se nadchl pro akustickou hudbu a začal cvičit na kontrabas pod vedením brněnského virtuosa Petra Surého. Následují bluegrassové kapely Funt a Sakrapes. Od roku 2008 přechází ke swingu a jazzu. Kromě toho je vášnivý vzduchoplavec, takže když zrovna nehraje, svírá v ruce knipl a kochá se krajinou. Pak září a svítí jako slunce za basou a dodává kapele pozitivní energii.

______________________________________________________________________________________

Filip Synek - klávesy

Rodící se světový klavírní virtuos vnáší do kapely svěží vítr. Klavír je jeho dennodenní součástí, pokud zrovna nedává šach mat světovým velmistrům.

 _____________________________________________________________________________________

Lucie Hanáková - zpěv, rytmika

Veřejně hudebně vystupuje od roku 2010 jako zpěvačka folkové kapely Restaurant na konci vesmíru. Pak několik let působila v hudebním duu a zpívala písně nejrůznějších žánrů na oslavách, plesech, svatbách po celé republice. Vyzkoušela si atmosféru popových koncertů při vystoupeních s revivalovou kapelou Abba Revival Dancing Queen. Zpěvem a hrou na akordeon doprovázela uskupení Musica Regina v penzionech pro seniory, v dětských domovech a SOS vesničce. Od roku 2012 je členkou hudebního uskupení H.A.L.O., kde se dostává i k jazzové hudbě. Společně s uskupením Hands Dance pracuje na projektu přiblížení hudby i pro neslyšící publikum. Společně s kytaristou Alešem Klímou vystupuje pod hudební značkou L.A. V JuKi Bandu působí od roku 2016.

______________________________________________________________________________________

Alica Réti - příčná flétna (stálý host)

Pochází z muzikantské rodiny a hudbu vnímá jako svoji každodenní součást. Její hudební cesta začala studiem interpretace klasické hudby na ZUŠ, potom se zúčastnila několika zahraničních seminářů ve hře na příčnou flétnu pod vedením Marty Braunsteinerové (Konzervatoř, Bratislava) nebo Hansgeorga Schmeisera (Universität für Musik und darstellende Kunst, Vídeň).
Na prahu dospělosti navštívila Letní jazzovou dílnu v Bratislavě, kde ji jazz doslova pohltil. Jazzovou improvizaci začala rozvíjet v kapele Afro Campana & Friends.
V současnosti je každoroční entuziastickou frekventantkou Letní Jazzové dílny Karla Velebného, kde se seznámila s mnohými významnými osobnostmi současného jazzu. Spolupracovala se zpěvačkou Brigitou Szelidovou na albu Duets, s klavíristou a skladatelem Lubošem Šrámkem na albu White Dream, kde si zahrála s mnohými inspirujícími světovými hudebníky jako Peter ErskineMatúš Jakabčic a další. Hraje v kapele The Young Pekáč Mojmíra Bártka a mimo hostování v JuKi bandu se objevuje také v Big Bandu Konzervatoře Brno.

_____________________________________________________________________________________

Edik Vardanja